0 oy
437 göst.
Diğer kategorisinde (176 puan) tarafından
Yaşı 4bucuk kardeşine vuruyor bisey de int ediyor istediğini alma ağlıyor en çok bana vuruyor biri kızsın arkama geçip bana saldırıyor üzülüyorum ve çok sinirleniyorum ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bir yerde birsey görsün oyuncak kıyameti koparıyor yerlere yatıyor huyu çok kötü uykuda bir anda başlıyor ağlamaya ayağını vura vura koltuğa bağırıyor sakinleştiremiyorum..

Küfür çok ediyor.. 

Nasıl davranmalıyım ne olur bir yol gösterin 

16 Cevaplar

+2 oy
(394 puan) tarafından
Öfkesinin altındaki sebebi önce bulmak gerekir bunlar genellikle çok aşırı telefon tablet vs gibi teknolojik aletlere maruz kalan çocuklarda görülüyor şiddet küfür malesef eğer ki fazla izliyor ise onu azaltıp sizinle birlikte günlük yaşama ayak uyduracak etkinlikler ile onu sakinleştirebilirsiniz. 
-Reklam-
+1 oy
(2,399 puan) tarafından
Benimkide öyle tamamen anlattığın gibi ve daha 1.5 yaşında doktor herhangi birşeyi yok diyince hocaya götürdüm bi dua yazdı sağ omzunda asılı bakıyorum o olunca gayet sanki uslu oluyo gibi geliyo bazen unutuyorum takmayı bakıyorum gene hırcın ağlak olmuş
+1 oy
(2,874 puan) tarafından
4 bucuk yaşında ve küfür? Sanırım bu problemler yetistirme tarzınızdan dolayı oluyor...

Karşısına gec sert bir ton ile uyar bidaha da yumuşama aynı hareketi tekrarlayınca kendince bir ceza ver mesela telefonla oynuyorsa verme ve neden vermediğini de açıkla 

Mesela bugün bana vurduğun için 1 gün sana telefon yok istediğin kadar aglayabilirsin seni duymuyorum gibi  

Tepinerek ağladığında da yanına otur tepkisiz bir şekilde ağlamasını izle nezaman ki duraksiyor sarıl ve de ki iste simdi konuşup anlaşabiliriz 
+1 oy
(106 puan) tarafından
Benim oglumda 3 yaş 2 aylık şuan .inanın aynısı gördüğü herşeyi istiyor hep ağlıyor bide bu aralar huy edindi ışık açık uyuyor geceleri. Tepki veriyor inatlasip vuruyor. Sinirleniyorum kızıyorum sonra pişman oluyorum ama sözden anlamıyor iyice sabrımı zorluyor. Düzelir insallah diye bekliyoruz bakalım mümkün olduğu kadar her istedjgini yapıyoruz zaten ama laftan anlamiyor. Sendrom falan geciyorlar heralde :)
+1 oy
(404 puan) tarafından
Valla benim de var dört yaşında yani öyle öfkesi yok ama çok sinirlense vuruyor her zaman değil tabi ama koltukların tepesinden inmez bütün evi at koşturur gibi koşturuyor hep sıkıntıdan onunla daha çok ilgilen oyun falan oynayın belki iyi gelir dışarı sık çıkarabilirsiniz
0 oy
(119,251 puan) tarafından
okula gidiyomu 
(176 puan) tarafından
Hayır gitmiyor
(119,251 puan) tarafından
okula baslamali arkadas edinmeli cevresi degismeli yine duzelmezse pedegog gormeli
0 oy
(2,100 puan) tarafından
Enerjisini atamıyor okula baslatmani tavsiye ederim anlattiklarin çoğu çocukta var buyuyecekler bı şekilde ama sen onu okula falan yazdır canları sağolsun hepsi gecer
0 oy
(994 puan) tarafından
Biraz ağırlığınızı koyun babası konuşsun gerekirse yoksa böyle devam ederse daha kötü olur
0 oy
(2,415 puan) tarafından
Enerjisini atamamaktan, bir de telefona düşkünse ondan. Artık internette çok abuk subuk akla gelmeyecek şeyler var. Oyun oynasa hep şiddet oyunu genelde. Oynamasa videolar zaten saçma sapan. Onlardan da korkuyor şiddete meyil ediyor olabilir. 
(176 puan) tarafından
Sürekli arama butonuna korkunç şeyler yazıyor
(2,415 puan) tarafından
Ceza da verseniz sakince de anlatsanız tablet telefonda iyice kısıtlamaya gitmeden düzelmez o zaman malesef.
0 oy
(4,635 puan) tarafından
Sabirli ol cwza ver ve sinirlarin net olsun canim agladiginda basim agridi sussun yeterki diyip vazgecme hemen 
0 oy
(10 puan) tarafından
Telefon izliyor mu
(176 puan) tarafından
Tablet telefon izliyor
(10 puan) tarafından
Ondanda kaynakli olablir bence yabas yavas azalt çok sey ogreniyorlar huy ediniyorlar
0 oy
(275 puan) tarafından
Küfür ve bana vurma hariç hepsi var bende bilmiyorum sadece sabredip bekliyorum bakalım 
0 oy
(1,132 puan) tarafından
Dürtü bozukluğu var gibi geldi bana.

Kural ve otorite ye verdihi tepkiler nasıl? 
(176 puan) tarafından
Kızınca küfür ediyor ama yapma dediğimi yapmiyo o an sonra aynı şeyi yapıyor mesela bağırma diyorum off anne yaaa die kufur ediyor susuyor sonra yine aynı
0 oy
(5,285 puan) tarafından
Benim oğlum 5 yaşında hırçın değil ama dışarı da yada okul çıkışında hep ağlıyor bişeyler almak istiyor alıyorum ama memnun olmuyor hergün yeni bir oyumcak istiyor alsamda istekleri bitmiyor o yüzden çok yoruyor beni

Dün okuldan aldım şoka girdik bişeyler aldım ona ama o almış eline metreyi ve pili bunları al diyor almadım diye eve gelene kadar ağladı burnu kanadı dayanamadım kızdım sonrada pişman oldum
0 oy
(301 puan) tarafından
Ailede onu bu hale getiren birileri vardır mutlaka  4yaşındaki çocuk küfürü nerden ögrenmiş yazık çocugun pskolojisi bozulmuş erkenken bir pedagog götürün okula başladıgında çok sorun yaşarsınız erkenken önlemini alın. Anne baba ebeveyn olarak çocukların yanında davranışlarınıza çok dikkat edin  . 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 648 göst.
2 Ekim 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 205 göst.
0 oy
1 cevap 84 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,363 soru

11,355,669 cevap

34,832 kullanıcı

...