+1 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Gebeliği önleyici tedbirlere başvurarak doğumu kontrol altında bulundurmak, istenmeyen durumlarda gebeliğe engel olmak caiz ve mümkündür. Ancak, gebelikten sonra, annenin hayatî tehlikesi gibi haklı, kesin ve meşru bir zaruret olmaksızın, düşürmek veya aldırmak (kürtaj) yolu ile bir canlının hayatına son verilmesi dinen caiz değildir.

Gurre konusunda "Eğer gurre verilirse, çocuğu aldırmanın bir sakıncası yokmuş" gibi yanlış anlaşılan bir durum var. Gurre değil, dünya verilse asla çocuk aldırılamaz.

Ancak böyle bir cinayet işlenmişse tövbe ve istiğfarla beraber, diyet olarak gurre verilmesi de gerekmektedir.

Ööööööööyle aklıma geldi yazayım dedim 

9 Cevaplar

0 oy
(1,577 puan) tarafından
Yok öööööylesine değildir noldu :D
(2,818 puan) tarafından
Sonra derler Hee een Müslüman sizsiniz demeye meşhur laf
(1,179 puan) tarafından
Aynen ama herkes Müslümanlığı kendine göre yorumlar olmuş sebebi İslam kolaylık dini
(2,818 puan) tarafından
Evet islama göre yaşayınca aslında hersey daha nizam içinde
(1,179 puan) tarafından
Rabbim yaşamayı nasip etsin canım
(2,818 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
(9,172 puan) tarafından
Anlayan anlamıştır
tarafından
Anlasa ne olacak aldıracak o bebegı ha kürtaj pahalı gelır de neyse ya doğsun bari derse bılemem tabı
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Gerçekten bu kadarını bile bilmeyen var mı yaaa?? Öyleyse çok yazık gerçekten.
tarafından
Bıle bıle aldırmayı kafa koymuş birisi de ona yazdım zaten bir
0 oy
tarafından

O neydi gız :D 

tarafından
Ööööyle bır gece esintisi :D
0 oy
(15,038 puan) tarafından
Gurre ne demek mis.ilk defa duyuyorum 
tarafından
Evet çocuk düşürülünce güya onun yerıne odenmesı gereken paraymıs öyle saçma bırsey olabilir mı yahu kım uydurdu acaba bunu hangı vıcdan rahatlatmaya calısan evlat katili tarafından uyduruldu kım bilir
(1,179 puan) tarafından
Söyle birşey olabilir canım konuya hakim değilim, kelimeyi de ilk defa duydum,diyanete göre yazıyordu kime verilir diye, yanlız ben şunu anladım hani bilerek değil de çocuk istemeden düştü bunun yerine mi acaba
tarafından
Bilemiyorum canım olabilir ama Allah tarafından hayatın son bulması ile cana kıymak aynı şey degıl en nıhayetınde  çocuğuna kıyanlar boşuna vicdan rahatlatmaya calısmasın o yüzden
(1,179 puan) tarafından
Tabiki öyle, cana kıymak yerine geçse o zaman kimse korunma yöntemi kullanmaz Allah muhafaza hamile kalıp kalıp kürtaj olur , hani bu kelime diyanete göre açıklandıgna göre benim aklıma elde olmadan düşürmek geldi sadece
tarafından
Olabilir canım bende duymuştum ama böyle dusunmedım hıc
0 oy
(391 puan) tarafından

Kadın yaptığı, savunduğu, kendince cırladığı konunun; mahiyetini, sonucunu, kendi kabahatini bilmiyor. Sen öööylesine anlatsan ne anlatmasın ne. Evladının canına kıymaktan bahsediyor ve bunun için çirkinleşiyor sonra sana hadden terbiyeden bahsediyor. Ya şaka gibi:)

tarafından
Bana tüp baglatmakta günah keşke sızde bunu dusunseymıssınız dedı :D şaka gibi evladına kıymayı düşünen insan bama bunu diyor
(264 puan) tarafından
Tüp bağlatmak niye günahmış olan bebeği öldürmüyosunki günah olsun çok saçme geldi bana bu gerçekten günahmı acaba e ozaman doğum kontrol yöntemleri de günah o kadar çocuğa nasıl bakacak aile e çocuk yapma desen insanın helal olan eşiyle bile bu korkuyla beraber olamicaksak ne diye evlendik diye düşünüyorum. Allah evladı isteyene değilde hakedene bakacak olabilene versin ya nasıl istemişte sonra istemiyorum aldıracam diyip post açmış öyle bide sizemi laf demiş
tarafından
3 çocuğu isteyerek yapmış canım bu 4. Gebelik istemeden olmıs spıral kaymis  spirale güvenip rahat rahat ilişki yasadım suç benım demiyor da spıraş kaymıs napayım diyor

Tüp baglatmak evet dinen caiz degil diğer korunma yöntemleri varken dogurganlıga bitirmek bır nevi yaradılışa karsı çıkmak değiştirmek gıbı düşün o yüzden caız degıl denıyor ama baglattım Allah kalbimi biliyor
(264 puan) tarafından
Ama bakamicaksan bağlatmak doğru olan bencede o kadar çocuğun vebaline girmekte günah yazık günah ortalıktamı büyüsün yavru benim annemde bağlattı mesela 4 kardeşiz ve artık bakamam dedi yani diğer yöntemlerde güvenilir değilki olabiliyo bak olmuş o kadının istemiyırum diyo istenmeyen cocuk olarak büyümekte kötü artık olan evladı aldırmakta kötü istemiyosa insan bağlatmak en güzel çözüm olurmu olmazmı korurmu korumazmı diye de hayatmı gecer benim evladım yok ama eğer bakabilecigimin üstünde çocuk sahibi olursam bende bağlatırım açıkçası olmayan çocuğun vebalini düşünmek olan çocuğun vebalini almaktan iyidir bence
0 oy
(2,996 puan) tarafından
 Herkesin günahı sevabı kendine ben ona karışamam kimsenin de haddine değil orası ayrı ama bir cana kıymak kolay değil istemiyorum aldırcam demek bana göre yanlış. Durumum yok bakamıycam filan bunlar bahane hiç istemiyorsan cana kıymaktan önce korunacaksın yok caiz değilmiş filan bu kadarını da göze almak lazım bir cana kıymak kadar günah var mı 
(2,996 puan) tarafından
Hap kullanıyordum filan yazmıştı sanki öyle hatırlıyorum
(2,996 puan) tarafından
Belki de başka posttu bugün beklenmeyen gebelik postu çoktu
tarafından
Benım dedıgıme daha yarım saat anca oldu
(2,996 puan) tarafından
Onu hatırlıyorum ama onun korunma yöntemini karıştırdım heralde
tarafından
Olabilir canım
0 oy
(3,364 puan) tarafından
Gurre ne demek ilk defa duyuyorum
tarafından
Düşürülen yada aldırılan çocuğun yerıne verılen para canım bır nevi oruç tutamayıp bedelını ödemek gibi düşün yani tabıkı de bunun mantıklı hıcbır yanı yok olamaz da kesın evlat katili olan birisi vıcdan rahatlatmak icın uydurmuştur böyle birşeyi
0 oy
(229 puan) tarafından
Allah razı olsun canım arada böyle şeyler paylaşmak sohbet muhabbet belki bir kişi bile o yoldan dönse ne mutlu sana sevaptır Allah'ın izniyle Allah peygamber duası seninle olsun canım 
tarafından
Yoldan dönenler degıl, çıkanlar almıs basını gıdıyor kuzum ne yazık ki :(
4. Gebelıgı olup aldırmayı düşünen bırısı vardı tepkı alınca kapattı postunu bende o yüzden actım ama aldırır o kız kafaya koymuş
(229 puan) tarafından
Ay bende 4. Gebeliğim Rabbime hamdusenalarbolsun ki nasib etti bizlere rabbim olmayanlarada versin inşallah ama işte evlat evlat diye yıllardır gözü yaşlı anne babalar var rabbim yuzlerini güldürsün çok üzüldüm vallahi kurban olurum dördüncüye her çocuğunda evim yeşeriyor her çocuğunda ayrı huzur bereket giriyor evime Allah ıslah etsin böyle insanları
tarafından
Maşallah bakabilecek maddı manevi ımkan varken bilinçli bır sekıle yapılıyorsa çocuk sayısı anne babayı bağlar sadece ama bu kızın yaptığı tamamen sorumsuzluk cahillik ne denırse artık
Daha 24 yasındaymıs  en büyüğü 5 en küçük 1 yasinda 3 çocuk varmıs üçünü de isteyerek yapmıs ama borc gırtlakta geçinemiyoruz ev
8 bin kıra esım asgarı çalışıyor diyor sordum ama cevap alamadım bu durumda 3 çocuk nıye ister nasıl ister de yapar insan madem bu kadar cocuklarin bakımını geleceğini umursamadan bu durumdayken 3 tane yapmıssın 4. yede bakarsın dedım suçlu oldum
(229 puan) tarafından
Valllahi Allah ıslah etsin yazık çok yazikkk.....:(

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 37 göst.
12 saat önce Diğer kategorisinde Gayegaye (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
8 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde nanaen (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 261 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 2Melek annesi.27 (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 216 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,372 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı

...