0 oy
69 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (682 puan) tarafından
2 aylık oğlum grip oldu burun temizliği yapıyorum ama tam olarak açılmıyor 2 CC serum ardından da şu çekim yapılan şeyle yapıyorum tıkanıklığı geçmiyor ne yapmam lazım

Hastaneye de götürdüm burun temizliği yap yarında kontrol e getir dediler 

6 Cevaplar

0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ateşlenirse falan yarını beklemeyin. Bol bol serum fizyolojik ve aspiratör maalesef başka çare yok henüz çok küçük 
(682 puan) tarafından
Ateş 37.5 doktor yükselirse calpol ver 1 çay kaşığı dedi ne kadar serum vermem gerekiyor 2 CC yeterli gelmiyor
(1,586 puan) tarafından
Bana doktor 2 saatte bir 2 cc ver demişti
-Reklam-
0 oy
(570 puan) tarafından
Benimkide aynı sen sürekli temizlemeye devam et doldukça o akmasın ciğerlerine birde wac aspiratör varmış internette arkadaşlar öyle demişti serum suyu fazla kullanma sanki daha çok artırıyor az kullan sana tavsiyem ben azaltinca o burun akintisida azaldı benimkide 2 aylık 1 hafta önce atlattım bizde
(682 puan) tarafından
Farklı bir markanın aspiratör var bende onu kullanıyorum
0 oy
(1,485 puan) tarafından
Canim serum vermem gerekiyo derken neyi kast ettiğini anlamaıdm turkce bazi kelimelerin tam aciklaması ne demek istenildiyini anlamiyorum. Hani şırıngayla 2cc yapip cocugun her iki burnuna sıkıyosunuz o işlemimi diyorsun?? Eğer o işlemi diyosan bende 2 yapardım yetmezdi ama sonra öğrendim 3 yapilmalıymis, 1.5 vir burun deliğine 1.5de diğerine sonrada  aspiratörle temizle ama ben kullanmadım aspirator hatda benim bebeğim 1 haftalık filandı öyle burun tikanikligi vardi nefes alamiyordu
(682 puan) tarafından
Serum fizyolojik den bahsettim 2 CC bir buruna 2 CC bir buruna veriyorum ağlaması geçince aspiratörle de temizliğini yapıyorum ama tam olarak o tıkanıklık geçmiyor sanki daha çok tıkanıyor
(1,485 puan) tarafından
Aaa anladım canim , doktora götürsen mi acaba yazik cocuga
(682 puan) tarafından
Acil e götürdüm bugün de 9da randevusu var ona gidecez ama küçük olduğu için birşey yapamıyoruz dio doktor
(1,485 puan) tarafından
Allah şifa versin bebişe :( . Götür canim
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Ateş olmadığı sürece korkmayın emiyorsa bol bol.emzirin. sık sık serum fizyolojik damlatıp burnunu cekin
(682 puan) tarafından
Emmeyi bıraktı hastalandığı için sağım yaptım belki biberonla içerse  die onu da içmedi aç karnına yatıyor
0 oy
(3,649 puan) tarafından
Bebekler 4 aya kadar agzindan nefes alamaz sadece burnundan alabilir burnunu mutlaka ama mutlaka acik tutman gerekiyor emmeyide birakti demissin isler dahada kotulesmesin ac kalmasin bir sekilde ac burnunu baby vac aspiratör var ondan al o cok iyi
0 oy
(989 puan) tarafından
Onun canı ne ki ah canımmm nasıl bulaştı kız. Emziriyosan eğer sarimsak kürü var bi diş sarımsak bı tatlı kaşığı bal iki üç damla limon karıştır her gün sabah akşam düzenli ye. Çocuğa şifa olur inşallah 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 33 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 30 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
20 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 55 göst.
5 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aylin976 (15 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,947 kullanıcı

...