0 oy
221 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,031 puan) tarafından
Kızımın altını değiştirirken fark ettim bezi kötü kokuyordu biraz da akıntı oluşmuş. İdrar yolu enfeksiyonu oldu sanırım. Üzülüyorum biraz. Doktora goturecegim ama antibiyotik verirse ilk aşamada kullanmayı düşünmüyorum. Ateşli hastayken bile vermemeye calisiyorum. Zaten saha 8 aylik çok küçük.

Antibiyotiksiz atlatan varsa deneyimlerini yazabilirse sevinirim 

6 Cevaplar

+4 oy
(2,818 puan) tarafından
Antibiyotik zararlı bisi değil bacım antibiyotugin gereksiz kullanımı zararlı doktor yazqrsq ver mutlaka çünkü doktorlarda artık zorda kalmadıkça antibiyotik yazmıyor. 

Antibiyotigin gereksiz kullanımı kadar gerektiği yerde kullanilimmamais da zarar
(2,031 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz acaba antibiyotiksiz halledebilir miyim diye düşündüm ama mecbursak kullanacağız
(2,818 puan) tarafından
Enfeksiyon varsa antibiyotikle müdahale edilmedigi sürece dahada ileriye gidiyor ama basit sorun algınlığı grip vs ise evde halledebilirsin
-Reklam-
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım bazen zorunlu oluyor antibiyotik. Almadan iyileşmez bu 5,6 yaş değil ki batah ek gıda vs alternatif birşey versin. Kilosuna ayına göre düşük dozlu antibiyotik veriliyor 
(2,031 puan) tarafından
Evet ek gıda yeni geçtik her şeyi yiyemiyor henüz umarım gerek kalmaz
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Enfeksiyon varsa kullanmalısın bence. Antibiyotik gereksiz durumlarda zararlı gerektiği durumlarda kullanmak gerekir. 
(2,031 puan) tarafından
Umarım yoktur bakalım mecbur kalmayız insaallah
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Çok fazla su alımı ile maydanoz suyu içerek atıyorum ben fakat bebekte böyle bişey mümkün değil. Birde işerken canı yaniyordur. Bence eziyet etme antibiyotik kullanmanı tavsiye ederim. 
(1,737 puan) tarafından
İyileşmeyen idrar yolu enfeksiyonu böbreklere vurur onuda söyleyeyim. Bebeğini antibiyotikten koruyayim derken daha büyük zarar verme
(2,031 puan) tarafından
Allah korusun haklısınız acaba antibiyotiksiz geçer mi diye umut ettim ama mecbur sanırım
0 oy
(284 puan) tarafından
Idrar yolu enfeksyonu geçmedigi taktirde böbreğe sıçrar böyle bir durumda sntibiyotik göz ardı edilmemeli
(2,031 puan) tarafından
Haklısınız göze alınamaz bir risk umarım enfeksiyon çıkmaz
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Dostum bence suyunu bı kaç gün bol bol ver. Sorun hala devam ediyorsa o zaman götür doktora 
(15,145 puan) tarafından
Yaa ondan demek ki iste. Bi şekilde içmesi lazım. Bence o ve bu konuda bişey yapmak lazım. Şırıngayla falan versen nasıl olur
(2,031 puan) tarafından
Sorun fizyolojik içmeyi seviyor o da tuzlu işte:D şırınga ile deneyeyim
(15,145 puan) tarafından
Allah seni kız serum fizyolojik niye iciyo agsgdgsg değişik suluklar deneyebilirsin.
(2,031 puan) tarafından
Burnuna sıkarken ağzına sıkalım istiyor :D
(15,145 puan) tarafından
Ayyy bıdık ☺️☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
0 oy
6 cevap 105 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 724 göst.