0 oy
960 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kız kardeşim 16 yaşında ona da daha ocak ayında girdi. Daha çocuk yani. Ve bana o kadar yanlış geliyor ki.. Tamam sevgilin olabilir benim de vardı o yaşlarda ama böyle değildik. Köyde duruyor genelde. Bende kalıyor arada. Okuldan çıkıştı o çocukla buluşuyor. Geç kalmadan eve gel deyip arıyorum ama ne fayda. Annem güvenip bana yolluyor başına bir şey gelse sorumlusu benim. İnstagrama bir fotoğraf attı ilk. El ele. Görünce şok oldum. Eşim de gördü ve dedi ki şaşıracak bir şey yok daha da iler seviye olacaklar. Ben inanmadım çünkü kardeşim de böyle şeyleri yanlış bulup yapanları da ayıplardı. Geçen hafta sevgilisinin doğum günüymüş buluştular sürpriz yapmış arkadaşlarıyla. Birbirine sarılıp öpmüşler. Yanağını öpüyordu çocuk. Görünce valla deliye döndüm. Dün akşam da video paylaşmış. Kardeşim arkadan gelip sırtına sarılıyor çocuğu tam öpücekti video bitti öpmüş müdür bilmiyorum. Size normal gelebilir ama bana asla normal gelmiyor. Bizim aileye çok ters şeyler. Hele ki kardeşim kapalı. Asla ve asla yakıştırmıyorum ki yaşı da küçük. Ne dediysem dinletemedim. İlk kızdı çarptı kapıyı çıktı. Sen de anne gibisin diye. Ama ne yapayım benim de evladım var o da evladım sayılır uyarmayacağum da ne yapıcam. Allah aşkına akıl verin bana ya

24 Cevaplar

+16 oy
(3,074 puan) tarafından
Ya işte erken evlendirince de suç oluyor böyle de zina mi yapsınlar gerçi evlenseler iki sene sonra ayrılıyorlar zaman çok sıkıntılı insanlar daha da sıkıntılı 
(1,746 puan) tarafından
Doğru söze ne hacet verdim +++++ ları
(2,267 puan) tarafından
Verdım ++++++
(166 puan) tarafından
Şimdi sizin dediğiniz doğru mu tamam o zaman herkes küçük yaşta evlensin sesini cikartamasin  yani bide doğruymuş gibi herkesin hak vermesi bende küçük yaşta evlendim 3 yıl sonra ayrıldım yaşın küçük kimseye birşey diyemiyorsun ses etmiyorsun kızların okuma hakkı elinden alınıyor sevgilisi olabilir kimin yokki eminim senin de kızın varsa illaki olacak ama yok seni evlendirrim yok baskı kurarak kimseyi evde tutamazsiniz o yaşta o kızda yağmurdan kaçarken doluya tutuluyor lütfen birşey yazarken 10 kere düşünün
(6,344 puan) tarafından
Yuh 14 kişide size katılmış yani... Sevgili olmakla evli olmak aynı şey mi? Sadece cinsellik üzerinden konuya bakıyorsunuz evlilik bundan ibaret mi? Sevgilidir hatasını anlar veya  ona göre olmadığını tecrübe eder ayrılır biter ama evlilik bu kadar basit mi o imzayı attığın anda tonlarca sorumluluk yükleniyor. Nasıl böyle bir zihniyette olabiliyorsunuz ? Erkek zihniyeti cinsellik üzerine kurulu olduğu için bu yorumu erkek yapsa anlarım ama bir kadın olarak hiç yakıştıramadım size.
(2,487 puan) tarafından
Ama işte o da evlendirmek oluyor genelde. Yani içi ısındı sevdi mi bakmadan evlendirmek.
Sevgililer evlense tamam gerçi yine tamam olmaz küçükler doğruyu yanlışı küçükken nasıl ayırt etsinler.
-Reklam-
+4 oy
(5,634 puan) tarafından
Sizin aileye tek değil normal herkese ters olması gerek ama maalesef "modern çağ" da yız gayet normal bulurlar. Bence sen ipini sık gerekirse annene söyle yanlış bir şey yapmadan önünü kessin 
(2,946 puan) tarafından
Hafsa Aaa bu benisal olmasın limonlikek çok mantıklı
tarafından
:D artık herşeyden şüphelenir olduk :D benisal sataşmadığı biri kaldı mı
(5,634 puan) tarafından
Yok sanırım :-)keşke nickini bize karşı hayata geçirseydi
(2,946 puan) tarafından
Haha kendi kendini Azad etti ve saldı;)
(786 puan) tarafından
Mor tekerlek geldim bacım ay ben şok ben iptal bide geceden beri onun için üzülmüştüm yaa:000
+1 oy
(253 puan) tarafından
Sen dogrusunu yapiyorsun ama onu anlamaz bigun anlar ama insAllah gec olmaz 
(11 puan) tarafından
Ben de ondan korkuyorum uyarıyorum ama yok
+1 oy
tarafından
Tamda bu yüzden olur bılıyor musun ama bızım aıleye ters ama bızım aıle şöyle ama bızım aıle böyle al sana aıle eminim kapalı olması da istek degıl baskıdan

Babamda bana aynı baskıyı uyguladı gençken istemeyerek kapandım ve kapalılıgıma yamısmayacak her ortamda her harekette bulundum ne yazık ki... Geçmiş olsun gitmiş giden 
(11 puan) tarafından
Yok o kendi isteğiyle kapandı. Aile bu konuda asla baskıcı olmadı. Üç kızız hepimize aynı şekilde yaptılar. Ama işte
+1 oy
(1,381 puan) tarafından
Ya bence bu yaşlarda çok dikkat edilmesi lazım kardeşine çok da kısıtlarsan kaçırırsın elinden Allah yardımcın olsun 
+1 oy
(3,097 puan) tarafından
Ben asla böyle şeylerde gizlenmesi taraftarı değilim benim de kızım var lise çağında illaki hoşlandığı biri olabilir ben baskı yapıp da benden gizli birşeyler yapmasını istemem o yüzden kızımla arkadaş olucam çocukla tanışırım nereye gidicekse ne yapacaksa bana haber vericek çünkü gizli gizli yapmaya çalışması çok daha kötü sonuçlar veriyor.  Hem onu anlamaya çalışıp hem de endişelendiğim şeyleri anlamasını sağlarım ve benden hiç birşey saklamaması gerektiğini anlatırım 
+1 oy
(124 puan) tarafından
Bacım zaten kardeşin başta büyük konuşarak milleti kınayarak en büyük hatayı yapmış. Sende onu kısıtlayarak iyice aileden uzaklaştırma. Bırak her gün bulussunlar ama stabil aynı saatte evde olsun. Hatta seninle arkadaş gibi olsun sana her şeyini anlatsın ki ne yaptığını bil. 
+1 oy
(2,267 puan) tarafından
1 Ben olsam sorumluluğunu almam yollarım annemın yanına başına bir iş gelse sorumlusu sen olursun 

2 eşinin daha ilerisi olacak demesi bana hiç masum gelmedi 

3 malesef sevgili yapma yaşı yerlerde sürünüyor 10 yanındakilerin Bile sevgilisi olduğunu duydum 

4 ahlak baş örtüsüyle alakalı değil sadece bizler yakıştırmıyoruz 
(2,839 puan) tarafından
+++ canım o kadar haklısın ki maalesef.
(11 puan) tarafından
Eşim öngörü olarak cevap vermişti ve dediği de oldu. Ne var bu dediğinde?
Ayrıca ben ahlakın başörtüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Evet açıklar ahlaksız demiyorum tabii ki ama kapalıların böyle şeylere daha dikkat etmesi gerekiyor. Ki kafasındaki Allahın ayeti farzı ona göre hareket etmeli.
0 oy
(4,170 puan) tarafından
Bizim zamanimizda 16 yas normal yasti . 2001 li yillar. Suanki devirde ilkokul 5. Sinifta sevgiliai oluyor milletin 12 yasindayken
(11 puan) tarafından
İşte bana çok küçük geliyorlar
0 oy
(7,394 puan) tarafından
hic ayırmaya calışma sonuc ne mi olur benim gibi kocaya kacar ben mutluyum ama Allah korusun kötü cıkaydı bence cok sıkmayın ama uzaktan takip edin
(11 puan) tarafından
Ben de kaçtım Allaha çok şükür ben de mutluyum. Ve ben kaçmadan önce ne buluştum ne başka bir şey. Ailem de severdi eşimi. Yaş olarak büyük benden o yüzden vermediler. Kaçtım. Kardeşimin de aynı hataya düşmemesini istiyorum aslında ama anlayana tabi duvara konuşuyor gibi hissediyorum onunla konuşurken
(7,394 puan) tarafından
zorlama sen cok ayırmaya calıştıkca daha cok gıcık kapar size daha hata yapar benim ailem cok baskı yaptılar telefonla görüşmeyi engeliyolardı ben yolunu bulup buluşuyodum konuşuyodum daha cok hata yaptırıyo insana sonunda yaşım tutdu hemen kactım ben tabi sonradan barıştım ailemle dedem 2 sene küs kaldı sonradan oğlum olunca barıştılar
0 oy
(613 puan) tarafından
Haklısın devir değişti insan korkuyor benm kardesimde var çok şüphelendi arada da suphelenirim ama tatlı dille hep konuşup uyaririm 

Sende kizmadan hep tatlı dille konuş kendini kaptırma sonra kötü şeyler olur güvenme hemn sev bulus ama çok kapılma belli değil falan de güven vermiş oluyorsun en azonda onun yanımdasın gibi hissetsin yoksa anne gibisin demiş herşeyi gizli saklı yapar daha kotu olur
0 oy
(344 puan) tarafından
Sizce opmusmudur diye sormussun evet opmustur yanaktanda dudaktanda aci ama gercek sen ablalik gorevini yapiyosun ama lardesin suan kimseyi dinlemiycek yasta ve ne desen mantiksiz gelicek ustune gidersende sana dusman olucak sakin konusup halledebilirsin insallah despot davranma 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ne olmuş yani kardeşin kapalıysa yani böyle şeyleri sadece açık kadınlarmı yapıyor olabilir normal böyle şeyler çok ileriye gidilmediği sürece problem yok
(11 puan) tarafından
Yav bacım Allah aşkına onu mu demek istedim ben. Hayır tabi ki. Nice çarşaflı var içi çok kötü. Nice hafız erkek tanıyorum yatıp kalkmadığı kadın kalmadı. Benim demek istediğim biz kapalılar her hareketimize dikkat etmeliyiz. Bana böyle öğretildi. Ben imam hatip mezunuyum. Öğretilen gibi yaşadım ve yaşıyorum. Fark ettiysen kapalı dedim tesettürlü de demedim ki kardeşimde sadece başörtü var. Pantolon da giyiyor üzerine kısa kazaklar da. Aman neyse konumuz bu değil. Beni yanlış anlamayın o anlamda demedim
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Evet sevgilisi olmasi normal. El ele tutusmasi vs de normal. Ama bence ilerisi bu yaslarda fazla. 

Ozellikle bu tarz seyleri yanlis bulup ayiplayanlar daha fazlasini yapiyo. 

Lise de ogretmenim ve bu gozler neler gordu.

Kardesini guzelce uyar iyilikle herseyi acik acik anlat daha fazlasini yasarsa olusabilecek problemlerden bahset. Omrunun tamamini etkileyecegini falan soyle. Herseyi yasamanin bi vakti zamani var falan de. Bu tarz filimlerde izleyebilirsiniz birlikte. 

Ve ayrica ailene ozellikle annene anlat sana da bu konuda guvenmesin annen sahip cikiyo falan diye. 

16 yasinda ki birisi istedigi herseyi yapar yeter ki yapmak istesin. 

Valla cok sıkıntılı yaşlar. 21 de falan kizlarin anca akli basina geliyo. O zamana kadar da hamile kalan ya da kocaya kacan oluyo. 
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Boyle yaparak gizli gizli yapmasina, daha fazla yapmasina sebep olursun. Yasi kucuk degil aksine artik yetiskinlige adim attigi yaslar. Iyi dogruyu yanlisi kotuyu ancak onun yasinda gibi olup konusarak halledersin. Bana aileme ters vs diyerek bi cozume ulasamazsin. Sevgilisi olmasi biriyle gorusmesi tuhaf degil ama tabiki temas islerine bi sinir koymayi bilmeli. Bnu anlatmanin yoluda dedigim gibi olur seninki gibi degil. Baski yapmak isi kotulestirmekten baska biseye yaramaz.
(11 puan) tarafından
Ben de diyorum evet sevgilisi olabilir doğruyu yanlışı göre göre öğrenecek benim de vardı. Takıldığım nokta ileriye gidip işi temasa dökmeleri
(2,418 puan) tarafından
Anladim zaten onu da guzellikle anlatman lazim. Bize ters yok kapalisin yok su bu dersen itersin daha cok. Kapali acik farketmez icleri kayniyo suan temas istiyolar ancak kendileri dogruyu bilirse o siniri korur. Arkadasca yaklas.
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Genelde her aileye ters olan  konular  kapali yapmaz diye birsey yok acik kapali önemli  değil şimdiki  nesil ates resmen  kabul etme eve gitsin annene gerekeni de  normal şeyler  değil bunlar 
0 oy
(793 puan) tarafından
Youtube da bir kanal var, ibretlik hayat hikayelerinden bahsediyor. Bir gün yanında dinleyebilirsiniz. Dras Film pictures. Orada bir ton hayat hikayesi olsa da genelde erken yaşta sevgili olup başına kötü şeyler gelen insanlar mektup atıyor. Belki yardımı dokunur, bilemedim.
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Ooo şimdi onun başında kavak yelleri esiyo canım. Sen ne dersen de o daha sıkı sahiplenir sevgilisine elinden bişey geleceğini sanmıyorum
0 oy
tarafından
Hanımefendi tam kanının kaynadığı dönemler. Oturup düzgünce konuşulması gerek
0 oy
(588 puan) tarafından
Bence ailenle paylaş bu konuyu çünkü bu bir sorumluluktur Allah korusun bir sey olsa başına bir şey gelse herkes seni suçlar.  Ayrıca yaşı daha küçük sayılır böyle seyler için 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 186 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 896 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 409 göst.
16 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 871 göst.