0 oy
343 göst.
Diğer kategorisinde (1,089 puan) tarafından
Ankara gibi bir yerde geçinmek zor. Her şey ateş pahası. Eşimin iş yerimden çoğu arkadaşı ek iş yapıyormuş. Eşim bende bir ek iş bulsam yaparım diyor ama aklıma.yatan öyle bildiği bir iş yok. Sadece haftada bir defa Ankara'da olan maçlara güvenlik görevlisi olarak gidiyor. Ondanda 300 TL alıyor. Sizin eşleriniz ek iş yapıyor mu

24 Cevaplar

+1 oy
(2,587 puan) tarafından
Hiç durmuyor. İftar yaptı yine gitti mesela.  Sabit çalışıyor,  kendi işini yapıyor oldukça.  Bir de arkadaşı var iş sıkışınca ona gidiyor.  
(119,153 puan) tarafından
tubis o aile birlesimini ben 1 bucuk yil bekledim vallaha cok zor cikiyo
(2,587 puan) tarafından
1 sene bekledik ayrı daha 1.5 seneye ne esimin ne benim gücüm yok valla sevda.  Çocuklar hele yani hiç olmuyor babasız.  Zaten oraya gittiğinde bizim gelir de çok düşmüştü.  Fransa bide 3 sene aile ve çocuk desteği vermiyor artık
Yani Bi cazibesi kalmadı açıkçası
bu cocuk parasi burda bi kac kosi daha sormustu sen diyince acikliyim belki gorurler valla verdikleri cocuk parasi 1 cocugu idare etmiyo bide gelire gore veriliyo gelirin yuksekse zaten sakiz parasi gibu bisi veriyolar gelirin dusukse iyi veriluyo  ben esimle 3 sene sevgili 2 sene nisanliydik bisanliyken resmi nikah yapip basvurduk aile birlesimine 2 sene sonra dugun yaptik dugunden 5,6 ay snr cikti vize dusun kii esim anasi babasi hepsi belcika dogumlu hani ailesinde gocmende olmadi halde boyle uzun surdu
biz konsolosluga randevu almak icin bile aylarca bekledik yaa cok zor bi islem
(2,587 puan) tarafından
O kadar da beklemem canım yani . Çocuklarım babasız büyüyor.  Bize 4 5 Ay demişlerdi o yüzden gitti eşim bu kadar süreceğini bilsek gitmezdi hiç
-Reklam-
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Bizde ankaradayiz gitmiyo eşim ek ise 
(1,089 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(5,727 puan) tarafından
eşim memur, yaptığı tek ek iş sınav görevi almak. o da ÖSYM'nin ya da açık öğretim sınavı falan olursa işte 
(1,089 puan) tarafından
Benim eşimde memur güvenlik memuru oda gidiyor sinivlara ama onunda çok bir getirisi olmuyor.
(5,727 puan) tarafından
işte görevden göreve, düzenli bir gelir değil tabii ki.
bizimki ekstraya giriyor, eşim ordan aldığı parayı kızımın hesabina yatırıyor. ankarada geçinmek zor tabi
0 oy
(7,424 puan) tarafından
Önceden gidiyordu şuan gitmiyor şükür çok yipraniyordu bizde ozluyorduk Allah yardimcisi olsun erkeklerin işi çok zor 
(1,089 puan) tarafından
Gerçekten çok zor. Bende çalışayım diyorum ama oğlum küçük ve burada ona bakacak hiç kimse yok
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Benim eşim geçen yıl yaptı ek iş ama oda bendw çok yorulduk 1 yıl dayandık. Düğün salonunda güvenlik olarak çalıştı aslında güzel de para kazandık Allah için hafta içi marangoz fabrika da hafta sonu da orda çok yoruluyo bende evde 2 çocukla hafta içi hafta sonu çok bunaliyodum
(1,089 puan) tarafından
Düğün salonunda güvenlik olmak için ne yaptı mesela
(8,980 puan) tarafından
Hiç birşey :D salon bizim mahallede yeni açılan ama çok tutan bir salondu. Geçen yıl düğün başı 300 lira alıyordu cumartesi 2 pazar 2 toplam 4 düğün 1200 lira artı birde bahşiş oluyordu. Güzel kazaniyodu ama çok yorucu
(1,089 puan) tarafından
Anladım canım rabbim hayırlısını versin inşaallah
(487 puan) tarafından
Bide düğün sahibleri doguluysa orda olmak iyi her hafta bı dugunelri oluyor bizmkilerin
(8,980 puan) tarafından
Valla dogulusu da oluyodu Karadeniz li de trakliya da göçmende. İçki li düğünler de oluyodu kuranli mevlid li dugunlerde. Evimin mutfağından bakınca salon görünüyordu. Halen daha eşimi arayıp ise çağırıyolar ama ben istemiyorum gitmesini. Ama çocuklar az daha büyürse belki ben çalışırım garson veya fotoğrafçı olarak. Güzel kazancı var
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Bende ankaradayım eşim özel ders veriyor ek olarak . 
(1,089 puan) tarafından
Anladım canım Allah hayırlı kazançlar versjn
(1,187 puan) tarafından
Amin hepimize inşallah
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Yazık benim eşime vallahi, adam ölümüne çalışıyor. Belediyede kadrolu personel, kasaplara besilik hay.van besler, kurbana büyük baş hay.van besler, yazın 8 ila 10 arası tarla kiralar, yonca, mısır, buğday, arpa eker sular hasat zamanı toplar satar, aktif olarak araba alım satımı yapar. 
(1,089 puan) tarafından
Anladım.canim Allah kolaylık versin. Yok ben o kadarını istemem ama eşim vardiyalı çalışıyor 1 çalış 1 izin yapıyor. En azından izinli olduğu günlerde 2 3 gün ek iş olsa diyor ama nasıl olacak bilmiyorum
(3,584 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşimin eline öyle bir fırsat geçse mutlaka değerlendirirdi. Kendi memleketinizde yaşamıyormusunuz?
(1,089 puan) tarafından
Hayır Ankara dayız. Eşimin ailesi memlekette yaşıyor. Benim ailemin ankarada
(3,584 puan) tarafından
Eş dost illaki vardır, kendi memleketiyse eğer mutlaka bulur diyecektim
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Eşim memur ek iş yapmıyor.  Çok şükür şimdilik yetiyor. Bi kızım var 2. Olursa nasl olur bilemem maddi anlamda
(1,089 puan) tarafından
Benimde memur çok şükür şuan bize de yetiyor ama gelecek için bir birikimimiz olmuyor
(1,070 puan) tarafından
Valla bjzim de hiç olmuyor. Kayın babamin durumu iyi ondan kalırsa kalır bir kaç bisey onun dışında bi ev bi arabamız var oda bize yetiyor. Sukur kira derdimz yok
0 oy
(482 puan) tarafından
Benim eşim elinden ufak tefek elektrik su isleri gelir . Denk geldikçe gidiyor.  Onları da yapmasa zor geçiririz ayi 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Biz başka ilcedeyiz eşimin kendi halı yikama dukyani vardı 8 9 yıldır çalışıyor yeni sabıt ise girdi dünyanıza hafta sonu yada iş çıkışı yapıyor q
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Kışları çalışıyordu önceden şimdi çok şükür durumumuzu düzelttik sayılır yazın da kendi işini yapıyor 
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Dükkandan boş vakti yok canım 
0 oy
(2,996 puan) tarafından
Ek iş olarak 6 lı ganyan ve iddaa oynuyor 
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Özel güvenlik kursunda ders veriyo haftada 3 gün
0 oy
(2,340 puan) tarafından
Ankaradayız ek iş yapıyor
0 oy
(487 puan) tarafından
Bizmde bu aralr çok ihtiyacimz var ek işe eşim bulsa caliscak çok borcu var 1 yıl önce yaz döneminde yapmşti zor ama iydi işte bebiş gelne kadar ne calisrsam diyor bakalm sateleri uygun olsa gene restorant tarzı falan iş vsrsa yapar gercekden herşey zorlamış bizde bu sene tekrar ev tasdik kira falan pahalı herşey üst üste geldi rabbim kolaylik versin herkese bizde şükür işi iyi ama çok sıkıştı bu yıl ev tasimsaydik bı nebze iydi eşimde çok skrdasi ekstra iş yapyor VAllh yapa bilse eşinizde yapsn Arkdas ortaminda vardır ilah günler uzun enznda vallh eşim bulsa günler üzüyor artk ama ramzn şimdi zorlanirda sonrası belki bulsa 
0 oy
(405 puan) tarafından
Eşim Sabah sekiz akşam sekiz çalıyor cumartesi pazar günleri dahil ayda bir ve ya iki gün tatil yapıyor aynı işinde işi olmayınca da ek olarak mesai yapan tekstil varsa oraya gidiyor saatlik çalışıyor makinacı olarak Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah zor oluyur hem kira hem iki çocuk hastanesi alış verişi var giyimi mecbur yapmak zorunda kalıyor 
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Biz de ankaradayz 2 cocuk yetıyor çok şükür gerek kalmıyor
0 oy
(124 puan) tarafından
Evet benim eşim de sanayi de çalışıyor akşam yemekden sonra tekrar arkadaşlarıyla birlikte bahçeye gidip araba tamirine devam ediyolar. 7 de eve gelip yemeğini yiyor sonra da tekrar tamire gidiyor. Aslında aldığı maaşla da rahatız ama evde çok durmak istemiyor
0 oy
(711 puan) tarafından
Maaşı iyi ek iş yapmıyor bazen mesai yapıyorlar ama Ankara da değil osmaniyedeyiz

İlgili sorular

+1 oy
71 cevap 1,568 göst.
11 Kasım 2021 Aile kategorisinde Kirazebru (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 465 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
69 cevap 3,065 göst.
2 Kasım 2019 Aile kategorisinde ♥️Leylaaa♥️ (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
79 cevap 3,179 göst.