0 oy
251 göst.
Aile kategorisinde (761 puan) tarafından
Sabrımın son sınırlarındayim a dan Z ye herkes sütün yok ha sütun yok bebek aç bebek doymuyor bilmem ne bilmem ne vallahi kafayı yicem. Hepiniz mi bunu yaşadınız? 

Bebek daha en ufak ses etmiyor hemen aç senin sütün yetmiyor biberon ver mama ver artık kendimi yetersiz hissediyorum sanki ben yetemiyorum bebeğime :(

14 Cevaplar

0 oy
(6,006 puan) tarafından
duymamaya çalış. bebeğin günlük 6-7 kez çiş yapıyorsa doyuyordur. hiç dert etme. evet öyle falan de geçiştir, tartışma, sen yorulursun. onlar her şeye karışır yoksa
(6,006 puan) tarafından
sadece anne sütü alan bebek 10 güne kadar kaka yapmayabilir.
çok haklısın herkes söyleyince acaba mı diyor insan ama duyma, ayda 1 kontrole götür doktorun ne diyorsa onu yap
(658 puan) tarafından
Bak bende logusayim ne demek emzirmek istemiyorum.canim inadına emzir onların yanında emzirme kimsenin boşver konuşsun dursunlar hoş tenekeden çok ses çıkarmış
(761 puan) tarafından
Düne kadar sadece anne sütüyle besliyordum dün mama vermeye başladım inşeAllah bir an önce çıkar da sarıligini atar ya
(761 puan) tarafından
Ya düşün işte o kadar ki psikolojimi bozdular az önce bile görümcem aramış biberonu doldurun verin çocuğa falan biz şırınga ile veriyoruz o şekilde memeyi de tutuyor ama biberonla verince meme istemiyor dedim yeter artık ya bırakın herkes kendi bebeğini tecrübe etsin
(6,006 puan) tarafından
canım baştan tepki koyman lazım, o senin çocuğun. baştan önlem alırsan iyi olur daha bunun ek gıda dönemi var. her eline geçeni çocuğa vermeye kalkarlar falan
-Reklam-
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Allah var bu konuda bunaltmadı beni kayınvalidem çünkü görüyordu sütüm olduğunu. Oğlumdayken okuyordum sağım yapıp bırakıyordum o besliyordu. Kızımda da aşırı sütüm oldu hatta o yüzden ememedi başta yavrum. Bende sağıp göğüslerimi rahatlatarak verdim öyle emdi. Yani gördüğü için bir şey diyemiyordu. Dese de takar mıydım bilmiyorum Allah yardımcın olsun. Yine de sen çok takma en güzel günlerinin tadını çıkar 
(761 puan) tarafından
Ya sütümü sıkıyorum geliyor hepsi de gördü ama buna rağmen sen çocuğu besleyemiyorsun. Ha birde sarılık olmuş hepsi şey diyor sen çocuğu aç biraktin da böyle oldu diye her saniye bunları duymak artık beni çok yıprattı daha bir haftam olmadı
(316 puan) tarafından
Kim söylüyor bunları.gorumcen mi kayinvaliden mi
(1,575 puan) tarafından
Bilerek yapıyorlar gibi geldi. Aklı selim olan lohusayla böyle konuşmaz
0 oy
(3,039 puan) tarafından
Sütun yetip yetmemesi seni yetersiz yapmaz böyle düşünme. 
(761 puan) tarafından
Öyle görüyorlar artık. Aman senin sütün yok bebek o yüzden aç o yüzden ağlıyor o yüzden sarılık oldu sanki herşeyin sebebi benim
(3,039 puan) tarafından
Sebebi sen değilsin sütun yetmeyebilir mama da verebilirsin sartlama kendini bebisler ac kalınca sarılık olurlar ama bunu söylemenin üslubunu bilmiyorlar ne yazıkki
(761 puan) tarafından
Evet insan gibi destek olarak söyleseler zaten yavrumun kötülüğünü istemiyorum uygularım ama direk bak işte sütün yok bilmem ne diyince deli oluyorum. Mama veriyorum zaten ama yine de konuşuyorlar
(3,039 puan) tarafından
Kapat kulaklarını bosver sen bebeğine odaklan
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Yeni doğum yaptığımda kaynanam bütün sülalesini arayıp her sorana diyordu eh işte sütü var yetiyor diye soranlara şimdilik yetiyor diyordu halbuki sütüm aşırı çoktu :)) 
(761 puan) tarafından
Benimkisi ise sütü yok mama ver diyorum vermiyor bebeği öldürecek aklı başına gelecek diyor
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Sen doktoru dinle. Onlara da ben doktoru dinlerim de. Belki gercektem de yetmiyor olabilir. Bunu doğru değerlendir. Gurur meselesi haline gelmesin senin için. Mama vermek kötü bişey değil. Önemli olan bebişin doymasi ve gelismesi. 
(761 puan) tarafından
Cuma günü doktora gittim sakın verme mama dedi bende vermedim ama bebeğim patladı resmen bende diğer gün gece verdim biraz kendine geldi anladım ki çocuğum aç dün sağlık ocağında ki hemşire de aç dedi mama ver sarılığı geçsin dedi bende dünden beri belki 10 kere verdim hatta daha fazla. Ama yine de diyorlar yok bu çocuk senin yüzünden aç sen çocuğu ne hale getirdin yeni doğan sonuçta ilk birkaç gün kilo kaybı normal zaten
(15,235 puan) tarafından
Ya bu nasıl laflar ya. Sen bırak onları. Cocugunls ilgilen. Çok istiyölarsa kendileri doğursun bı daha ona baksınlar karissinlar. Sen doktorun hemşirenin dediginj dinle. Benim bebeğim de sarılık olmuştu. Doktor her emzirmeden sonra 30 ml mama ver demişti. Sen de hazırla ver öyle . Emzir sonra mama içir. Zamanla sütun artacak zaten. Emzirdikce. Kaç günlük bebiş
0 oy
(658 puan) tarafından
He aç de geç sen bildikten sonra 

Bak bacım bende logusayim 

Su sozuy aklından çıkartma . FAZLA KURCALAMA HAYATI VİCDANIN TEMİZ. YÜREĞİN GÜZELSE YASA GİTSİN 

GERİSİ CAL ATEŞE YANSIN 

bana dedikleri bhu kız doymuyor sütun yok 

Dikişlerin çok geç düştü başta annem bu kız emmiyor 

Anam nasıl çocuk sürekli i ağlıyor sürekli kusuyor benim çocuklarım böyle değildi 
(761 puan) tarafından
Evet tamam diyorum ama yok yani susmuyorlar ben artık süt kelimesini duymak istemiyorum o kadar ki yoruldum bir hafta da
(658 puan) tarafından
Biliyorum ebnde çok kötü şeyler yaşadım travma yaşadım şanki
0 oy
(732 puan) tarafından
Hiççç kendini yetersiz hissetme bebeğim 5 buçuk aylık oldu ben ilk günden beri bu soruları duyuyorum canım yakın uzak herkes söylüyor ben bir ara çok stres yaptım sütüm azaldı sonra çok şükür toparladım siz hiç takmayın sadece size değil herkese söyleniyor ve evet çok haklısınız sütün var mı dönemi olmalı adı 
(761 puan) tarafından
Millet şöyle yapmaya başladı nasılsın bebek nasıl sütün var mı? Direk bu yani sizene kardeşim bebeğimin dilinden en iyi ben anlarım yetmediğini farkettim hemen mama vermeye başladım yani yavrumun kötülüğünü istemem ki ben
(732 puan) tarafından
Tabi canım ben neler çektim ya görümcem göğsünü sık bakayım hele sütün var mı demişti ya hepsi de çocuk doğurmuş insanlar cahil cahile konuşuyorlar hepsinin ağzının payını verdim bana güçleri yetmedi eşime söylediler onu üstüme salmaya çalıştılar sağolsun eşim bana güvendi bide ilk ya ben bilmezmisim evet mutlaka eksik olduğumuz konular vardır ama ben hep doktora göre gittim çok şükür sıkıntı yaşamadım
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Aman vallahi hiç duymadım kim ne derse desin annesi benim benden daha iyi bilecek yoktur bu dünyada kafama da takmam yakın zamanda aynısını tekrar yaşayacağım için diyorum 
(761 puan) tarafından
Öyle olmayı çok istiyorum ama ben artık tahammül edemiyorum rüyama giriyor 6 gündür artık içimi yediler sütun yok diye
0 oy
(316 puan) tarafından
Gel yüzüne fiskirtim de :)
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bu konuda sağolsun kimse beni bunaltmadi ama lohusa olan kişi darlanmaz ya. Zaten bebeğe alışmaya çalışıyorsun, yepyeni bir hayatta bebekle birlikte merhaba diyorsun, üstüne birde insanların boş konuşmalari yokmu ağizlarina kürekle vuracaksın. Sanki aynı yoldan geçmemişler gibi konuşuyorlar ya deli oluyorsun
0 oy
(364 puan) tarafından
Benim kaynanam mememi tutuyordu sen bilmiyon diye ahahaha daha neler neler anlayacağın yalnız değilsin bacım takmamaya çalış diyeceğim ama elde değil 
0 oy
(4,314 puan) tarafından
Yüzlerine süt fışkırt :D
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Inan ne kadar emzirirsen o kadar sutun oluyo her emmek istedignde emzir en fazla 3 saatte emzir inan tek artirmanin yolu emzirmk ister istemez kafana takiyon ama seni motive eden kisilerle konus hep yetmiyo diyenlerle polemige grme evet yetmiyo de gec aciklama yapma
0 oy
(520 puan) tarafından
Yok bence lohusalik değilde bebeğin neden bu kadar zayıf olsun bıktım bu lafı duymaktan kızım zayıfti aynı şey oğlum kilolu aynı şey hadi zayıf olana diyorsunuz da kilolu olan bebeğe niye diyorsunuz beni delirtmek için herhalde 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 340 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Annem&041 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 918 göst.
15 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Persona Non Grata (3,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 306 göst.
0 oy
6 cevap 138 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,382,403 cevap

34,881 kullanıcı

...