0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (6,309 puan) tarafından
Özellikle yakını vefat edenler cevap verebilir mi size nasıl davranılmasını istediniz nasıl teselli edilmek istediniz?

11 Cevaplar

+3 oy
(767 puan) tarafından
Babam öleli bu bayramın ilk günü 2 sene olacak. O günler eve taziye için gelenlerden nefret ederdim. Bir ton şey söylüyorlardı, anlayışlı olmamı beklemiyorum. Onlar da beklemedi tabi sağolsunlar. Sırf kimseyle konuşmamak için başından sonuna kadar babamın kuranını ben okudum. Haftalarca boğazımda düğüm, burnumda sızı, gözlerimde buğu şeklinde sesimi assssla titretmeden okudum. Titretirsem koyvericem çünkü. Tek bir şeyi çok sıcak ve net hatırlıyorum..

Eşimin kuzeni, eşimle evlenmeme sebep olan kişi, kendisi ablamın arkadaşı diye gelmişti. Bana bir sarıldı, bir sarıldı ama hayatımda hiç benim de babam öldü diye bağıran bir sarılış almamıştım. Onun da babası ölmüştü küçükken, beni en iyi onun teselli ettiğini hatırlıyorum. Fuzuli kem kümlerden uzak, tamamen sıcak bir teselli. Yağmurlu günde sıcak battaniye gibi. Üşüyormuşum meğer, o sarılana kadar anlamamıştım.

Elhamdülillah şimdi ne zaman babama hüzünlensem eşim bu meseleyi bilmeden gelir sarılır. O ablanın bıraktığı yerden ısıtır beni.

O yüzden bence kandan gelen bir yetenek, teselli etmek. Ben edemem.
(780 puan) tarafından
Ne kadar güzel yazmışsın..içime işledi...
(767 puan) tarafından
Mürekkep kanayan yerden olunca okuyanı da sızlatıyor
(780 puan) tarafından
Oyle..başın sağolsun..diyecek söz yok
(1,174 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin ruhuna fatiha...  Gerçekten boş laf kalabalığı yerine küçük bir dokunuş nasıl hafifletiyor insanı bir nebze olsada gereksiz söze gerek yok Allah rahmet eylesin de git evine sinir oluyorum eve yapışıp sunum öldü bunun öldü diye konuşup bide taziye evinde aç susuzlar gibi bişi yemelerine sözünü söyle kalk git insanlar acısını yaşasın bi
-Reklam-
+1 oy
(9,565 puan) tarafından
Valla ben nasıl teselli edileceğini bilmediğimden bir arkadaşımın yakını vefat ettiğinde bir kaç gün geçip acısı biraz hafifleyince arıyorum, görüşüyorum 
+1 oy
(12,958 puan) tarafından
Yakinimsa sarılıp ağlarım onunla birlikte çünkü saçma sapan baş sağlığı cümleleri bana çok yetersiz ve yapay geliyor 
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Teselli edilmek istemezdim bıraksınlar acımı yasaym 

Çünkü herkes aynı şeyleri söylüyor ve asla fayda etmiyor. Bak benim de sunum vefat etti biz de sunu gömdük sinir bozucu oluyor acı yaristiryor gibi
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ben babamın vefatinda 15 yaslarindaydim 11 yıl geçmiş ama ağlama kirizlerimde kim yanımdaydı kime sarılıp ağladım dün gibi hatırlıyorum hiç bir söz teselli etmez ama yanında ol acısını paylaş kafi
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Sadece yanında olsan yeter bence teselli edilecek bi durum değil hiç bi cümlenin anlamı olmaz
0 oy
(119,248 puan) tarafından
lutfen teselli etmeyin birakin aglasin ici yaniyodur aglama hepimiz ölcez gibi cumleler kurmayim agla diyin teselli edilmek istemez insan
0 oy
(1,599 puan) tarafından

En nefret ettiğim şey teselli etmeye çalışırken yapılan boş yorumlar 

Kızımı kaybettiğimde yaşadım yok ben suyumu kaybettim yok söyle böyle o an o insana ne derseniz deyin hiç bir şey fayda etmez  

(12,958 puan) tarafından
Aynen ya üzülme gencsiniz bir daha çocuğunuz olur diye teselli edenler var tam ağzına kürekle vurmalım
(568 puan) tarafından
Ben oğlumu kaybettiğinde dengesiz babaannem bana sen çok şanslısın ben 7 evladımin her birinin doğumunda dua ettim al Allah'ım canini bana cenneti nasip eyle diye ama kabul olmadı sen cennetliksin yat kalk şükret demişti hâlâ unutamıyorum. Bir de en çok sana şefaat edecek diyenlere kızıyorum ya benim evladım gitmiş ne diyorsunuz ya
(12,958 puan) tarafından
Başınız sağolsun kızlar.Bazi durumlarda insan edecek laf bulamıyor. Babaanne baya şuursuz bencil bir insanmış
(568 puan) tarafından
Sağolasın canım Allah razı olsun. Aynen öyle daha neler neler duydum yaşadım yazsam roman cevirsem film olur valla gerçekten toplum olarak bazen nerede ne konuşacagimizi bilmiyoruz
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Aksine teselli etmeyin bırakkn ağlasın acısını yaşasın eğer yaşayamazsa sonrada büyük patlamalar yaşanıyor iyice durum kötüleşiyor ayrı bir odaya alır kapıyı kapatır dilediğin gibi rahatça ağla derim birikmesi daha kötü çünkü 
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Babam öleli 33 sene oldu hiç bir kelime hiç bir söz beni hala teselli etmez canım benim damdan düşenin halinden damdan düşen anlar 
0 oy
(587 puan) tarafından
Yanında ol yalnjz borakma ve hiçbir teselli sözcüğü kurma hayatın akışına devam ettirmeye çalış

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 391 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Buket0606 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 278 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Beyazgul47 (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 112 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 18 göst.