0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından
Merhaba hanımlar, 3 senelik evliyim 10 aylik kızım var eşim beni psikolojik olarak çok yoruyor ne yaptığım temizliği beğeniyor nede yemek beğeniyor ,çocukla herşeye yetisemiyorum bu yüzden anlayış göstermesini bekliyorum ama göstermiyor yani aksine benden dört dörtlük yemek dört dörtlük temizlik bekliyor  aileme temizleticem evi sen yapmiyorsun diyor ben ise ailesinin temizlemesini istemedigimi öyle şeylerden hoslanmadigimi söylememe rağmen ısrarla temizlesinler diyor ( temizleyecekler ve belkide ogullarini dolduracaklar nerden bilebilirim ) bu arada hep evi temiz tutmaya ve güzel yemekler yapmaya çalışırım ama yinede bunu anlayamiyor benden dahada fazlasını bekliyor çok yoruldum varmı bi fikriniz öneriniz veya benimle aynılarını yaşayanlar 

15 Cevaplar

+3 oy
(6,164 puan) tarafından
Bir eline tencere kaşık, diğerine de süpürge Vileda ver, begenmiyosan aha tencere aha süpürge de 
(5 puan) tarafından
Desemde fayda etmiyor , 1 hafta sonra sar baştan yine aynılarını tartışmaya devam ediyoruz
-Reklam-
+1 oy
(284 puan) tarafından
Beninkide  öyle al birini vur ötekine 
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Kendisi yapabilir begenmiyorsa. Şu her ev işine karışan erkeklere sinir oluyorum. Asla evinize öyle temizletmek için eşinizin ailesinden birini almayın. Onun sürekli lafı olur, yüzünüze vurulur 
(5 puan) tarafından
Evet ebem karı gibi evin temizligine karışıyor herşey mükemmel ilerlesin istiyor , hayır tabiki asla ailesine falan temizletmem bu benim evim benim özelim kimsenin buna hakkı yok ve tabiki lafı olur döner beni bulur bu kesin
0 oy
(942 puan) tarafından
Canim birden fazla post acmissin
(5 puan) tarafından
Evet yanlışlıkla oldu sonrasında da silemedim
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Kendi yapsın ver cocuğuda çekil köşeye 
0 oy
(875 puan) tarafından
Aslaaaa temizletme gerekirse temizlikçi tut bir akrabam doğuma gittiği zaman evini gorumceleri temizledi evi çok kirliymis galiba aradan 10 yıl geçti bunlar boşandı hala o günden beri bahsedilir evi böyleydi şöyleydi kadını resmen rezil ettiler. Ee 9 aylık hamile kadın yapamamış normal ama gel bir de onlara söyle 
(5 puan) tarafından
Bende bunu düşündüğüm için kabul etmedim zaten ya ayrıca zaten ne münasebet ki evimi bir başkası temizlesin
(875 puan) tarafından
Evet aynen öyle canım
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Anneleri istemem ver parayı tutayım gelsin kadın haftalık de. Yok derse hiç birşey yapma aç kalsın kendi yapsın. Çamaşır bulamazsa da madem begenmiuor göndersin kuru temizlemeye Allah ona da el ayak vermiş gitsin yikasin. Sen bebeğin karnını d9yur kendin ve bebeğin kiyafetini yıka çekil canım. 
(5 puan) tarafından
Öyle yapicak olsam çenesindende kurtulamam oda var
0 oy
(1,839 puan) tarafından
Sende de gelsin temizlesinler oyle susacak ki gör ozaman
0 oy
(1,269 puan) tarafından
İlla beğendiği yemekler vardır onlardan yapmaya özen göster. Temizlik konusunda da konuş,.çocukla zor olduğunu söyle. Ayda bir temizlikçi tutmasını iste. Ayriyetten çok terbiyesiz bir kocan var.
(5 puan) tarafından
Beğendiği yemekleri yapıyorum zaten çoğunlukla kendi sevdigim yemekleri yapamıyorum bile, söylüyorum bebekle zor olduğunu hatta oda iyi biliyor ama buna rağmen anlayış göstermiyor bilmiyorum belkide ailesi dolduruyor günahlarını almak istemem ama nerden bilebilirim belkide öyle
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Ailesine gerek yok beklediği yemekleri sana yapabilir hem birlikte vakit geçirmiş olursunuz nasıl yapildigi konusunda yöne verir.Temizlik konusunda engel olan yok kendisi bir kaç hafta izin gününde nasıl bir temizlik bekliyor neler yapılmalı el atarsa senin yetişmediği noktada iş başa düşüp elini taşın altına koyarsa gayette güzel birlikte herseyi yetiştirip bir mutlu keyifli birlikte üstüne neler yapmazsınız ki :))

Kocana ihtiyacın var senin emir eline değil bir uyandır beyimizi salla sirkele kendine gelsin .
(5 puan) tarafından
Söylüyorum yetisemedigim yerlerde beraber yapalım rica ediyorum ama ısrarla annemi ablamı çağırayım onlar yapsın diyor
(3,003 puan) tarafından
Canım baktın çenesine vuruyor hemen sustur çok konuşuyorsun uzatma de evin en tenha köşesine çek, anladın sen ,senin kocan enerjisini boşaltamiyor diline vuruyor anlaşılan.Bu laf anlatmaktan anlamasını beklemekten daha kolay sen dediğimi yap ,dışarıdan söyleyelim mi çok yoruldum de gitsin  keyfini cikar.

Küçük bir not:
Hiç bir zaman aaa bugün yemek yapamadım makarna var. Temizlik yaptım şurayı burayı yetiştiremedim vs deme. Genelde kocaları biz işliyoruz fark etmiyoruz kendimizce yetişememek bizde huzursuzluğa sebep oluyor günah çıkartma gibi biz söyledikçe karşı taraf belli bir süre sonra bunları ezberliyor bize çeviriyor.Bugun dünyanın işini yaptım canım makarna çekti bir de makarna yapmışım ki hayatında yemedin böylesini enfes oldu de koy masaya .Sen bu dediğimi alışkanlık edin.
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Öncelikle yemek yapmak ve temizliği tek başına yapmak görevin olmadığını bil beyenmiyor mu lütfedip yaptığımı kendisi daha iyisini yapsın bana der otururum yormam bile hiç ailesine falan temizletemez ne alaka yani bu seni eziklemek olur zaten sonra herkes bir laf söylemeye hakkı doğar kendince böylede çok uzun süre tahammül edemezsin hakkından gel ne demek beyenmemek kendisi tamamlayacak yada yapacak öyle bir dünya sunma eşine 
(5 puan) tarafından
Ama aksine bunun benim görevim olduğunu onunda çalışmanın görevi olduğunu söylüyor, bende ona örnek olarak ben sana çok para getir dahada çok getir diye senden dahada  fazlasını beklesem hoşuna gider mi diyorum bekleyebilirsin tabi diyor
(1,576 puan) tarafından
Hiç kolayını bulamazsan davranışlarının deli gibi para harca çocuğa kendine eskilere girsin kredi çeksin olmasın ama bı türlü yetmesin öyle harca eve falan iyi yemek mi istiyormuş antirikot söyle almaya bile gitme kasaptan eve getirt oda ayrı para zaten hiç kendini yormadan en iyisini koy hep sonrada eee ek iş yap bari de madem seninde sürekli fazlasını isteme hakkın var senden bekliyor o zaman oda getirecek demekki fazla para çalışmaktan canı çıksın hâli kalacakmi on buna laf etmeye eskiler adamın iki çanağı varsa birini kır derlerdi çok doğru bir söz
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Tepkini koyman tavsiyem ne münasebet eşimin ailesi gelip evimi temizlemek yani elim ayağım yok mu burası benim evim benden başkası gelip hiç bi işimi yapamaz ben müsade etmiyorum bu evde birlikte yaşıyoruz beğenmiyorsan kalk kendin yap demen lazım 
(5 puan) tarafından
Bende aynını söyledim ,benim temizligim kimseyi ilgilendirmiyor herkes kendi evini temizlesin ben böyle birşeyi asla kabul etmiyorum net dedim ama yine yine ısrar ediyor
(6,864 puan) tarafından
Demekki daha şiddetli bi kavga istiyo
(5 puan) tarafından
Bilmiyorum artık ne istiyor, ama sıktı artık yani
0 oy
(192 puan) tarafından
beğenmiyorsa yaptığın yemekleri gitsin anasının yemeğini yesin eğer yaptığın temizliği beğenmiyorsa eve gelmesin kusura bakmasınlar anlayışsız olmayacaklar bu süreçlerde bizler bu yollardan geçeceğiz herkes bu yollardan geçti çocuk yetiştirirken zaten ev kirli olur zaten doğru düzgün yemek pişmez bu ne demek ya yaptığım yemeği beğenmiyor anasının evinde çok mu lüks yiyormuş çok lüks şeyler mi görmüş ne kadar terbiyesizce ne kadar anlayışsızca benim eşim de yaptığım yemekleri beğenmiyor hep kendi istediği olsun istiyor kızartma makarna ben de bunları sevmiyorum ben de sebze yemeklerini severim ama benim eşim sevmediği için doğru dürüst yapamıyorum yok biraz temiz ol yok bilmem ne çocuğum var zaten benim de çocukla ancak bu kadar olabiliyor sakın kaynanangilin görümcenin eltinin evini temizlemesine izin verme bugün gelirler temizlerler yarın laf açılınca derler evin *** gibiydi evin çok kirliydi yüzüne vururlar oğullarını da doldururlar kimsenin günahını alamam ama genelde hep böyle oluyor
(5 puan) tarafından
Annesi üst katimizda oturuyor yaptığım yemeği beğenmediği zaman annesine gönderiyorum git annenin yemeklerini ye çekemem ben seni diyorum , maalesef benim eşimde öyle hep hamur işleri yemek istiyor çoğunluk et yemekleri istiyor ben ise sebze yemekleri hafif yemekleri seviyorum ama gel gör ki genel olarak hep onun sevdiği yemekleri yapıyorum ama yinede takdir teşekkür etmiyor, hayır tabikide tepkimi koydum temizlemelerine asla müsaade etmeyecegimi söyledim ve tabiki yarın öbür gün laf olur gelir tokat gibi carparlar insanoğlu sağı solu belli olmaz , sizinde Allah yardımciniz olsun işimiz zor memnuniyetsiz teşekkürsüz insanlarla
(192 puan) tarafından
aminnn canmm aminnn teşekkürler
0 oy
(1,308 puan) tarafından
Beğenmiyorsa haspam temizlikçi tutsun. Hizmetçi diye mi almış seni .. ezdirme kendini kadının görevi temizlik yemek çocuk bakmak değil eşinde yapabilir bunları eli ayağı tutuyordur inşallah 
(5 puan) tarafından
İzinli gününde yapıyor bazen yemekte yapıyor temizlikte o konuda sıkıntı yok ama gel gör ki bendende evin içinde sürekli elimde bezle gezmemi çok harika temizlikler harika yemekler yapmamı bekliyor ben ise yetisemiyorum herşeye bebekle bu yüzdende yetisememe kaygisindan dolayı psikolojim alt üst oluyor
0 oy
(192 puan) tarafından
beğenmiyorsa gelsin mutfağa kendisi yapsın sen de de ki sen bir yap bakalım sen neler seviyorsun nelerden hoşlanıyorsun ben de ona göre biliyorum izleyeyim yapsın çocuğun var bebeğin var ne olacak

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 459 göst.
28 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 173 göst.
28 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 266 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 945 göst.