+1 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (2,880 puan) tarafından

Bugün pazara gittik, kızım da orda kucuk porselen bir kahve bardagi gördü eline almak istedi, bende hayır vs dedim elinden alıyordum ki satıcı bi anda firladi  kızımın elini tutarak parmağını salladı, hayır dikkat et dedi.

Ben o anda sinir oldum ama kiracagindan korktu herhalde diye ses etmedim, kızımı aldim ve yürüdüm. Meğerse çok icerlemis kızım bi anda ağlamaya başladı bana hayır dedi bağırdı diyor, sakinlestirdim bir şekilde ama tüm gün aklına geldikçe ağladı.

Alışık değil tabi ama gerçek hayat bizim davrandigimiz gibi yumuşak değil ki bu daha ucu. Bi yandan da iyiki ses etmedim  bu duyguyla kendi baş etti beni dinlemesi gerektiğini öğrendi, orada ben kadına laf etseydim ha demek ki ben dogru bir şey yaptım annem beni savundu diye düşünürdü. Bilemedim ya bırakmak mı lazım savunmak mi

Kızım  2 yaşında bu arada 

9 Cevaplar

+1 oy
(3,647 puan) tarafından
Beyefendi veya hanımefendi lütfen bardağı kızıma geri verin, çok beğendi onu alacakmış kararını verdi. Der ve parasını kızıma verip satıcıya vermesini isterdim. Daha sonra en uygun yerde ve zamanda herşey alınıp, herşeye dokunulmaz derdim ve bunu ona öğretene kadar üstüne düşerdim. 
-Reklam-
0 oy
(1,447 puan) tarafından
O fincanı alırdım Kızn kac yasında ona bize ait olmayan esyalara dokunma demeye basla bence bende sinir olurdum ama sırf kızıma kızdı diye alırdım o fincanı 
(66 puan) tarafından
Vaav . Kanal 7 filmlerindeki gibi ders niteliginde bi davranis :)) aklima gelmezdi
(2,880 puan) tarafından
Kızım 2 yasinda aslında saniyelik bir olaydı okadar alındığını düşünemedim
(1,447 puan) tarafından
Kanal 7 izlemedğim için filmleri hakkında yorum yapamıcam sen cok izlemişsin ki hemen benm söylediklermle aklına gelmiş ;)
(1,447 puan) tarafından
Adamın tepkisi cok olmuş ama anlat ki bir daha toplum içinde aynı davranısı sergilemesin canım
(2,880 puan) tarafından
Kadındı bu arada bide orta yaş üstü sanırım bende azicik ta o yüzden tepki vermedim ama kızımla konustum beni anladığını düşünüyorum
0 oy
(1,130 puan) tarafından
Yanlış yapmışsınız çünkü bu şekilde kızınıza herkes sana kızabilir ben seni koruyamam duygusunu aşılamış oldunuz kızınıza onun size ait olmadığı için dokunmaması gerektiğini sahibinin onu güzelce uyarması yerine kızdığı için sahibine kızdığınızı size ait olmayan şeylere dokunmaması gerektiğini aşılayın lütfen bir sonrakinde 
(799 puan) tarafından
Ay canım benim neresinden
(1,130 puan) tarafından
Saraydüzü ne bağlı köyüm göynükören
(799 puan) tarafından
Ne güzel boyabat gerzeyi falan biliyorum bende
(1,130 puan) tarafından
Oraları da bilirim her yeri güzel memleketimin. Sizde mi sinoplu musunuz?
(799 puan) tarafından
Memleketlerimizi cok güzel  gercekten
0 oy
(5,905 puan) tarafından
dışarısı kötü maalesef. yeğenim prenses gibi büyüdü. okula ne zaman başladı o zaman anladı prenses olmadığını, herkes aynı çünkü öğretmenin gözünde. çok bocaladı. okula gtmek istemedi falan. ama insan bile bile de çocuğuna bağırmaz ki öyle durduk yere. ha şımartmak başka bir şey ama neyin ne olduğunu göstermek başka bie şey. durduk yere de Kızılmaz. ayrıca kızım daha çok küçük, böyle korkması normal ama adam tam bir öküzmüş
(1,924 puan) tarafından
Canım bence kızını çok kırılgan yetistiriyorsan benim oğlumda iki buçuk yaşında hiç bagirmayiz ama evde daha doğru düzgün kızmışligim yok ama biri kızınca mesela teyzeler falan ne bağırıyorsun diye bizimkide bağırıyor bir kere geldi bizim basimizada şaşırdım bende tepkisine ,birde trafikte bir kerede yandaki adam bizim arabaya bagirmisti bizim oglanda cama atılıp bagarmasana diye sinirlendi el kol yapıyor  :) birde dışarda sevmek isteyen yabancılara yaklaşmayın istemiyorum sevmeyin beni diye bağırır kızar
(2,880 puan) tarafından
Haha ne güzel diyor
(1,924 puan) tarafından
Canım sen tepkini göster dışarda ki insanlara,  öyle davranışlarda seni örnek alacaktır inan sen şimdi adama birşey demedin ya susmayı öğretme çocuğa sen tepki verseydin oda verirdi bence
(2,880 puan) tarafından
Kadındı bu arada bide orta yaş ustuydu ama bidahakine kesinlikle tepki vereceğim çünkü belli ki kızım hassas daha ilk defa yaşadık böyle birsey
(5,905 puan) tarafından
çocuk annede ne görürse onu yapar  arkadaşlar doğru söylüyor. sen tepki verirsen böyle böyle onun kafasında yer edecek ve ilerde başına gelebilecek bir olayda sesini çıkartacak.
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Anlık olabilir çok takılma 

Kızınla güzelce konuş anlayacaktır seni

(2,880 puan) tarafından
Konustum anladığını düşünüyorum ama normal insanlar böyle malesef
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Ben genel olarak despot bir anneyim çok yumuşak değilim ama benim çocuğuma böyle yapılmasına da izin vermem. Alır o bardağı kırar parasını da yüzüne atardım. Kendi annemin bile çocuğuma şşşş demesine tahammülüm yok 
(2,880 puan) tarafından
Anlık bir olaydi ben çok buyutmedim açıkçası sözümü dinlemedi bırak dedim bırakmadığı için de bak dinlemezsen böyle olur dedim
Sonradan anladım kırıldığını
(1,575 puan) tarafından
Sizi eleştirmek için demedim genel olarak böyle insanlara çok sinirleniyorum. Yanında ebeveyni varken kendini ortaya atanlar çok itici oluyor. Sevgisiz büyümüş insan toplulukları olduğunu düşünüyorum
0 oy
(764 puan) tarafından
Yaa kıyamam minnosuma ya adamda hoduk munne ayıp etmiş ya alt tarafı bir fincan diyelim kırdı al kardeşim parasini derdin en fazla  düşüncesiz ler işte:((( fincan alasim gelsi fistigima ya cidden:(❤️❤️
(2,880 puan) tarafından
Aynen sanırım antika biseydi o yüzden yaptı anlik gelişen bisey oldu açıkçası bende anlamadım kırıldığını kızımın
(764 puan) tarafından
Pazarda antika da olmaz canım ya pinti herif olmezdi bir fincandan
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Hayır canım yanlış düşünüyorsun. Müdahale etmeliydin. Emin ol sen müdahale etmediğin için içerledi. Sen müdahale edeceksin ki nasıl baş etmesi gerektiğini senden öğrenecek. Müdahale etmeyince güvenli bağlanma zedeleniyor işte. Annemin yanında bir yetişkin bana bağırdı ve beni savunmadı, korumadı diye düşünüyor. Evet yaşıtlarında çoğunlukla karışmamak çok daha iyi ama bir çocuğun bir yetişkinle mücadele etmesini dışardan izlemek doğru değil malesef 
0 oy
(4,635 puan) tarafından
Gecen ciktigimiz da masal bardak aldi ayni sekilde adam geldi hayır dedi kircan dedi bende o an sinirle kirarsa veririm parasini konusma dedim gittim ama masal o an anlamadi anlasa izinsiz alma dokunma derdim galiba 
(2,880 puan) tarafından
Benimde laf dilimin ucuna geldi de kadın da yaşlıyı biraz sanırım ondan da laf etmedim bide kızıma bırak dedim bırakmadı bak beni dinlemezsen böyle olur dedim
(4,635 puan) tarafından
Dunya o kadar kotu ki malesf her zman koruyamayiz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 167 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 477 göst.
25 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,557 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 547 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,366 puan) tarafından soruldu