0 oy
341 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kaynanam kayınpederim 1.5 saat uzaklıkta köyde oturuyor. Bize yakın evleri vardı yeni yıkıldı kentsel dönüşümden dolayı. Sorun şu ki sık sık bir sebeple gelip bir iki gün kalıyorlar. Sağlık sorunu düğün ya da şehirde başka bir işleri olduğunda hiç müsait misiniz diye sormadan plan yapıp geliyorlar. Ayda iki defa kesin gelip kalma oluyor bir gece iki gece. Evleri yıkılmadan önce de işleri olduklarında boş ev kullanılmayan ev diye hep geldiklerinde bizde kalıyorlar. Sorun şu ki kayınvalidem bize geldiğinde evin kadını gibi davranıyor. Eve geliyorlar direk buzdolabını açıyorlar kendi evleri gibi buzluğumu açıp bakıyorlar. Biri su istese kayınvalidem benden önce koşmaya çalışıyor kapı çalsa kayınvalidem ev sahibi gibi benden önce koşuyor. Sürekli mutfağa giriP yemek yapma derdinde. Her defasında diyorum ki yapma dokunma ben yaparım siz oturun keyfinize bakın yemeği ben yaparım bulaşığı ben yıkarım. Binlerce kez tekrar ettiği için sert şekilde de söylüyorum artık istemediğimi bildiği halde ısrarla her işe koşmaya çalışıyor. Sinir olduğumu çok iyi biliyor . Geçen yine geldiler ben işe gittim. Uzak uzak yerlerden üç tane arkadaşını çağırmış eve hiç haberim yok. Ben eve geldim bugün misafirin vardı hihihihi diye gülüyor. Hepimiz otururken mutfağa girip bulaşık makinesini boşaltmaya çalışıyordu en son. Yine dedim anne sen git içeri ben yapıcam. Kızdı resmen ne halin varsa gör dedi. Yani bile bile her defasında bu tarz şeyler yapıyor. Nasıl davranmalıyım sizce kızlar siz olsanız nasıl davranırsınız?

8 Cevaplar

+1 oy
(12,954 puan) tarafından
Yani ben açık açık misafir çağırmayın derdim misafir geldiği yere kimse misafir çağıramaz derdim 
(1,271 puan) tarafından
O zaman benden kötüsü olmazdı herhalde. Çok belli ediyorum o da anlıyor ki kızıyor bana biliyorum ama bu kadar ısrarla yapmasına anlam veremiyorum
(12,954 puan) tarafından
Ben görümcemin nişanını bizde yapmak istediğinde karşı çıktım bazen bazı şeyleri açık açık söylemek gerek diye düşünüyorum ben
(1,271 puan) tarafından
Haklısın canım bu ilkti misafir çağırmak. Birdaha olursa susmayı düşünmüyorum. Sadece misafir de değil olay kendini evin sahibi gibi görüyor evin kadını gibi resmen bundan kaynaklı her şey
(12,954 puan) tarafından
Aynı sorun benim kaynanamda da var en son eşimle aramızda bununla ilgili bir konuşma geçti sanırım eşimin tavrından kaynaklı artık biraz duracağı yeri öğrendi
(1,271 puan) tarafından
Ben de eşime atacağım topu birdahakine daha sağlıklı olur sanırım
-Reklam-
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Ay benimkide tam tersi gelir on gün Kalır ve otelde kalıyorcasına rahat davranır, bnde yapsın isterim hâlbuki ama seninki de çok karışıyormus , arası yok herhalde bu durumun:)
(1,271 puan) tarafından
Çok karışıyor kuzum en iyisi gelsin misafir gibi gitsin misafir gibi . Evin kadını gibi davranıyor. Kendimi kötü hissediyorum
(1,206 puan) tarafından
Emin ol diğer türlüsü de çok kötü kendimi tamamen hizmetçi gibi hissediyorum oturup yer kalkar hiçbirseye el sürmez
0 oy
(849 puan) tarafından
Eve gelsin yardım etsin madem kendi evi gibi sanıyor ama benim evime benden habersiz misafir çağırmaya rizam yok anne de. Lütfen bu konuda saygi gostermeni bekliyorum diye uyarmalisin. Kararlı şekilde konuşmalarınız bunlari. Anne geleceğiniz zaman önceden haber edin başka planlarımız olabiliyorona göre ayarlayalım de. 
(1,271 puan) tarafından
Bunları söylesem benden kötüsü olmaz. Tavırlarımla belli ediyorum. Anlıyor da biliyorum ters ters davranıyor ne halin varsa gör dedi resmen. Kötülük çıksın istemiyorum diye çok sesimi çıkarmıyorum ama sesimi çıkarsam daha mi iyi olur acaba
(849 puan) tarafından
Kötülük defil bu, onun yaptığı kötülük. Sana sormadan misafir çağırmak nedir. Burassi benim yaşam alanım ve ellerin gelip gitmesine razı defilim.bir daha yapma de, varsın kötü ol, en azindan rahatlarsın
(1,271 puan) tarafından
Rahatlarım ama böyle desem kaynanam resmen düşman olur bana hatta ortalığı ayağa kaldırır ağlar eder eşimi incitmek istemiyorum o çok iyi biri bu misafir çağırma ilk oldu ama birdaha olursa susmaya niyetim yok sadece misafir de değil sorun kendini evin sahibi gördüğü için yapıyor bunları ısrarla
(849 puan) tarafından
Eşinle konusmalisin o zaman bu konuyu. Annesini frenleri biraz. Anne burda gelinin var, sen otur o yapar der
0 oy
(776 puan) tarafından
Ayy deli olurdum herhalde. Benimkiler 3 4 ayda bir iki günlük gelir misafir gibi cekine cekine kalıp giderler çok şükür. Ben hiç sevmem öyle mutfağıma girip kendi kendine iş yapmaya kalkmasını.. kendi annem yapmak istediğinde de izin vermiyorum pek..bazısı oğlumun evi kimseye sormam kafasında ama bence üstüne git izin verme..gerçi yeterince tepkini koymuşsun ama bazısına laf anlatmak çok zor..hele bi de misafir çağırsa ben onları orda bırakıp giderdim herhalde..ilk doğum yaptığımda kaynanan bi hevesle odama girmiş yatağıma oturmuş bebegi kucağına almisti öyle görünce deliye döndüm eşime dedim birlikte kalırsınız o odada artık ben gidiyorum..eşim hemen çıkardı annesini..sen de eşine at topu
(1,271 puan) tarafından
Ben o kadar belli ediyorum ki kaynana ve kayınpedere karşı. Gelmesinler demiyorum ama benim evim olduğunun farkına varsınlar yemeği de bem yaşarım bulaşığı da. Evın kadını gibi zil çalsa telaşla koşuyor. Çok belli ediyorum istemediğimi defalarca söylüyorum neden bu ısrarla yapıyor anlam veremiyorum eşim de biliyor rahatsız olduğumu. Annesine babasına eşim söylese eminim ki gelmeyiz birdaha derler. Ama bu işin sonu iyi değil
(776 puan) tarafından
Gelmezlerse gelmesinler..kendi evi gibi davranması çok çok yanlış..ayy valla işin zor laftan anlamayana ne desen boş.. bi de sık geliyorlarmiş..:/ ben şunu yapardım ya hep ya hiçtir benim felsefem..baktım dinlemiyor her şeyi yapmaya çalışıyor.. misafir olan ben olurdum elimi hiç bir şeye atmaz ne sofra kurar ne bisey kaldırırdım bana hizmet eder hale gelirdi sonra pes ederdi sanırım
(1,271 puan) tarafından
O zaman da gidip bütün köye anlatıyor evlerini bem topluyorum bulaşığı ben yıkıyorum gelin elini sürmüyor diye elitimde yaşadık aynı olayı anlatmadığı kimse kalmadı
(776 puan) tarafından
Şu programlara katılan kaynanalar gibi desene..Allah kolaylık versin ne diyim:/
0 oy
tarafından
Ben kaynanama yalvarıyorum kalsın diye , haftada 2 gün geliyor diye kızıyorum.  Seninki ayda 2 gün  geliyor diye şikayetçisin. Dolabını açıp baksa ne olur açmasa ne olur. Ne güzel yardımcı oluyor sana . Var ya bu kaynanaları siz bu hale getiriyorsunuz . Acıdım kadına 
tarafından
Birdilektutt ahhh amiiiinnn inşallahhh canım ❤️
Burada beni bilen tanıyan bilir . Görüntülü konuşurken bile bir çok kişi kaynanamın ne kadar iyi biri olduğuna şahit olmuştur
(1,271 puan) tarafından
Hayırsız diyorsun acıdım kadına diyorsun hakaret demedim hakaretvari. Her insan farklıdır diyorum benim kaynanamın nasıl biri olduğunu bilemezsin ben genel olarak mesafeli bir insanım kendi ailemin de gelip sık sık kalmasını istemem ki onlar da asla kalmaz 5 yıllık evliyim babam bir gece bile kalmamıştır. Annem üç gece zor kaldı çocuğum doğduğunda. Kayınvalidem kayınpederimin kaldıklarının sayısı yok . Ben gelip kalmasınlar demiyorum ama kafalarına göre plan yapıp gelip kendi evleri gibi davranmaları benim karakterime ters. Herkes karşısındakinin sınırlarına göre davranmalı
(18 puan) tarafından
yüzde yüz haklısınız hic bir şey yapmayıp otursa bu defa yapmıyor der. valla çok mantıksız geldi sorun etmesi.ayda iki gün gelsin nolcak ki,kaynanayla bir yaşayanlar ölsün o zaman
(18 puan) tarafından
neden bir gelin kaynanasını sevemez mi?
(18 puan) tarafından
babanın biir gece bile kalmaması normal mi gerçekten? sorun sende cicim kusura bakma,mor tekerleğe çamur atma.dengesizsin kabul et esin sana iyi sabrediyor bence
0 oy
(104 puan) tarafından
Kiz me guzel yapiyo iste birak yapsin kadin sen niye istemiyosun , benimkilerde oyle kalmaua geliyor kayinoederim acip bakmaz ama kaynanam cekiniyorum kizim acikcasi duzenini bozarım vs diye dedi bana valla her dakika ben kosturacagima birlikte yapip birlikte oturmak daha mantikli biye bozulsun anne kendi evin gibi takil sen dedim simdi ben camasir atarsam o alir asar ben yikarsam o durular bulasiklari bence iyi yapiyolar ama sen daha iyi bilirsin tabi kimisi mutfagina dokunulmasini sevmiyo sende oyle misin acaba yada temiz mi gelmiyo kuzum qcaba yaptiklari sana
0 oy
(519 puan) tarafından
canım sen sinir olduğunu belli ettiğin için inadına yapıyor.mesela iş yapmaya kalkıştığı zaman de ki ay valla çok iyi oluyor bende biraz dinlenmiş oluyorum gibi şeyler söyle bak nasıl sinir oluyor öyle oluncada kendini hizmetçi gibi hisseder elini ayağını çeker belki evinden
0 oy
(106 puan) tarafından
Okurken sinirlendim. Büyüklerimizin en önemli problemi sinirlarini bilmiyor olmaları. Bizim aile büyüklerimiz de boyle. Ben kucuklugumden bu yana sinir takıntısı olan biriyim. Sınırların hep ihlal edildiği için herhalde savunma mekanizması geliştirdigimi düşünüyorum. 

Tatlım bı sorunun en iyi çözümü kayınvalideye uzak bir yere taşınmak. Ben hem kendi ailem hem de kayınvalidem uzak bir yere taşındım. Şehrin iki ucundayiz. Daha az görüşüyoruz. Bizim oldugumuz yerde akraba eş dost vs yoksa. Çok daha rahatı açıkçası. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 132 göst.
14 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 275 göst.
28 Şubat 2023 Aile kategorisinde Gonca_memmedova21 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 225 göst.
20 Ağustos 2022 Aile kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,435 cevap