0 oy
77 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,088 puan) tarafından
Kızlar geçen bi reelste gordm kadin 104 den 89 a düşmüş.  15 kg birden vermiş bebekte gayet normal kilo ile doğmuş. Ben 23 kg aldm kzimda oda son 4 ayda. Hiç kusmam olmadi. Sadece hafif bulantilarm oldu. Bi etten tiksndm yiyemedim. Onun dışında herseyi yedm. Bu kadar kilo nasl veriliyor ya .. veren var mi kilo merak ediyorum 

10 Cevaplar

0 oy
(3,328 puan) tarafından
11 kilo verdim kızım 2100 gr doğdu 

Anamdan emdiğim süt burnumdan geldi resmen sofraya yanımda poşetle oturuyordum afedersin kusmak için lavaboya yetişemiyordum doğum yaptığım gıne kadar böyleydi 
-Reklam-
0 oy
(346 puan) tarafından
Cnm ben hamileligimi hafif miğde bulantısı ile öğrendim 73 kilo idim hiç diyet yapmadım yedim kusmam filanda yoktu hiç kusmadim hamilelim boyunca ve çok kilo verdim 9 ayda doğuma 61 kilo ile girdim oğlum 3.485 gram doğdu doğumdan çıktım 2 haftalıkken ,55 kilo idim şimdi oğlum 2 yaş 2 aylık 73 kilo oğluma hamile oldum kiloma döndüm Dr lar ve ebeler sağlıklı gebelikte kilo verilir dedi ne derece doğru bilemem 
0 oy
(203 puan) tarafından
Ben ilk 3 ay 10 kilo birden verdim 55 ile hamile kaldım 64 e çiktim bir ay bile yoktu tekrar tartıldım 54 e düşmustum 2 3 aydır da 65 deyim kizimdada aynıydi çabuk verip çabuk alıyordum 22 haftaligim
0 oy
(790 puan) tarafından
10. Haftamda 9 kilo verdim ama 6. Haftada kusmalarım başladı ilaca rağmen 20. Haftsya kadar kustum şuan 36+2 yim ve hamile kaldığımdan 1 kilo düşüğüm şükür 96 yla hamile kaldım 87 ye düştüm şuan 95 im 12 gün sonra gebelik şekeri yüzünden doğum yapıcam  bu arada bebeğimde 2 kilo 450 gramdı 35. Haftada bebekte suyunda felan sıkıntısı yok kilosuda normal sadece doğumda ve sonrasonda sorun olmasın diye devlet özele git biz bakmayalım burası tam teşekküllü hastane değil bize kalırsa seni burda tutarız bebeğide 2 saat ötedeki hastaneye sevk ederiz dediler bende yüksek mevladaki bir hastaneyi tuttum ama bunu 35. Haftada söyledikleri için sinir oldum burda doğum yapamazsın dediler
(1,088 puan) tarafından
Gebelik şekeri yüksek kilo ile hamile.kalan da mı cikiyor . Bende şuan 95 im. Hamile isemde bu kilo ile hamile kalmış olcam. Kzimda 77 ile kaldm. Boyum var Allah tan. Sizin boy kaç bu arada.
Devlet mj özele gönderdi anlamadm.. Devlet hastanesi daha teşekküllü olmaz mı özele gore
(790 puan) tarafından
Gebelik şekeri 28. Haftada konuldu doktorum 35. Haftaya kadar sorunun yok sınırda dedi boyum 155 aslında 2 sene önce denizde boğuldum boğulduğumda 64 kiloydum kalp masajuyla hayata döndüm ciğerimin %96 sı tuzla doluydu yoğun bakımdada yattım o dönem ve uzun süre hareketsizlikten 96 ya çıktım hareket ettiğimde sanki ciğerimi tuza basmış gibi canım yanıyordu sonrada veremedim kiloyu aslında gebelik şekerin yok ama kilon 93  diye devlet hastanesi endokrine yolladı endokrinde 1 ay diyet yaptırdı ama düşmedi tabi o dmnemde eşimin bacağında tümör çıktı stres felan  yaptım eşim bensiz hastaneye gitmez gitmekte istemez o yüzden yeri geldi bazı tetkikler için gecenin 3 ünde onla beraber 2 saat ötedeki hastaneye gittim  bu süreçte şekerim 80 lerden 109 lara çıktı yükleme testinde 96 sınırmış hamilelikte bende sınırın az üstündeyim şeker tansiyonu getirir diye önce perinatolojiye sevk edildim sonrada endokrinw endokrin 1 aylık denemeden sonra insüline başladı düşük doz günde 1 sefer bu seferde birden yokluk 68 leri buldu devlet hastanesinde fenalaştım bir allahın kulu yardım etmedi ilçedeki normalde takipli olduğum hastane küçük  normal doğumu bile yapmıyor doktor sezeryan yaparım burda ama normal doğum istiyorsan 2 saat ötede çiğli var orda yapabilirsib ama bölgedeki tek hastane olduğundan yatak bulamayabilirsin demişti ilk haftalarda bende sezeryan olayım o zaman dedim  şimdi şeker çıkınca insüline başlatılınca  doktor ben seni doğurtamam doğurtursam bebeği çiğli devlete gönderirim sen sezeryanlı burda o orada olmaz kendine tam teşekküllü özel hastane bul dedi devlette izmirde sayılı tam teşekküllü hastane var 2 yada 3 hatta bazı hastaneleri kapattı şuan devlet şehir hastanesine taşıdı ve doktorlar birçok ameliayat için acilen gidildiğinde özele sevk ediyor geçen şehir hastanesi yeni açıldığı dönemde eşimin arkadaşının annesine kalp krizi demişler ama anjiyo içün yeterli ekipman yok acilen özele sevk edilsin demişler özele gitöiş anjiyo yapılmış ama hastane tam açılmadı ameliyat olması lazım 1 2 sene içerisinde ameliyat olsun demişler ailede 65 bin tl ye özelde ameliyat ettirdi devlet bizim şuan yeterli ekipmanımız yok demiş ameliyat içinde 2 3 doktor özelde yaptırtın diye konuşmuş onlarda annemizden kıymetli değil para dediler yaptırdılar izmirde sağlıkta şuan böyle sorunlar var diğer şehirleri bilemem çünkü yaşamadım  ama hastanelerin çoğu tam teşekküllü olmadığından 2 3 saat öteye yolluyır ben denizde boğulduğumdada ambulansla özel hastaneye sevk ettiler devlette yatak yok dendi
0 oy
(2,152 puan) tarafından
10 kilo verdim sonra geri doğuma kadar aldım ama 10 kiloyu 3500 küsür doğdu 2 hamileliğimde böyle oldu bende kusma flan yaşamadım ama bünye meselesi heralde. Annem hep zayıflarmış gerçekten kardeşim doğduğunda yeni taşınmıştık gece bebek ağlama sesi geliyo misafir mi var dedi komşu bizde annem doğum yaptı dediğimizde şaşırmışlardı hamilemiydi diye :D
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Benim görümcem de hamilelikte kilo verenlerden hatta doğurduğunda hamile olmadan önceki kilosunun nerdeyse 10 kg altındaydı emzirme döneminde alıyor o da 
0 oy
(1,418 puan) tarafından
Canım benim 9 ay boyunca bulantım vardı yiyordum ama ilk 6 ay sürekli çıkarıyordum son aylarda biraz azaldı bulantı yedim baya kiloda almadigim için 58le hamile kaldım 69 la doğurdum şuan 59 kilo falanim beş ay önce doğum yaptim :) ama oğlum 36da doğdu normal doğum bı sorun olmadı şükür kendi erken geldi tabi o yüzden 2600gr di bilmiyorum ben kilo alamadigimdan o da etkilendi mi ama sağlık problemi olmadı şuan kilosu baya güzel gidiyo şükür :)
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Oğlumda 10 kilo verdim yemek yiyemedim ama nar çok yerdim günde 3 tane yerdim galiba meyveyle bn kapattım arayı ;) oğlum 4 kilo doğdu 
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Benim annem küçük kız kardeşimi 40 yaşında doğum yaptı 8 ay boyunca kustu 80 kilo ile hamile kaldı 75 kilo doğum yaptı kardeşim de maşallah 3750 Gr 51 cm doğmuştu ben ilkinde 20 kilo aldım 3080 Gr doğdu ikinci de 9 kilo aldım oda 3080 doğdu ikisinin kilosu gramı gramina aynıydı. Bence gebelikte alınan kiloyla bebeğin kilosunun alakası yok 
0 oy
(1,493 puan) tarafından
10 kilo verdim ilk 3 ay kızım 3 kilo doğdu 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 17 göst.
0 oy
1 cevap 39 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gunesgulce05 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
0 oy