0 oy
441 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (439 puan) tarafından
Çok soru soruyorum ama 1.5 aylik bebeğim var oruç tutmak istiyorum ama bir yandan da sütum gelmez diye korkuyorum tutan oldu mu zor oluyor mu bebekle 

20 Cevaplar

+1 oy
(17,841 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bi iznillah ❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(538 puan) tarafından
Allah affetsin hamileyim vitamin alıyorum sabah akşam tutamicam
(439 puan) tarafından
Gebelikte zor zaten canim
(538 puan) tarafından
Aynenn
tarafından
Niye Allah affetsin ki? Allah zaten gebelikte , emzirirken izin vermiş bunun bir günahı yok yani
(538 puan) tarafından
Bilmiyodum cnm aydınlattığın için tskler :)
0 oy
(1,067 puan) tarafından
Tutacam bende emziriyorum ama benim oğlum 11 aylık ek gıda da veriyorum çok zorlanmam
(439 puan) tarafından
Ben zorlanır miyim acaba
0 oy
(2,388 puan) tarafından
Çok zor kuzum yedi aylıktı ben full tutmuştum o ayda çok sütüm olmuştu Rabbimin hikmeti çocuk lıkır lıkır süt icmisti ama smdi lousayim onbeş günlük yok bebeğim tutamycam bnmde canım sıkkın senin ayında olsam gene tutmazdm ben çok küçükler çünkü 
(439 puan) tarafından
Bende suçlu gibi hissediyorum kendimi kaynanam kızım ben hep tuttum hamileyken de sut verirken de dedi dün bende tutabilir miyim acaba diye düşündüm
tarafından
Bende kızımda tuttum 7 aylıktı çok şükür sıkıntı olmadı hiçte borcum olmadı
(439 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Hamileyim ben tutucam 

Kız kardeşim inkide 2 aylık oldu oda tutarım diyor ek mama vermeyi düşünüyor ramazdanda doymazsa 
(1,368 puan) tarafından
Yok oda vermiyor sadece ramazanda doymazsa aç kalmasın diye vermeyi düşünüyor
(439 puan) tarafından
Anladım canım
(178 puan) tarafından
Melis bende hamileyim kaç haftalıksin bende tutsam bisey olmaz dimi
(1,368 puan) tarafından
21w4 üm ben oğlumdada tutmuşum bişey olmadı ben sana bişey diyemem doktoruna danışman lazım 1 hafta tutup kontrol e gideceğim geriye yolunda olursa devam edeceğim tutmaya
(178 puan) tarafından
Anladım cnm
0 oy
(1,959 puan) tarafından
1 buçuk aylık bebekle zor olur saat başı emer çünkü. Sütün azalir yiyip içmezsen bu sene tutma bence
(439 puan) tarafından
Allah affetsin :)
(4,247 puan) tarafından
Allah zaten emzirenleri muaf tutmus sonra tutma hakki tanimis.
0 oy
(3,425 puan) tarafından
Hamile iken hiç  tumadım bebeğimi asla riske atamazdım şimdi emzirmiyorum  tutcam emziren annelere  de farz değil tutmak 
(439 puan) tarafından
Hamileyken tutardım heralde ben hiç iştahım yoktu çünkü 4 kilo almıştım sadece
(3,425 puan) tarafından
Bebeği riske atmakdan baska birşey değil sonuçta bize bağlı şekilde besleniyor benim doktorum  oruç tutan hastalarim  bebeklerinin hep kalbi durmuştu dedi
(439 puan) tarafından
Ben yiyen bir hamile değildim ondan dedim canım iştahlı olsam tutamazdim zaten 5 aya kadar sabahtan akşama kadar yemiyordum hiç 9 kilo verdim gebelik boyunca da 4 kilo aldım
(3,425 puan) tarafından
Oo seninki zormuş cnm
0 oy
(7,045 puan) tarafından
2,5 aylıkken tuttum canım çok şükür zorlanmadım. 
(439 puan) tarafından
Sütun de azalma oldu mu
(7,045 puan) tarafından
Yok canım hatta şuan 14 aylık olduk hala emziriyorum.
(439 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(9,011 puan) tarafından
1.5 aylık çok küçük lohusa değil misin? 2 yıl önce Ramazan da oğlum 55 günlük falandı ben tutamadım sonra kazasını yaptım 
(439 puan) tarafından
Lohusalik 40 gün değil mi canım 46 günlük oldu bugün
(9,011 puan) tarafından
Kanaman durdu mu benim 55 gün sürmüştü. Sadece anne sütü aldığı için ben tutmamayi tercih ettim
(439 puan) tarafından
Canım benim 40 im çıktı hemen adet oldum oda bitti şuan ama mazeret 40 gün 40 günden sonra ibadetlerine devam edebilirsin
0 oy
(308 puan) tarafından
Ben şuana kadar tutmadım yaşım gelmiş 25e ben bu sene tutmayı düşünüyorum Allah izin verirse 

Titacaklara Allah'ım güç kuvvet versin inşallah 

Açlık normalde zorlanmiyorum ama kesin yemicek modunda kendini aç hissediyor insan bakalım 
(439 puan) tarafından
Allah kabul etsin şimdiden
0 oy
(1,519 puan) tarafından
Geçen sene benimde bebeğim 1.5aylik falanda allah öyle yardım etti ki sütüm bile çoğaldı tuttum bu sene 13 aylık tutacam nasıp olursa ama basında adet olacam diye yecem
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Ben tutamayacagim su filan icmeyince sutum direk azalıyor ilk gün tutarım diyorum sadece 
(217 puan) tarafından
Kaç aylık senin ki canim
(4,548 puan) tarafından
2 aylık canim
(439 puan) tarafından
Benimde su içmezsem azalıyor canım  yemek vs hepsi boş su sadece
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bebeğim 3 aylık sütüm şuan fazla yok ilk gün deneyeceğim inşaAllah tutabilirsem tutacam sütüm azalmazsa tutamazsam kaza yapacam inşaAllah 
(439 puan) tarafından
Benimde dengesiz gidiyor 1 gün var 1 gün azalıyor
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Valla bilmym bakcm eğer hamile isem doktorda bi sorun görmezse tutcam tabikde kızımın hamileliğin de de tutum 
(439 puan) tarafından
Allah kabul etsin
0 oy
(2,917 puan) tarafından
Allah nasip ederse tutacağız ailece 

Sende bi iki gün dene istersen olmazsa tutmazsin çoğu kişi oructa sütünün çoğaldığını yazmış Allahin hikmeti 
(439 puan) tarafından
İnşallah benimde öyle olur
0 oy
(2,676 puan) tarafından
Müslüman ülkesinde oruç tutacak mısınız adlı sorular sorar olduk. Efendimiz dünyaya gelse kim Müslüman kim yahudi nereden bilecek. Rabbim hepimizi hidayet eylesin, hayırla olup Habibibe layık eylesin. 
(1,236 puan) tarafından
Canım senin bebeğin küçükmüş sonra tutarsın ama soru başlığına göre cevap vermiş arkadaş o kadar keyfi yiyen var ki
(2,676 puan) tarafından
Ramazan geliyor oruç tutacak mısınız diye post açıp bana ne saçmalıyorsun diye sormak??
Sizin için yazmadım ki elbette sıkıntı varsa tutulmaz, üstte tutamayacağım diyenlere istinaden başlıkla da bağlantılı olduğu için böyle cevap verdim size özel değil yani!
Kim kime göre önyargılı.
(2,676 puan) tarafından
Keşke en Müslüman olsak ☺️ ben başlığı görünce bir altta tutmayacağım yorumumu görünce postu okumadan cevap verdim sanırım. Yani o yorumu görünce postun hamilelik değil de oruç tutup tutmamak ile ilgili olduğunu düşünüp yazdım. Yoksa zaten Rabbim de böyle emrediyor, hastalıkta bünyeyi zorlamayacağız.
(439 puan) tarafından
Hiç öyle yemedim canım aklim erdikten sonra çok şükür
(439 puan) tarafından
Tamamını okursan başlıkta yazan değil sadece bacı
0 oy
(444 puan) tarafından
Hamileyim tutmam,bebişime yazık,kıyamam
0 oy
(1,655 puan) tarafından
Duruma göre bakarsın ben tutamamistim sütüm gelmemişti gündüz. Sen birkaç gün tut sütun de soru  olmazsa tutarsın 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Ben bir kaç gün kendimi denedim tutabilir miyim diye ..bebek sürekli emdiği için çok susuyordum o sebeple 1 hafta tuttum sonra tutmamıştım. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 400 göst.
25 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bitanecikoglum (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 200 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Papatyacicegi (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 160 göst.
22 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 115 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Emirhann (92 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,504 cevap

34,922 kullanıcı

...