0 oy
118 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (704 puan) tarafından

Bebeğim 170 günlük bugün kontrole götürdük doktor artık ek gıdaya başlayın günde 2-3 öğün 3 gün kuraliyla başlayın dedi eşimle çok heyecanlandık o hemen gitti meyve falan aldı vermeyeceğim dedim ama doktor ver dedi o da ayrı bir konu bende tabak kaşık falan aldım bugün o heyecanlı halimize bir yandan da gülüyorduk sizde öyle oldunuz mu :D bide yeni başlıyoruz tavsiye ettiğiniz bunlara dikkat et dediğiniz bişey var mı 

5 Cevaplar

0 oy
(592 puan) tarafından

Önce yoğurt sonra sebzelerle devam et meyve sonraya kalsın çünkü meyveyi yiyecektir zaten şekerli olduğu için :D

(704 puan) tarafından
Sebzeleri nasıl haslayayim Trendyol da haşlama aparatı var onunla mi oluyor
(5,727 puan) tarafından
hiç gerek yok, tel süzgeç de iş görüyor. geçen bir paylaşım gördüm tencere içine kaşıkları diziyor, üstüne tabakta sebzeleri koyuyor, ve dibine su koyuyor. ben o aparatların hangisi iyidir bilemedim 50 liraya da var 300 liraya da, alıp hemen paslanacak bir şey çıkarsa diye almadım, süzgeçle pişirdim
(704 puan) tarafından
İyi fikir bende öyle yapayım tşk ederim
-Reklam-
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Meyve ile başlama tatlı tadı alacağı için sebze yemez :)) evet o süreç heyecanli oluyor. Ama şuan tadım zamanı canim  ben ilk havuçla başladım 1 gün çay kaşığı ikinci gün tatlı kaşığı sadece o gün havuç verdim ama tek öğün yapmistim sonra kabak sonra patates yoğurt ve yumurta sekilinde devam ettim. Meyve olarak lifli gıdalar yani elma rendele ver canim muz için erken kabız yapabilir benim oğluma yapmadı ama muz ver çok aşırıya kaçma. Yoğurt kendin mayalarsan çok güzel olur 
(704 puan) tarafından
Boğazında kalırsa diye çok korkuyorum ya daha anne sütü dışında bişey vermemisim
(1,895 puan) tarafından
Oğlum 2.5 yaşında o korku hâlâ var canım. Korkma ilk zaten taneli vermiyorsun yavaş yavaş taneli geçiyorsun. Püre yapıp vereceksin cam rende aldın mı işine yarar
(704 puan) tarafından
Cam rende almam lazım değil mi baktım da ama unuttum almayı
(1,895 puan) tarafından
Al canım daha iyi vitamin değerleri ölmez.
(704 puan) tarafından
Tm canım tşk ederim
0 oy
(15,039 puan) tarafından
Doktor bı siralama söylemediyse önce yogurtla başlaniyo genelde. 
(704 puan) tarafından
Yok sadece salça tuz şeker bal reçel 1 yaşına kadar bunları verme diğerlerini haşla ver dedi
(15,039 puan) tarafından
Yoğurt
Kabak
Havuc
Patates
Sonra meyvelere grcebilirsin istersenm
Kolay gelsin. Çok heyecanlı bı süreç ☺️
(704 puan) tarafından
Evet ya tşk ederim ☺️
0 oy
(1,268 puan) tarafından
https://www.instagram.com/sutlacin.annesiiiii?igsh=MW95MnZ1aTFoZ2Fucg== bu kadın hemşire ve ek gıda için paylaşımları var bakabilirsiniz
(704 puan) tarafından
Yaa hemen bakayım tşk ederim
0 oy
(5,727 puan) tarafından
yoğurt, sebze, yumurta, labne, avakado falan dene canım sonra meyveye geçersin 
(704 puan) tarafından
burda herkes labne yazıyor da direk marketten labne mi alıyorsunuz kendiniz mi yapıyorsunuz
(5,727 puan) tarafından
marketten alıyorum canım. tuz oranı düşük kiri, biogurme gibi markalardan.
kestirme lor yapılıyor ya onu vermeyin çocuğa diyor doktorlar, lor değil süt kesiği ve bebeğe yaramaz diyor.
(704 puan) tarafından
Anladım tşk ederim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 115 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 183 göst.
0 oy
5 cevap 102 göst.
0 oy
3 cevap 67 göst.