0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (220 puan) tarafından
Tecrübeli anneler çocuğumun otizm yada uyaran eksikliği gibi bir sorunu olduğundan şüphe ediyorum randevuyu 5 aydır bekliyorum sonunda buldum getireceğim ama doktor bu teşhisi koymak için ne gibi tahliller isteyecek yada koydu diyelim sonraki süreç nasıl olacak tüm süreç için beni bilgilendirir misiniz ne bileyim özel eğitime falan nasıl yollayacak?

5 Cevaplar

0 oy
(1,124 puan) tarafından
Canım bununla ilgili ayrintili bir postum var süreci de yazdigim profilimde inceleyebilirsin 
(220 puan) tarafından
Okudum teşekkür ederim biraz daha bi şeyler sorsam yardımcı olabilir misiniz
(1,124 puan) tarafından
Tabiki her zaman
(220 puan) tarafından
Doktora gittiniz teşhisi koydu sonraki süreç tam olarak nasıl detaylı şekilde anlatabilir misiniz
(1,124 puan) tarafından
Canım önce özel bir piskiyatri ye gittik. Atipik otizim dedi. Tanıyı koydu lakin rapor icin devlet piskiyatri ye gitmemiz gerekiyordu. Ilerde karsisina cikar korkusuyla ilk donem rapor cikartmadik ama ilerde silindigini ogrenince cikarttik.
Özel eğitime rapor daha cikmadan başladık ücret ile vakit kaybetmemek adına.
Sonrasında devlet piskiyatrisinden randevu aldik.
Piskiyatri muayne etti. Ardından kulak burun bogaza yönlendirdi işitmede sorun var mı diye.
Ardından bera testi istedi ayki hastanede yaptirdik bu dallardan muayne onayi ve imzası aldiktan sonra sonuclari tekrar piskiyatri ye goturduk 2 ci bir devlet piskiyatrisi imza atti heyet dedikleri bu kısaca imzalar atildiktan sonra raporun cikmasini bekledik. Rapor ciktiktan sonra elimizdeki raporla RAM a yönlendirildik eğitim onayının verildiği yer. Oğlumu gözlemlediler 2 bireysel 1 gurup yani haftada bir gün 2 saat bireysel ders 1 saatte grup dersi toplam üç saat egitim verdi ram raporunu alip ozel egitim merkezine verdik raporlu kaydımız oluşturuldu bir yıldir hem raporun verdigi egitim ile hem kendi ücretli aldigimiz egitimlerle devam ettik şu an şükürler olsun ki oğlum normal çocuklardan ayırt edilemiyor o yüzden ücretli egitimleri kestik sadece devletin verdigi 3 saat egitimi aliyoruz
(1,124 puan) tarafından
Illa otizim diye şartlama kendini gelisim geriliği dil gelisim bozuklugu uyaran eksikligi de olabilir. Belki de sadece dil terapisi verir doktor. Bunlar için de ayni sistemde devam ediliyor rapora ayni yerlere gidiliyor.

Bu arada olaki bir durumda doktor ilaç verir ise ilaca rapor cikartmayin rapor ileride karsisina cikmiyor ama kullandigi ilac kayitlarda görünüyor ilaca rapor cikartmadik eczaneden kendimiz aliyoruz ucret ile
-Reklam-
0 oy
(36 puan) tarafından

Öncelikle Allah şifa versin inşallah korktuğunuz başınıza gelmez öyle bir durum yoktur umarım. Bu konuda herhangi bir tecrübem yok öneride bulunmamda pek doğru değil biliyorum ama daha önce okuduğum bir haber aklıma geldi sizinlede paylaşmak istedim

natasha campbell mcbride bir doktor kendi çocuğundaki otizimi bir diyet yaparak tedavi etmiş bununla ilgili bir kitapta yazmış kitabın adı 

Gaps Bağırsak Ve Psikoloji Sendromu İçin Doğal Tedavi Yöntemi

natasha campbell mcbride 

Bir deneyin isterseniz. Otizimi ve diğer rahatsızlıkların bağırsak ile alakalı olduğu söylüyor bana da mantıklı geliyor açıkçası. Çünkü bağırsaklar insanın 2. Beyni olarak geçer 

(220 puan) tarafından
Tabi ki teşekkür ederim eğer benim evham yapmam değilse çocuğa bu teşhisi koyarlarsa her şeyi denemeye hazırım yeter ki iyi olsun düzelmeye başlasın
0 oy
(1,184 puan) tarafından
Ne belirtiler var çocuğunda ve kaç yaşında? Allah korktuguna ugratmasin
(220 puan) tarafından
2 yaşında tam komut almıyor yani şöyle her komutu anlamıyor bazılarını yapıyor bazılarını anlamıyor biraz kelimesi var bir de bazen ellerini çırpıyor çok korkarsa heycanlanirsa
0 oy
(643 puan) tarafından
Canım benim oğlan da atipik otizm öncelikle tanı alması için çöz gere gidiyorsun   2 ,3 sefer randevu veriyorlar biraz uzun süre alan bir şey bu bir ayda tanıyı veriyorlar.
(220 puan) tarafından
Çözger nedir ?
(643 puan) tarafından
Çocuklar için özel gereksinim raporu
0 oy
(472 puan) tarafından
Uyaran eksikliği ne benziyor .önceki postunu okudum 
(472 puan) tarafından
Yakınında özel eğitim varsa bı git . Değerlendirme yapıyorlar onlar daha iyi biliyor  .  Hangi sehirdesin .
(220 puan) tarafından
Uyaran eksikliğinden kesin eminim TV yüzünden ama benim korktuğum otizmdi özel eğitim evimin karşısında var ama ne kadar uzmanlıkları var bilemiyorum zaten ergoterapi yada konuşma terapisi isterse doktor oraya gideceğiz Kastamonu burda bi sürü özel eğitim var
(472 puan) tarafından
Bı git görüş canım konuş herkes geliyor . Bizde gidiyoruz dil terapistine.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 116 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aselhafsaa (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 168 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 250 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 380 göst.