0 oy
165 göst.
Diğer kategorisinde (1,338 puan) tarafından
Kızım bezi bırakalı oldu bı kaç ay yazın biraktik gündüz hıc bir sorun yok gayet iyi hiç kaçırma felan yapmiyor sadece geceleri bezliyorum çünkü çok su iciyor kaç kez denedim hep gece çiş yapıyor hemde bı kaç kez uyanmiyor altı ıslak ıslak uyuyor rahatsız olmuyor bundan bir haftadır geceleri bezi kuru kalkiyordu bende iki gecedir takmadım bu sefer iki gecede altına yaptı baş edemiyorum nevresim felan kurumuyor herkes diyorki bezi bırak gece takma yoksa  hep altına kaçırır bırakmaya çalışıyorum kaç gece denedim ama yok olmuyor nasıl yapicam ne yapicam hiç bilmiyorum 

10 Cevaplar

0 oy
(13,834 puan) tarafından
Gece uyandırıp çişe götüreceksin başka çare yok. 
(1,338 puan) tarafından
Yani sanırım öyle yapmam gerek
(395 puan) tarafından
Bu defa gece çis yapmaya alışır yanlış yönlendirmeyin lütfen
(13,834 puan) tarafından
Eee ne yapsın ömür boyu beze mi yapacak. Herkes kendi tecrübesine göre yönlendiriyor işte. Ben kendi kızıma 5 günde öğrettim. Aynı anda hem gece hem gündüz bezi biraktirdim. Buyrun mükemmel tecrübelerinizle siz yönlendirin Lütfen.
(395 puan) tarafından
Tabikide ömür boyu bez takmayacak öyle bir şey mi dedik yada yazdık tavsiyelerimi yazdım altını açmak için acele etmiş olabilirsiniz yazdım çocuk kendini ne zaman hazır hisserse söyler zaten istemediğini bende altını kendi isteğimle değil kızımın isteği ile açtım çevrem aç aç baskı yapıp durdu ben hiç aceleci davranmadim takı bir gece kızım anne istemiyorum diyene kadar. Altına aldığı alezin çiş sıvı sızdırma özelliğini anlmaayack çocuk bunu bildiği anda altına kaçırır taki büyüyüp alışana kadar bu süreç çok uzayacak belki 6 belki 7 yaşına kadar
-Reklam-
0 oy
(1,843 puan) tarafından
Benim oğlum gece bez takarkene hic ciş yapmaz ben genelde bez takarım oğluma
(1,843 puan) tarafından
Anladım
(1,338 puan) tarafından
Yani iyimi yapıyoruz kötümü bilmiyorum gece bez konusu çok kafama takılıyor nasıl olucak
(1,843 puan) tarafından
Geceni sen beze devam et yaza kadar
(1,338 puan) tarafından
Çamaşır kuruması açısından öyle düşünüyorum nevresim yetmiyor bende hamileyim gece kalkmakta zorlaniyorum
(1,843 puan) tarafından
Altına naylon birde bez parcasi koy bir kac kez oyle dene ben yazda yapacam bende hamileğim
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben bezi 23 aylıkken komple bıraktım şu an 30 aylık..her gece uyuduktan 2-3 saat sonra çise kaldırıyorum yoksa benimki de kaçırıyor. Çok nadir arada ağlayarak uyanıyor cisi gelince ama genelde altına yapsa da uyanmaz.
(1,338 puan) tarafından
Normal yani canım şuan hamileyim uykum çok ağır kalkamiyorum anca alarm kurmam lazım
(1,618 puan) tarafından
Evet ben de bazen alarmla kalkıyorum kendim kalkamam zaten
(1,338 puan) tarafından
Bu gecede böyle denim
0 oy
(395 puan) tarafından
Bir çocuk gece altına çiş kaçırıyorsa psikolojik sorun yaşıyordur. Yada altına serdiginiz alezin ne işe yaradığını anlamıştır o rahatlığa alışmıştır yada bebeğiniz kendini hazır hissemedigi zaman altını açmışsinizdir
(1,338 puan) tarafından
Bir haftadir bezi kuru kalkiyordu kızım uykuya çok düşkün çişini yapınca kaldiriyorum temizlemek için çok ağlıyor uykusu bozuldu diye
(395 puan) tarafından
Bence bir uzman ile görüşün yada bir üroloji uzmanına gösterin ama aksatmayin bu hem kızıniza hemde size külfet
(1,338 puan) tarafından
Doktora goturcek kadar ciddi.oldugunu sanmıyorum kızım çok fazla su iciyor uyumadan tüm gün suyla gezer resmen gündüzde çok tuvalate gider uykuyada düşkün gece uyanmak istemiyor alışması lazım ama siz neden böyle düşündünüz tıbbi bir bilginiz felan varmı belki bilmediğim birşey vardır bilmek isterim neden uzmanla gorusmemiz lazim
(395 puan) tarafından
Açıklamami yaptım canım nasıl uygun görürsen öyledir sen annesisin onun için önemli kararları alacak kişi sensin sorun görmüyorsan sağlıkla büyüsün çocuğun iyi günler
0 oy
(395 puan) tarafından
Bir pedegogola gorusturmenizde fayda var psikolojik sorun olduğunu düşünüyorum 
(13,834 puan) tarafından
Daha 3 yaşina bile girmemiş bir çocuk gece çiş yapıyor diye nerelere bağlamiş hanimefendi ya. Şaka gibi gerçekten.
(395 puan) tarafından
Altına kaçıran çocuk, konuşurken elleriyle oynayan çocuk, kekeme olan çocuklar hayatlarında bir travma yaşamışlardir bu aldığım eğitimle çocuk gelişimiyke alakalı bilgiler afedersiniz bir yerimizden sallamiyoruz bir normal bir çocuğun sağlıklı bir çocuğun neden bu gibi sorunları olsun. O kadar egoistsjniz ki haklılık payını bırakmıyor olabilir düşüncesiyle anneye köstek oluyorsunuz hem var sayalım yok böyle birşey bir pedodgla görüşmenin hiç hir sakıncası yok akdine çocuğa daha çok faydası var lütfen bırakın artık şu hallerinizi faydanız olsun faydası olan insanlarda engellemeyin lütfen
(13,834 puan) tarafından
Bir yerlerinden salladiğina yemin edebilirim ama ispat edemem. Sanırsın ki 5 6 yaşindaki çocuktan bahsediyor. Burda bazen kaygılı şekilde soru soruyor anneler. Ne bu abartma ya. Birde bu konularda eğitim aldım diyorsun. Gerçekten nerden eğitim aldın merak ettim. Daha belliki tuvalet eğitimini tamamlayamamiş çocuğa hemen psikolojik problemi var diyebiliyorsun. Allah akıl fikir versin ne diyebilirim ki.
(395 puan) tarafından
Yemin seni çarpacak paylaştığım fotografa bakın size hitaben kreşte 7 aylık öğretmenlik yaptım kızım okula başladı diye bırakmak zorunda kaldım kızıma daha verimli bir anne olmak için kendi çocuğumu daha iyi yetiştirip topluma faydalı olsun diye sizi inandırmak zorunda değilim postta gezinin sizin için foto attım bakarsınız sizi egonuzla yalnız bırakıyorum daha fazla çıldırın fakat insanları engelemmeyin
(1,338 puan) tarafından
Benim anlamadığım çocuklar öğrenerek büyürler  bende çocuk gelişimi kursuna gittim az çok bu konularda.bilgim vardır notlarım vardır çocuğuma yeticek kadar şimdi gelelim kaçırma sorununa benim kızım asla gunduZleri altına. Kaçırmıyor geceleri ben bezledigim için bunu ogrenemedigi için sadece geceleri yapıyor gündüz uykusunda cisi gelince uyanıyor kalkıyor bizim tek derdimiz gece oluyor ve kızım asla mutsuz bir evde büyümüyor aksine evimde huzurum gayet yerinde babasi ve ben gayet ilgiliyiz ve bilincliyiz ayrıca taciz kelimesi hiç olmadı ben asla böyle birsye müsade etmem çocuğumu kimseye bırakıp biryere gitmem yanımdan ayırmam böyle birsey son konusu olamaz gerçekten kızım 6 yaş ve üstü felan olsa dedikleriniz de haklı olabilirsiniz bı nebze dicem ama çocuk sadece bilmediginden yapıyor beze guveniyor
0 oy
(2,628 puan) tarafından
En başından veri gündüz ve gece bezi çıkaracaktınız. Çocuklar beze güvendikleri için yapıyorlar. Bugünden itibaren bezi çıkarıp gece 2 defa tuvalete götürün bir kaç güne alışır. 
(1,338 puan) tarafından
Evet alarm kurup kalkicam
0 oy
(395 puan) tarafından
Sakın olaki bu süreçte çocuğu utandirmayin kızmayın 
(1,338 puan) tarafından
Hayir asla böyle bı şey yapmam bilinçli olsa zaten yapmaz çocuğum ogrenicek bu tip şeyler için sesimi bile yükseltme evladima
0 oy
(9,196 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok canım maalesef sen bez taktıkça Evet altına yapmalar devam edecek ve belki ileride sürekli altına yapacak, gece bezini tamamen bırakacaksın bezi at Evde bez bulundurma. 3 yapar 5 yapar 10 yapar En sonunda bırakır mecbur.. gece uyandır çişe götür sonra ona da kalkmıyorlar zaten
(1,338 puan) tarafından
Yani bu yüzden endişe ediyorum okula giden koca çocuklar  altına kaçırıyor belki bu gece bezlendikleri için  gece alarm kurup kalkicam artık
0 oy
(395 puan) tarafından

image

kukuli hanım efendi keşke siz çocuk gelişimi mezunu olup çocuk gelişimiyle alakalı bu kadar kitap okusaydiniz beni cocugum hakkında yonlendirseydiniz yada başkalarına faydan olsaydıda egitimsizligimle insanlara engel olmasaydım her yapılan yorum sizin düşüncenizle aynı olmak zorunda değil her yapılan yorumuda burnunuzu sokmayın tıpkı benim insanların yorumlarına balıklama atlamadigim gibi faydam olursa yaparsa yoksa gereksiz muhebetlerede girmem iyi günler 
(395 puan) tarafından
Almasın çokta önemli değil bir insan beni uyarıyorsa ben ciddiye alırım acaba mi derim yaraniz var altta kalmamak için neler neler yapıyorsunuz şunu da ekleyeyim ablam sosyolog aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü çocukları hakları komitesinde çalışıyor ondan çocuk hakları ile ilgili çocuk psikolojisi ile ilgili aldığım bilgilerde cabasi soylu aile olmak için illa ki kraliyet ailesine mensup olmak mı gerek güldürmeyin beni kendi çok iyi çok güzel yestirmis her daldan meslek sahibi olan bir ailenin çocuğuyum demek istediğim bu eğitimsiz kalitesiz bir insan olmadığımı vurguluyorum artık cevao yazmayacağım daha çok çıldırın altta kalmamak için hemen bi benj ezmeye çalış tekrar tamam her yazdığın her söylediğin söze cevabım var fakat orucum kalkıp kendime güzel güzel şeyler hazırlayacağım tadım kaçmasın iyi günler Gold byyyysssss3enjkkjjj:)))));))))
(13,834 puan) tarafından
Aldiğin mükemmel eğitimler arasında ingilizcede var sanırım ama o yazdiğin yanliş bebeğim. Bari onu doğru yazabilseydin biraz inanabilirdim sana. Hadi Allah kabul etsin orucunu. İnançtan vurmaya çalişirken şunu unutma hepimiz Allah katında eşitiz. Soyluluk falan senin uydurduğun hikayeler.
(13,834 puan) tarafından
Ha bu arada çıldırıyor olsam senin gibi uzun uzun destan yazardım. Bak 2 3 cümleyle geçiştiriyorum ben seni :D
(395 puan) tarafından
Klavye hatası denen bir şey var mükemmel bir insanım demedim eksiğim var burdayım good bye burda ogrenerim ne olcakki ben öğrenmeye açık bir insanım kapalı değilim dış dünyaya karşı.
Eğleniyor yine
Diyecek yok keyfine
Dans ediyor bir de
Baksana şunun haline

Hopla zıpla kuli kuli kulli
Dans et oyna kuli kuli kulli
Oh be dünya kuli kuli kulli
Kuli kuli kulli
KUKULİ:)))))))(
(13,834 puan) tarafından
Aynen aynen :D
0 oy
tarafından
Benim oğlum 1 buçuk yaşında kendi öğrendi geceleri de alıp kucağıma çise. Goturyodum
(1,338 puan) tarafından
Bazı çocuklar bezi sevmiyor benim arkadaşımın ogluda kendi bıraktı resmen bezi anne artık bez takma istemiyorum dedi anneside tuvalete gidicez ozmn altına yapma dedi gece gündüz çocuk kendi kendine bıraktı ve gerçekten hiç yapmiyormus
tarafından
Aynı benim oğlum gibi işte oda ben kendim ederim dedi pipisini tutup kendi etti  gece hiç yapmazdi ama ben yinede gotrdum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 76 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
13 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 88 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 58 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sunshine (90 puan) tarafından soruldu

378,968 soru

11,343,742 cevap

34,809 kullanıcı

...