0 oy
138 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,198 puan) tarafından
Kızlar annem dün ameliyat oldu sonrasında entube edildi yoğun bakımda uyuyor. Bugün babam annemin gözünden yaş geldiğini ve elini sıktığını söyledi böyle bir şey nasıl oluyor.? Yogun bakım hemşiresi ablamın komsusu kesinlikle kendinde değil diyor ama babamda çok emin kendinden acaba doğrusu nedir acı hissediyor mu yanındaki insanları duyuyor mu merak ediyorum bilgıniz var mı ?

5 Cevaplar

0 oy
(3,098 puan) tarafından
Entube hasta hastanın agzindan nefes borusuna tüp yerleştiriliyor ondan solunum makine ile yapılıyor. Uyanıkken hayatı fonksiyonlarını yerine getiremeyen hastalar uyutuluyor ve bu işlem uygulanıyor bilinç kapalı oluyor. 
(7,198 puan) tarafından
Canım işlemi biliyorum sadece hissedip hissetmediğini merak ediyorum. Nette de acıyı depresyonu yaşarlar yazıyor ama ne kadar doğru bilmiyorum
(3,098 puan) tarafından
Ben hissettiklerini eminim ama ispatlayamam
-Reklam-
0 oy
(3,410 puan) tarafından
Konu dışı ama canım annen tiroid ameliyatı olcakti sanırım komplikasyon mu gelişti neden entube edildi annem de böyle iki ameliyat geçirdi troid kanserinden hiç bir sorun yasamamdik 16 yıl oldu
(7,198 puan) tarafından
Tümör çok sert bir yapıdaymış ve soluk borusuna yapışık bir şekildeymiş ya bir miktar kanserli doku kalacaktı ya da kazıyacaktık demiş ilk seçenek olsa kanserin türünü bilmiyorum bıraksam bütün vücuda dağılabilir diye kazmayı tercih ettik ama işlemi yaparken de soluk borusu delindi bu yüzden dikiş atılmış hiç öksürük hapşırık olmaması lazımmiş bu sebeple dikişleri iyi olana kadar uyutcaz demişler
(3,410 puan) tarafından
Anladım canım rabbim hayırlı şifa versin inşallah annecigine
0 oy
(483 puan) tarafından
Emtubeyken uyanık hastalarım oldu tabi uyusuklardi ama gözleri acıktı tabi bu ne kadar doğru tartışılır 
(7,198 puan) tarafından
Tepki veriyorlar mıydı peki ?
(483 puan) tarafından
Eğer gözleri açıksa bazıları tepki veriyordu ama tamamen uyumussa tepki olmuyordu
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Dedem entübeydi uyuttular sonra uzun süre uyuduğu için uyandılar uyanık entübe devam edildi sordum uyurken hiçbişi hissetmedim demişti uyanıkkrnde bi kaç gün kafa yerindeydi ama sürekli hastanedd kalmaktan deliryum oldu kafa bi Milyondu mayfa zannediyordu kendini o zaman acıdımı demiştim hayır sadece borular canımı sıkıyordu alıştım demişti bazı insanlar emin değilim bu konuda ikiye ayrılıyor uyuturlurkrn rüya görmüş gibi tepki verdiği söyleyende var bazı kesimde kaslarım istemsiz hareketlerinden bahsediyor dedeme süreci sorduk çoğu süreci hatırlamıyor bile entübeden çıktıktan sonraki süreçte dede hatırlayamadı ama çok ilginç ilk uyanıp entübeyliken halen kağıda yazı yazıp tarihi sordu kağıda bankaya gidip maaşımı çekin yazmıstı ama normal akışı acıyı anlamıyordu 
(7,198 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(119,355 puan) tarafından
yoginbakimdaki hastayi gorebiliyosun tm ama uzakdan gorebiliyosun yanina almazlar enfeksiyon riski var yasak hadi tanidik dr hemsire vardi 2 dk yanina aldi diyelim elini asla tutturmazlar sadece bakarsin dokunamazsin baban uzuntuden oyle seylemis olabilirmi
(7,198 puan) tarafından
Yok Sevda izin veriyorlar önce ki gün ablam gitmişti elleri buz gibiydi demişti steril kiyafetleri gıydırıp alıyorlar bir uyarı yapmamışlar dokunma elleme diye
olamaz yaa bende gittim hatta camin disindan bakiyodum cok agladim hemsire iceri yanina koydu ama asla dokunma dedi enfeksiyin riski var dokunmak yasak kii odada kamera var bisi olsa gorevlinin basi yamar
(7,198 puan) tarafından
Hastaneden hastaneye fark ediyor demek ki her gün akşam 7-8 gibi resmi görüş saati var . Hemşire demedi ama bize de tanıdık  bir doktorun hanımı söyledi dokunmayı bırak girmek bile hasta için risk oluşturuyor dedi .
tabiki riskli hastanin vefatina bile sebeb olabilir eskisehirde haftada 3 gun pazartesi carsamba cuma ziyaret gunu disardan camdan bakiyosun ve 5 dk bile bakmadan cikartiyolar disari
(7,198 puan) tarafından
Biz İstanbul'dayız . Cumartesi banyo günü oldugu için o gün görüş yokmuş normalde ama dün babam görevlinin yanında ağlamış ben göremeden aldılar götürdüler ameliyata karımı görmek istiyorum deyince haline üzülüp izin vermişler

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 122 göst.
16 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 221 göst.
0 oy
33 cevap 931 göst.
29 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 200 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu