0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (49 puan) tarafından
Az önce bir postta denk geldim. Arkadaşının çocuğu onun çocuğunu dövüyor ve annesi bunu normal karşılayıp ses etmiyor. Yahu bu neyin egosu. Bu dünyada bir tek sizin çocuğunuz yok. Şımarık yetiştirdiğiniz evlatlariniz ilk başta küçük arkadaşına saldırır, sonra okulda başka arkadaşına, evlenince karısına, kocasına veya çocuğuna belki de size. Bunun sonu illaki size dokunacak. Hem çocugunuz sorun yaşayacak hem diz hem de çevrenizdeki insanlar. Böyle insanlara gerçekten sinir oluyorum. 

16 Cevaplar

0 oy
(7,720 puan) tarafından
Çocuklar masumdur. Onları yetiştiren insanlarda problem var kesinlikle. 
(49 puan) tarafından
Keşke evlenmeden önce anne- baba olmaya hazırlık eğitimi verseler. O zaman birçok şey düzelir bu ülkede. Özellikle de insan ilişkileri düzelir diye düşünüyorum
(7,720 puan) tarafından
Onun için insanın içinde olması lazım. Kendini geliştirmesi lazım. Kimseyi zorlayarak değil. Çünkü zorlama ile hiçbir şekilde fayda sağlayamazsın.
(49 puan) tarafından
Evet ne yazık ki zorlamayla olmuyor. Sonra ileride bir bakıyorsun senin dikkat ederek büyüttüğün evladın başkasının şımarttığına denk geliyor... Ahhh ki ne ahh
-Reklam-
0 oy
(13,108 puan) tarafından
Bi gün gücünün üstünde birine saldırıp dayak yediğinde ortalığı ayağa kaldıracak şimdilik üç maymunu oynuyor 
(49 puan) tarafından
Bunun sonu hep aynı işte şiddet şiddeti doğurur
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Çocuklar arasında evet olabilir böyle şeyler. Benim çocuğum yapmaz diye asla güvenmemek lazım. Ama anne olarak çocuğumuzun başında durmaliyiz. Böyle şeylere karşı tetikte olmalıyız. Ama diyelim ki çocuklar parkta oynuyolar. Anneler de bankta oturuyor. O saniye olan oldu. Yetişemedin. O zaman çocuğuna arkadaşından özür diletmeye calismali ve çocuğun annesinden de özür dilenmeli bence. Zaten böyle vurdumduymaz insanların çocukları daha çok zarar verme eğiliminde oluyo. Nasılsa bı yaptırımı yok diye çocuk istediğini yapiyo. 
(49 puan) tarafından
Artık bu durum o kadar normalleşti ki herkes benim tavuğuma kışt demeyen bin yaşasın kafasında. Zarar gören uyarsa ondan kötüsü yok bu dünyada.
(15,227 puan) tarafından
Öyle bir dünya yok ama. Herkes çocuğunu avutacak. Sahip çıkmak zorunda
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Kesinlikle ebeveynler de sorun var çocuklar çok masumlar neyi aşılarsan onu alırlar 

Şöylede bişey var oğlum vuran hırçın bir çocuk ama kesinlikle sesiz kalmıyorum sürekli uyarıp ceza veriyorum 
(49 puan) tarafından
İşte çocuk ilk tepkiyi anneden ya da babadan görünce durup anlayacak belki yaptığının yanlış olduğunu. Şöyle de birşey var başka çocukların saldırganlığıyla baş edemeyen insanlar kendi çocuklarına ister istemez sen de vur kendini koru demeye başliyor ve bir süre sonra bı bakıyorsun senin çocugun artık saldırgan hale geliyor. Neresinden tutarsan tut olmuyor. Ailelerin topluca bilinçlenmesi şart gerçekten
(1,351 puan) tarafından
Katılıyorum biz sesiz kalırsak onlar yaptığının kötü bir şey olduğunu anlayamazlar
0 oy
(2,268 puan) tarafından
Valla 4 çocuğum var hiç birini şımarık istediğini hemen elde eden her isteği yerine getirilen çocuklar olarak yetiştirmedik yetiştirmeyizde ama büyük oğlum 14 yaşında geçen gün öğretmeni bana şey dedi bu çocuk çok şımarık çok nazlı büyüttünüz heralde diye çok üzüldüm açıkçası çünkü okulda küçük dağları ben yaptım edasında havasi varmış yani küçükken eğittigimiz gibi kalmıyor çocuklar malesef 

Hele bide şımarık yetiştirilse vah vah vah
(49 puan) tarafından
14 yaş ergenlik çağıdır canım duygu durumları değişkenlik gösterebilir bu çok normal. Çevresine zarar vermediği sürece sıkıntı yok. Önemli olan çocuğun küçük yaşlarda nasıl davranması gerektiğini öğrenmesi. Ben o öğrendiklerinin kalıcı olduğunu düşünüyorum.
(2,268 puan) tarafından
Evet ergenlik dönemimde şuan
0 oy
(1,023 puan) tarafından
Çocuğunu şımarık yetiştirip herşeyi ne susan ebeveyn vardır 
0 oy
(1,715 puan) tarafından

Yetiştirenler evlat değil de canavar yetiştiriyor bazen denk geliyorum deliii oluyorum herkesin çocuğu kendine özel gelip biri benim çocuğuma dokunsa o anneyi ayağımın altına alırım valla bir saniye düşünmem:D

(49 puan) tarafından
Hahahhah bu durumda güldürdün beni illa biz de mi dövelim dimi ya
(1,715 puan) tarafından
Valla ya :))))
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Ebebeyn şimarıklıkla özgüveni karıştırmış bence çocuğa edep terbiye öğretilmezse dediğin gibi ilerisi berbat bi hal alır karısına el bile kaldırır
(49 puan) tarafından
Evet nihayetinde bu platformda anlatılan tüm sorunlu insanlar bile zamanında eksik yetiştirilen çocuklardır. Ne acı..
0 oy
(252 puan) tarafından
Yaa kaynanm oyle bnm kizim 11 aylik olacak daha ama eminim birine vursa sevinir kiizma dokunsalar kavga eder cok ilginc eltiminkilere oyle cok tuhaf eltimde kizar ama bu huyu cok kötü
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Herşey ebeveynde bitiyor
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Ben ebeveynlerde suç buluyorum buna bende dahilim çocuğumla ilgili bir sorun olduğu zaman hemen nerde hata yapıyorum diyorum herkes bunun bilincinde olmuş olsa yaptığı hatanin farkında olmuş olsa şuan dünya daha çekilir durumda olur bence Allah herkese akıl fikir versin 
0 oy
(15,998 puan) tarafından
İş anne babada bitiyor tabi ki. Zamani çocukların çoğu ekrana maruz kaldığı için şiddete meyilli malesef. Bunlardan biri de benim oğlum. Elhamdülillah 3 evladım var en küçüğü daha 6 aylık kızım 5 yaşında oğlum 4 yaşında. Ama gören bu ikisi aynı evde mi büyüdü diye soruyor. Kızımı görsen naif saygılı kibar otur diyince oturan kalk diyince kalkan söz dinleyen vs. Ama oğlum tam tersi halbuki ikisini de ben yetiştiriyorum. Ne yapacam ben bu oğlanla bilmiyorum. 
0 oy
(186 puan) tarafından
Ya benim oğlum 17 aylık olacak. Büyük insanlara karşı hiçbir şey yapmaz kendi halinde oynar mızmız da değildir. Ama çocuk gördüğünde ellerinde ne varsa hemen almaya çalışıp hırçınlaşır şiddete dönüştürür. Halbuki evimiz gayet sevgi dolu, şiddeti görebileceği kimse yok zaten tv telefon vs kesinlikle o varken açılmaz. Her dediği olmaz tehlikeli ve yapamayacağımız bir şey isterse ağlasa bile güzel dille olayı anlatırız. Ama gelin görün ki oğlum akranları arasında hırçın olabiliyor. O yüzden evet ebeveynlerin de etkisinin olduğu çok çocuk var ama her çocuktaki hırçınlık da direkt ebeveyn kaynaklı olmuyor :)
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Çocuk istediğimiz gibi değil yetiştirdiğimiz gibi oluyor ,şımarık çocuk yoktur bence şımarık yetiştiren aile vardır güzel huylu ailesine vatanına hayırlı evlatlar yetistirmek kısmet olsun cümlemize insallah 
0 oy
(12,650 puan) tarafından
Kesinlikle anne baba çocuk ne bilecek canım sıfırdan doğuyor zaten hiçbir şey bilmiyor tecrübesiz her şeyi anne babayı büyütyor yönlendiriyor
0 oy
(1,080 puan) tarafından
annesi ses etmezse çocuk yaptığı davranışın doğru olduğunu sanıp devam eder .ben şahsen o ksiiyle görüşmezdm hayırdır benim evladim da değerli ,kendi evladına değer veren anne etraftakilerede verir bence tamamıyla annenin sucu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 255 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eceylan (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 163 göst.
15 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ayla. (1,293 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
8 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bbg (1,737 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 666 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu

380,109 soru

11,379,084 cevap

34,864 kullanıcı

...