0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bi başlayıp Bi bırakanlardanım utanarak yazıyorum :(( neden devamı gelmiyor biyere gidince bırakıyorum yorgun ve bacaklarım cok ağrır ozaman bırakıyorum varmı önerileriniz kızlar ailemde kılan yok genelde oraya gidince yada gelince bırakıyorum maalesef açığım mesela dışarda da öyle

Mesela dün dua sıralaması gördüm biyerde biliyordum zaten sıralama resmi atıcam aşağıya ben tebbet fln okumuyırdum gerisine uyardım tebbet hangi namazda okursunuz sünnet mi farzmı farzı kafirun ve nasr ile kılarım 

image

2 Cevaplar

+1 oy
(2,679 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Namaz ruhun gıdasıdır. Nasıl ki ayakta kalmak için midenizin yemeğe ihtiyacı varsa ruhunuzun da huzurlu olması için namaza ihtiyacı var. 

Biri davetiye gönderip düğününe çağırsa en güzel kıyafetleri giyinip gitmez misiniz? Gitmezseniz de ayıp olur. Ezanla da Rabbim bizleri huzuruna davet ediyor, bizim namazımıza da ihtiyacı yok. Kendimiz için ruhumuz için gerçek dünyamıza çeyiz için. 

Sualde namazı olmayana başka soru sorulmayacak.

Bugün boy abdesti alıp euzü çekip başlayın, nefsinize yenik düşmeyip, kırın şeytanın bacağını. Kıldıkça adetli günlerinizde namazlı olan anlarınızı özleyeceksiniz.

Rabbim ömür boyu namaz kılanlardan eylesin. Namaz ehli olmak için de İbrahim suresi 40-41. Ayetleri okuyun.

Sure sıralamasına gelince de bildiğiniz kadarını okuyun, yeter ki O'nun huzuruna varın neden bu sure ile geldin demez ki. ☺️

Sıralama şart mı bilmiyorum Efendimiz sabah namazı sünnetinin ilk rekatında Kafirun ikinci rekatta da ihlas, farzda da Yasin suresinden okurmuş. Sıralama olmadan okurmuş.
tarafından
Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim fikir ve bilgiler için kazam çok :(( her namaz arkası kılamıyorum ağırlaşıyorum nebilim keşke hiç borçsuz olduğumun huzuru olsada üstümde bugünden sonra gayret etsem bkrclu olmamaya cok suçlu eksik hissediyorum işte şimdi kılmaya başlayınca
(2,679 puan) tarafından
Borçlarınızı da kılabilirsiniz peşine. İlk adet olduğunuz yaştan şu an ki zamana kadar kaç yıl geçmişse her vakit arkasında sadece farzları kılarak borçlarınız da biter. Benim 8 ay borcum vardı ilk zamana başladığımda onu da kalmıştım, başlayınca bırakılmıyor da. Ben 1 sene kalmıştım
(3,443 puan) tarafından
Ne kadar güzel açıklamışsınız. Yargılamadan, korkutmadan... Artı yetmedi takdir etmek için. Çok teşekkür ederim kendi adıma.
(2,679 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim ♥️☺️
-Reklam-
0 oy
(310 puan) tarafından
Yani bende kılıyorum Sübhaneke Fatiha zammı sure otururken ettehiyati selam vermeden önce ettehayatu şallı barik rabbena duaları yatsı da bitek kunut duaları onuda bilmiyorum onun yerine üç kere rabbenayi okuyorum yanlış bilmiyorumdur insllah benim annem kılıyor ondan ogrendiklerim ve araştırdım da
tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 162 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 149 göst.
8 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Semossss (178 puan) tarafından soruldu