0 oy
64 göst.
Diğer kategorisinde (1,490 puan) tarafından
Selamın aleyküm güzel anneler benim gebelik şekerim var sabahları insülin kullanıyorum ama yine de toklugum yüksek çıkıyor acrba sabah kahvaltıda yulaf ezmesi yesem sorun olur mu tecrübe edip yiyen var mı şeker konusunda kullanan var mı şimdiden teşekkürler 

3 Cevaplar

0 oy
(1,070 puan) tarafından
bendede vardı yulaf filan yemedim .hamileliğim boyunca dikkat ettim .hep diyetle geçti diyetisyenwde gidiyordum. .meyve yerken bile diyetisyenim şöyle derdi bir elmanın yarısından yarısı mutlaka yanında kefir , ayran ya da yoğurt.

pirinç yasak bulgur maksimum 3 yemek kaşığı yanında bol yeşillik ve yoğurt hep bu şekilde geçti dün gebelik şekeri gerçekten zor ben elimle her seferinde açlığı toklugu ölçüyorum. ekmek de tam buğday ekmeği yiyordum
(1,070 puan) tarafından
dikkat et kuzum aksatma .tokluk neden yüksek ki ekmeği fazla kaçırma ,yediklerini her zman yaz bı kağıda yada telefona doktora gidince gösterirsin en azından .hafif ama besleyici şeyler yemen lazm . biliyorsun hazır paketli içecekler filanda yükseltiyor şekeri .birde diyetisyenim bana yemeğin yanında içecek kesinlikle kullanma demişti ,halen kullanmam.herzman yemeklerinin yanında bol yeşillik yoğurt olsun .su icmeyide aksatma ama çokta içme ,benim suyum fazla olduğu için şekerden suphelenmisti doktor .
(1,490 puan) tarafından
Ya önceki gebeliğimde  şekerim vardı diyet ile baş edebiliyordum ama bu hamilelikte diyet işe yaramıyor bak bu sabah kahvaltıda 3 kaşık yogurt 3 tane zeytin ve tavada yumurta yapmıştım 3 çatal batırıp yedim 2 dilim çavdar la ve şekerim 145 çıktı öncesinde insülin vuruldugum halde yeşillik salata da eksik olmuyor ve gerçekten çok yorucu olmaya başladı yani
(4,169 puan) tarafından
Yulaf yeyip gereksiz yere karbonhicrat alacagina yumurta peynir zeytin ye daha iyi.
(1,070 puan) tarafından
ALLAH hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin kuzum sağ salim inşallah
(1,490 puan) tarafından
Yiyorum hepsini ama yüksek çıkıyor şekerim ondan önce yullaf yiyip 2 saat sonra gereken yiyecekleri ara öğün olarak alırım yeterki yükselmesin

Allah'ım bütün hamilelere yardım etsin beni de arasına katsın bu hayırlı günlerin hattına
-Reklam-
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Yulaf şeker yapmayan yiyeceklerden  ben de yukafli omlet falan yapıyordum ama şöyle Bi durum vardı ne yersem yiyeyim sabah şekerim hep yüksek çıkıyordu diğer günlerle aynı çıkmıştı sonucum yağı falan azıcık kullanmama rağmen 
(1,490 puan) tarafından
Benimde sabah tokluklarım yüksek çıkıyor ya bakalım aldım yulafı sabah denicem inşallah işe yarar
0 oy
(644 puan) tarafından
Ben seker hastasiyim yulaf i yedim hamileligimde hala da yiyorum seviyorum ben :) burda sorhn yulaf degil icine eklediklerin (sade yulaf olmasi kosulu ile) diger bir sorunda tokluklariniz hep yuksek cikiyorsa nazicane tavsiyem yediginizi azaltmak degil doktorunuza danisp insulininiz yukseltmeniz cnk madem gebelik sekeri yuzde 95 ihtimalle gececek neden kendinizi zora sokuyorsunuz 
(644 puan) tarafından
Yukseltsin takilma ona ben diyet yapiyordum ve bir doktor (endokrin degil dahiliye doktoru) e meyve yukseltiyorsa yeme demisti ve delirmistim :) endokrin doktorum insulini yukseltti rahat rahat yedim yani isin ozu kendini asiri skmakda iyi degil piskolojide onemli o bozulursa sknti buyuk :) zaten dikkat ediyorsundur daha fazla kendini skma tabi bu bencesi
(1,490 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun gerçekten önce kafada bitiyor ki pazartesi insülin dozunu yükseltti doktorum ve gerçekten şekerim düştü rahat artık az da olsa yiyebiliyorum çok zor bu şeker ya
(644 puan) tarafından
Aslinda soyle ben ailemden genetik tasiyorum annemide sekerden kaybedince cok arastirdim okudum danistim profesyonel destek aldim bilgi anlaminda simdi benim icin biraz daha kolay ama haklisin cok fazla sey var tahmin bile edemeyecegin seyler var onlari bilmeyince cok zor oluyor birde insan insulin yukseltilince korkuyor yukseltmek istemiyor vs ama sekerle yasamayi ogrenince kolay sadece (kendi acimdan diyim) baska yerde yemek yemek sorun oluyor herkes bana uymuyor bilmiyor saygi duymuyor ye ne olcklar vsler havada ucuyor :)
(1,490 puan) tarafından
Öncelikle başın sağolsun Allah'ım mekanını cennet eylesin amin

İnsan alıştımı zorlanmıyor ve artık bununla alışması gerektiğinin bilincine giriyor bende araştıran didik didik eden biriyim gerçekten de çok değişik bir durum dikkat isteyen bir hastalık Allah'ım yardımcımız olsun inşallah
(644 puan) tarafından
Amin canimm

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 356 göst.
22 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 222 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aysemm (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
3 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Nare88 (115 puan) tarafından soruldu

379,746 soru

11,368,135 cevap

34,850 kullanıcı