0 oy
113 göst.
Diğer kategorisinde (6,825 puan) tarafından
Kolik bebeği olan var mı ne yaptınız gaz sancısı için vs 

7 Cevaplar

0 oy
(6,825 puan) tarafından
Post yukarı 
(4,094 puan) tarafından
Felak nas aietel kursu  fatiha  ihlas. Baska bir cozum yok bu olayin
-Reklam-
0 oy
(967 puan) tarafından
Benim oğlum kolik birsuru gaz damlası kullandım işe yaramadı ayaklarını karnına doğru itiyordum gazını çıkarıyordu sürekli kakasını yapmasına yardımcı oluyorum karnını ovaliyorum ayaklarini sıcak.tutuyorum ve en önemlisi sabır şuan kendi kendine sallanan beşik var onda anne karnındaki sesle uyuyor 
0 oy
(995 puan) tarafından
birincisi sürekli masaj yapacaktım karnımı sırtına onunla ilgili videolar YouTube'da zaten Bir dolu .

ikincisi az mendilleri oluyor onu ütüye bas ılıklaştırıp karnının sırtına bırak. 3 olarak da eğer ki kaç aylık olduğunu bilmiyorum 4,5 aylıkken bigaia ve sapsiplex bizim dermanımız bu ilaçlar olmuştu. mama kullanıyorsan kesinlikle kolik bebeği uygun kullanmalısın Aptamil conformil gibi. biberon filan olursa en az hava yutacağı bilir onu tercih etmelisin diye az akışta olanlar olması gerekiyor. ebebek'te kiraz çekirdeği kemeri var çorapları var son kullanma ama kullanmam memnun kaldıklarını söylediler

ayrıca adlardan papatya rezene anason çayı al günlük taze olarak yazmış örneğin sabah bir kupaya her birinden bir tatlılık kaşığından daha az bırak demliği hiç akşamları da öyle ben bebeğime sade rezene çayı 2 çay kaşığı kadar veriyordum. eğer ki tekrardan mama kullanıyorsa sabah akşam biberonunu bir çay kaşığı kadar saf zeytinyağı bırakabilirsin o ayrıca poposunlara masaj yaparak zeytinyağı sürebilirsin .. benim oğlum da kolik de çok çok zordu ve yanlizdim . Acil numaralar kolik bebek müzikleri var o müziklerle sakinleşiyorlar ve o müziklerle uyuyorlar. elektrikli süpürge sesi fon sesi bunlar da aynı şekil. her beslenmeden sonra muhakkak gazını çıkar 5 saat bile sürse çıkar zaten gaz bitmiyor. tabii senin üzülüyorsam yani bazı şeylerden uzak durman lazım ki bebeğe gaz geçmesin yemeklerine falan kimyon  atmak gibi bir şeyler yapabilirsin. benim oğlum 8 ayına kadar acil kolik bebek müziği ile uyudum daha sonra başka bir dinlendirici müzikler ve en son pişpiş. çok fazla gazı olduğu zaman Bebek arabasına bırakıp dışarıda gezdirebilirsin yanına da acil kolik bebek müziğini açabilirsin o şekilde gazını rahatça çıkarıyor tabii kendi özel  aracinız varsa onlada gezdirebilirsin. doktor bana su vermemi söylemişti mama aldığı için ve izmir gibi bir yerdeyim ve çok sıcak burası her mamadan sonra 2 çay kaşığı su veriyordum. bir ara Bebek arabasını yıkayıp evin içine almıştım çok fazla gazı olduğu için onu da gezdiriyordum .benim biberon nuk tü çok memnun kaldım ama avent yada lansioh danda memnun kalan var ama en iyisi Chicco marka .piyadaki hemen hemen bir çok gaz ilacını kullandim ben
(6,825 puan) tarafından
Çok sağol canım benim sana kocaman kalp ❤️ mama almıyor anne sütü ütü vs demişsn deneyeceğim inşaAllah işe yarar
0 oy
(446 puan) tarafından
Her akşam duş aldırırdim kuvete suyu doldururdum icinde bekletirdim. Sonrasında zeytinyağı ile karnına kolik masajı yapıp ayaklarını karnına doğru iterdim. Ayak altlarına masaj yapardım. Sürekli temas halindeydik. Emzik vermistim o da cok sakinleştiriyordu. Damla kullanırdık biogaia ve sap simplex ikisi bi arada kullanınca az da olsa rahatlıyordu. Ama tamamen geçmesi 4 ayı buldu. Tamamen sabır isteyen bir sürec
0 oy
(232 puan) tarafından
Neler yapmadım ki

Suya oturttuk

Banyo taktırdık

5 tane gaz damlası

2 tane probiyotik

2 çeşit fitil kullandik yanj halla kullanıyoruz tabi

Araba sesi, beyaz gürültü  ve ninniler açtık dinlettik

Emzirm öncesi ve sonrası masaj zeytinyağı yada bebek yağıyla

Rezene kimyon anason bide kekik kaynatıp kendim içiyorum 

Kundak denedik ayağının altına sıcak su torbası koyduk

Acı elma yağı kullandık

Sütüne zeytinyağı damlatım 

Daha neler neler yok canım bacım hepsi boş hiçbiri kesin çözüm değil maalesef tek çare zamanını beklemek galiba 
(2,155 puan) tarafından
Canm alerji testi yaptrdin mı hiç
(232 puan) tarafından
Yok yaptırmadık 5-6 doktora götürdük
(2,155 puan) tarafından
Benimde neler denedim kaç damla kullandım en son süt alerjisinden şüphelendi doktor diyet yaptım birde damla verdi kızım sonra rahatladı
(232 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Ev aktar oldu her çeşit çay içmekten içim dişim çıktı

Biogaia nurse harveys yazdı kullandık bittı biogaia+sap simplex damla kullanıyorum

Kaç günlük?
(6,825 puan) tarafından
32 nurse fln ise yaramadı mı pki
(12,536 puan) tarafından
İyi geldi
(6,825 puan) tarafından
Senin ki kaç günlük şuan
(12,536 puan) tarafından
82 günlük
0 oy
(365 puan) tarafından

Valla hiç bisey yapma, sakin kalmaya çalış yeter :'(

Çünkü naparsan yap çözüm olmuyor, zamanı gelince kendiliginden geçiyor 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 98 göst.
16 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
7 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 258 göst.
27 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 206 göst.
31 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aysekulder (49 puan) tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...