0 oy
356 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
Öncelikle uzun olabilir kızlar. Anlatacak kimsem yok sizden fikir almaya geldim. Eşimle uzun zamandır aramız soğuk. Aslında sürekli bir soğukluk yok ama beni sevmiyor biliyorum. Zaten hissediyordum bir kere o işteyken mesajlasirken sordum neden bana doğum günümde bir sürpriz yapmadın diye. İçimden gelmiyor dedi. Neden diye ısrar ettim. Eskisi kadar sevmiyorum dedi. Bu cümle asla aklımdan çıkmıyor. O da haklı. Ben olsam bende beni sevmezdim. 1.5 sene önce doğum yaptım. İlk dört ay sürekli ağlayan birisiydim. Neye ağladığımı bilmeden hep ağlıyordum. Eskisi kadar sık olmasa da hala devam ediyor. Bir ara hep psikolaga veya doktora gitmek istiyorum dedim. Bir aksam oturdum iyi değilim diye hıçkırarak ağladım. Randevu bulabilirsen git dedi geçti. Psikologlar zaten çok pahalı, psikiyatriye de ben cesaret edemedim, ne anlatacağını bilemedim gitmedim. Çoğu zaman hayat amacım yok gibi geliyor. Hamileyken işi bırakmak zorunda kaldım. ikimizin da aileleri çok uzakta. Bundan sonra tek yapacağım şey çocuk bakmak, ev işi diye düşünüyorum. Sürekli sinirli birisine dönmüştüm. Bebeğime kizamadigim için eşimden çıkardım sinirimi. Annemin bütün kızdığım huylarını şuan kendim yapıyorum resmen. Anneme bu kadar söyleneceksen bırak yemek de temizlikte yapma derdim hep. Şuan aynı oyleyim. Sürekli mutsuz, söylenen birisine döndüm. Eşim evdeyken çok yardım eder. Benden çok kızımıza o bakar. Geçen bir kere gülerek evdeyken neden hep ben bakıyorum sen neden hiç ilgilenmiyorsun dedi. Bende ben boş mu duruyorum yemek temizlik kendiliğinden mı oluyor dedim. Ama o evdeyken hiç bakmak gelmiyor içimden üzgünüm ama bu boyle. Yemek, temizlik bahanesiyle kaçıyorum resmen. Tek başıma yemek yemek istiyorum bazen, bekarken hep tek takılmayı severdim, ev arkadaşım işteyken falan ev bana kalırdı o günleri ozluyorum. Kulaklık takip şarkı dinler dans ederdim arkadaşım yokken. Şuan kulaklık bile takamiyorum. Ona bile oturup ağlıyorum. Bazen ben yemeğimi erken bitirip salona geçiyorum. Eşimde bir kere neden bizimle oturmuyorsun yemeğini hemen bitiriyorsun dedi. Tek başıma oturmak istiyorum dedim. Neden diyip durdu ama bir nedeni yok gerçekten belki sadece kafa dinlemek içindir bilmiyorum. Doğumdan sonra kilo veremedim, üzerine de aldım. Belki o yüzden de soğumuştur. Bazen çok iyiyiz, güler eğleniriz, dizi film izleriz, gezeriz. Ama bazende çok kötüyüz. Bu arada bir süredir hep eşimin yanina benim gittigimi fark ettim hiç kendisi yanaşmadi. Ben gidince sorun yok ama neden kendisi de gelmiyor diye düşünmeye başladım. Son iki haftadır da hep bir bahanesi var. Yok gece duş alamam yok yorgunum uyuycam. Bende futbol olsa uyumuyorsun bahane sayıp durma dedim. Bundan sonra da asla yanına gitmemeye karar verdim. Aklıma geldikçe çok üzülüyorum resmen kendimi rezil etmişim gibi hissediyorum :( Nasıl düzeltiriz bilmiyorum o kadar çok boşluk var ki aramızda. Bu arada ben eskisi kadar seviyor muyum bende bilmiyorum. Kocaman bir boşlukta hissediyorum artık. Öyle işte :(

9 Cevaplar

+2 oy
(1,577 puan) tarafından
Kısaca yazıyorum depresyondasın. Yardım al
(316 puan) tarafından
Bugün sonunda cesaretimi toplayip gittim yorumunuz için teşekkür ederim. Doktorda öyle dedi. Keşke daha önce gelseydin dedi. Devlet hastanesi ilgilenmez diye düşünüyordum ama çok iyi birisiymis sağ olsun
-Reklam-
+1 oy
(2,503 puan) tarafından
Kusura bakma ama okurken ben bile bunaldım adam ne yapmasın en acilinden destek alman lazım devletin ücretsiz psikologları var bu şekilde yaparsan daha da çıkmaza girer evliliğin eşin tamamen soğur 
0 oy
(197 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıuorum anne olmak ev işi yemek vs sürekli evde olmak bile yıpratıyor aslında bizş çünkü hayatıöız önceden daha renkliydi ve tektik ama seninde birşeyler yapman gerekiyor 

Bir akşam eşine güzel bir masa hazırla giyin süslen çok hoşuna gider 

Bende 3 aylık anneyim o kadar slamıştım ki kendimi gwçen fark ettim ve dedim ki toparlanmam gerek hemen güzel yemekler yaprım masa hazırladım süslendim şık giyindim evde olsam bile haha 

Eşim gwlince çok şaşırmıştı kendini değerli hissettiğini söyledi benim için bu kadar süslenmişsin bende kendime çeki düzen vereyim öyle yiyelim yemeğimizi demişti

Sende birşeyler dene illaki dönüşü olur ona onun değerli olduğunu sevdiğini hissettir eminimki o da yeniden seni çok sevdiğini hissedecek... 
tarafından
Bende denicem bunu:) bende çok saldım
(197 puan) tarafından
Dene bakalım canım
tarafından
Bunu hiç düşünmemiştim biliyor musun sen özenli olursan eşinde sana özenli olur❤️
(197 puan) tarafından
Evet öyle kendimize ne kadar değer verirsek o kadar değer görürüz canım
Ve empati yaparak hareket edelim olur mu eminimki esiinin yerinde sen olsan sende bunalırdın
tarafından
Tabiki öyle olurdu.kimse çalı Süpürgesi sevmez☺️
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Depresyon gibi geldi bana psikolog pahalı da olsa gitmeye çalış 
0 oy
(92 puan) tarafından
Erkekler sorun çıkaran sürekli mutsuz kadını sevmiyor.Şen şakrak Olcan suratını asmıyacan, güleryüzlü Olcan ve cinsellik olmazsa olmaz.Üzgünüm ama bunları başkasında bulunca evdekini gözden çıkarıyorlar.Evliliğin devam etmesini mi bitmesini mi istiyorsun kararını ver.Kendini kendin iyikeştirirsin bunu unutma..
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Depresyon yardım alman gerek ama illa kendim aşacağım diyorsan yardımcı olurum bu durumu kendimde yaşadım ama asabildim Çok fazla etkilenmeden kendini boşlukta toplumda yokmuş hissine kapılma varsın evet hayal ettiğin beklentin bunlar değildi ama herşey hep böyle gitmeyecek çocuk çok büyük bir sorumluluk herkes aynı derecede kaldıramaz bende zorlanıyorum ki herkes çevremde benim bu konuda mükemmel olacağım kanısında birisiyim ama değilim olamayızda zaten insanız ama çocuk hayatına engel değil evet istediğin şeyleri yapmayi erteleeceksin bir süre ama herkes aynı durumda hiçbirseyi yapmak zorunda dgilsin yapmamak zorundada degilsin bunaltmadan kendini yapabildiğin kadarı var kendini suçlama kendine değer ver bu günlük yapigin rutinlerinle başlar öncelikle uyandın pijamani cikar makyaj yap önce 
(171 puan) tarafından
Bende aynıyım cnm ne güzel yazmissin ya özelden yazdm sana
tarafından
Evet çok güzel yazmışsın❤️
(1,574 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
(1,574 puan) tarafından
Ranamm mesajlara kapalı durumun cevap yazamıyorum
tarafından
Açtım sapıklar mesaj atmasın diye kapatmıştım
0 oy
(485 puan) tarafından
İnşallah bu psikolojik den hemen kurtulursun kusura bakma ben okuyunca bile sıkıldım kesin ve net sen bekar hayatını ozluyorsun evlilik ağır geliyor 
0 oy
(124 puan) tarafından
Aynı durumları bende yaşıyorum. Farkımız eşim beni hala ilk gün ki seviyor olması. Benim de aslında sanki eşimle değil de kendimle problemim varmış gibi hissediyorum bazen. Ben onu eskisi gibi sevmiyorum mesela bazen tiksiniyorum suratına tükürüp evden gidesim bile geliyor. Bekarken açıktım evlenince kapandım ve bu beni en büyük bunalıma sokan hayattan soğutan şey oldu maalesef. Şuan ki aklım olsa ne eşimle evlenirdim ne de biri için kişiliğimden görünümümden vazgecerdim. Çok pişmanlıklarım var. Gebeyim diye eşim bana yaklasmiyor mesela ben yaklaşıyorum yaklaşınca da çok bahane uyduruyor yorgunum uyucam yarın yaparız gibi diyip hep ertesi güne aktarıyor. Benim canımın çekmediği ve yorgun olduğum vakitlerde yaklaşmaya çalışıyor. Bide bizde kaynana faktörü de var Allah'tan sizde o yokmuş. Ama üzülme bir doktora git psikiyatri de bişey yapmıyorlar sorununu anlatıyorsun ilaç veriyorlar. Bende sürekli ağlıyorum ama hiçbir şeye faydası yok maalesef kendimizi üzüyoruz sadece. Dertleşmek istersen yine özelden yazabilirsin. Herkes senin derdini anlamayabilir
0 oy
(489 puan) tarafından
Arada çocuğunu al disarilarda gel arkadaşlarınla dolaş biseyler yap ömrünü sadece evde geçirme kendini ailenden uzak tutuyorsun bilmiyorum farkında mısın daha neşeli daha sevecen davran hayatın sadece o bekar zamandaki gibi kalmıyor şimdi daha güzel imkanların var cocgun esin evin valla keşke senin yeirnde bel olabilsem o kadar çok istiyorum ki onlarla daha fazla vakit geçir gül eşine şaka yap  senin onu sevdiğini anlasın güzel şeyler al geceleri için o modundan çık 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 665 göst.
14 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde ozlemyc (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (871 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 59 göst.
5 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Edaa (56 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı

...