0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde (1,075 puan) tarafından
kızlar ben yapıyorum ama hep böyle yumuşak oluyor haşlama usulü yapıyorm

5 Cevaplar

+1 oy
(7,622 puan) tarafından
Ben goz karari koyarim bulgurunu irmigini islatirim bekler sonra salcasini yumurtasini baharatini koyarm yogur yogur yogururm sonra buzdolabinda bekler biraz dinlenir ic harcini kiymayi sogani kavur kavur kavururum 1 tatli kasigi salcasini koyar 1 dakka daha kavur kavur kavururum az baharatini koyarim tamam
(1,075 puan) tarafından
hamuru böyle cıvık oluyor dağılır gibi oluyor bı yerde yanlış yapıyorum ama nerde
(7,622 puan) tarafından
Cok islatma bulguru karistirdigin malzemelerle yogurarak kivam alsin
(1,075 puan) tarafından
belkide orda yanlış yapıyorum
-Reklam-
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Nefis ev yemekleri tarifine göre yapıyorum ben birebir tutuyor 
(1,075 puan) tarafından
hamuru nasll oluyor sert yumuşak
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Dün yaptım bende......2 su bardağı köftelik bulgura 1 çay bardağı irmik sonra tuz katıp 3 su bardağı su ile ıslatıyorm ...sonra 1 çay bardağı un ve 1 yumurta ile yoğuruyorm kuru ise arada elimi ıslatıp yoğuruyorm..... Hamurunu açmaya göre yumuşaklığıni ayarlıyorum
0 oy
(587 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben birebir bu tarife göre yapıyorum şahane oluyor çok çok çok yoğurmak lazım aslında puf noktası orada. Lakinn ben kızartma yaptım hep hiç haşlama denemedim o yüzden olur mu bilmiyorum haşlama ile 
(273 puan) tarafından
Un koyunca hamur gibi oluyor haslanmada dağılıyor
(1,075 puan) tarafından
sağol kzuucum
0 oy
(656 puan) tarafından
Şu burda birisi bana dış hamuruna un koy demişti baya iyi olmuştu un koyunca toparlandı kimdi o hatırlamıyorum :D
(1,075 puan) tarafından
un bırakıyorum tavuk kıyması irmik 1 tane yumurta ama hamuru sert olmuyor hani sert olunca yuvarlak olurya benimki yumuşak oluyor dagilmiyor ama eğri büğrü oluyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Azracan11 (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
15 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneyimbennnn (414 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
21 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,864 soru

11,371,051 cevap

34,854 kullanıcı

...