0 oy
781 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
Dünden beri hiç uyumadı hastaneye getirdik lavma yapldi yine aynı ağlıyor sürekli . Emziriyorum normalde sütüm yetiyor ama süphelenmeye basladim doymuyor mu diye mama da yok hemen yapabilcegm bi mama tavsiyeniz var mı 4 bucuk aylk 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
mama alma imkanınız hiç yok mu canım :( 
(67 puan) tarafından
Şuan yok canm malesef marketler kapalı arabada yok
tarafından
istanbulda mısın ? getir veya banabi uygulaması var hemen ordan soyleyebilirsin
(67 puan) tarafından
Hayr samsundaym malesef öyle bir uygulama yok burda :( napacamı şaşırdım
-Reklam-
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Daha kucuk mama almalisin doymuyosa ama lavman yaptilarsa gazi vardir ondan yaparlar gazi olunca emmek ister emzir gazini cikart sutun varsa doyuyordur 
(67 puan) tarafından
Biliyorum canm ama ne yaptiysam susmuyo dünden beri uykusuz . Gazı da yok gibi
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Bi dene istersen mamayı ondan mı değil mi anlarsın bende öyle yapmıştım canım bebelac gold deneyebilirsin 350 gramlık satışı var 50 tl falan fiyatı yoksa  sancısı da olabilir
(67 puan) tarafından
Şuan alabilcegim biyer yok ama pirincunuyla yapiliyor ya o tarz bisey versem olmaz mi :(
(3,560 puan) tarafından
Yavrum ya ben pek önermem o küçük bebeğe direk pirinç ununu vermeyi eşin nöbetçi eczane bulamaz mı bi baksanız
tarafından
Ay lütfen sakin 4 aylık bebeğe pirinç unu vermeyin sindiremez daha ufacfik o lavman yapıldı dediniz pirincf unu daha beternyapar
0 oy
(259 puan) tarafından
Sütünü sağıp biberonla ver olmuyosa süt varsa evde su kat biraz azicik ver bi dene bak iciyomu
(259 puan) tarafından
Kadin imkan yok diyo gidip almak icin cahillik k8min dedikleri acaba neyse uzatmiycam siz devam edin insallah bian önce susup rahatlar canim bebegin
(786 puan) tarafından
Ecem Lina bosver biz kendimizi bosa yoruyoruz soruyu paylassn kiside kafasina koymus biseyler vermeyi
(259 puan) tarafından
Cezveye yarim su bardaği su koy canim 1 cay kasigida pirinc unu kasigi silme doldurma ama kaynayana kadar karistir sogutup ver istersen biberonla istersen kaşıkla bi kerelik dene insallah bian once rahatlarsiniz
(67 puan) tarafından
Hanfendi ben cocugumun derdindeyim suan sizde haklısınız tabiki cocuga süt verecek degilim cok şükür bilincli bir anneyim bu zamana kadar anne sütünden baska bisey icmedi yavrum ama bilincli oldugum kadar tecrubesizimde dünden beri aglayan uyumayi reddeden surkli meme isteyen bi bebegim var acile de gittik bi sıkıntı ckmadi bende aç oldugunu düşündüm amacm pirincunuyla mama ac mi degilmi onu anlamaktı yoksa cocugu onunla doyuracak degilim acsa bisekil yapar eder bulurum bir mama   . Buglemim
(259 puan) tarafından
Bende onu anlatmaya calisiyorum eger onu alirsa en azindan ac olsugunu bilirsin gidip mama alirsin ama biraz dusunceli olmak lazim araba yok ev uzak diyosun belki imkan yok ben bunlarida düşundum ama yanlis anlasildim valla cok uzgunum
0 oy
(2,840 puan) tarafından
princ unu yada irmikli su ile mama hazirla canim varsa bir cay kasigi pekmez ilave edebilirsin pekmez yoksa meyve puresi ilave ekle yedir kasikla ama kati yapma canim az sulu olsun
(67 puan) tarafından
Suyu ve pirinc unu ne kadr koymam gerekli . Kabzlk sorunu var canm ama bugün lavman yaptirdik zaten rahatlamasi gerekirdi ama ağlıyor doktor diş cikarıyor dedi ama diş bukadr yapmaz heralde bilemiyorm ki
(2,840 puan) tarafından
zeytin yag varsa en son pisirip icine bi cay kasigi eklersin canim yedirmeden once:) 1 cay bardagi suya 1 tatli kasigi pirinc unu ekle baktin cok sulu kivamini istedigin kivama kadar princ unu eklemeye devam et tahmini 2 tatli kasigi kadar
(2,840 puan) tarafından
aksamdan karanfil varsa bir cay bardagi zeytinyagina 5-6 tane karanfili toz haline getir icine ekle zytinyagin canim sabaha kadar beklet sabah aksam damaklarina súr bebisin rahatlatir onu b
(67 puan) tarafından
Yaptm zeytinyatgiyla denedim . Yemedi ama basla bi sorunu var sanırım
(2,840 puan) tarafından
canim battaniyeye sar iyice biraz hizlica sallamayi dene kundakla yani
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Eczanelerde aptamil olur mama hemen onu al canım belkide sütun azaldı sen farketmedim yada vardır yavrunun bi sıkıntısı dr kontrol etti mi
(67 puan) tarafından
Yarn ilk iş aldrcam canm ama şuan alablcegimiz biyer yok evimiz biraz sehirdisinda arabada yok bikerelik yapablcegm bisey olsa
(9,651 puan) tarafından
Belki ayran yoğurt pirinç unu varsa suyla pirinç ünlü muhalledi yada evde patates vardır onu haşlayabilirsin canım baya üzün süre küçük bi patatesi haşlayıp verebilirsin erken evrelerde patatesle başlanıyor ek gidaya
0 oy
(786 puan) tarafından
Canimm bebeğin daha cokk küçük sakin inek sütü filan verimm deme biri pekmez demis onuda verme 6 aydan önce verilmez emzirmeyi dene olmadı yarın alırsın
(67 puan) tarafından
Yok canm süt falan vermem zaten böyle mamalara da karşıyım ama caresiz kaldim suan ilk defa böyle oluyor
0 oy
(655 puan) tarafından
Elektrikli supurgeyi çalıştır  yada battaniyeyle salla 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Çok küçük daha mamadan başka bişeyi kaldıramaz bişey diyemedim o yüzden kuzum
0 oy
(437 puan) tarafından
Samsun merkezde misin canım 
(67 puan) tarafından
Merkezdeyim canm ama sehiricine uzak
0 oy
(67 puan) tarafından
Kızlar hepinizden allah razı olsun yardımcı olmaya çalıştınız haklı olarak kiminiz pirinc unu verme dese de ben yaptm ama almadı agzndan attı hep.  

Bebegin ağlamasına komş geldi arabisini verdi acile gidecektik ama  arabaya bindik 2 dakka icinde uyudu niye böyle oldu anlamadim ya arabaya binince bütün dertleri bitti mi yani çok şaşkınım şuan 
(67 puan) tarafından
Anne karnı sesi aciyorum ama fayda etmedi . Zaten kolik bi bebekte degildi iki gündür böyle bende uykusuzum kafam yerinde degil elim ayagima dolandı:(
(67 puan) tarafından
Genelde emerek uyurdu ama bihaftadr ayagmda sallayarak uyumaya alıştı besigi var aslnsa sallanan tarzda ama istemiyoki onda durmak çığlığı basıyor . Ilkddefa boyle bisey geldi başıma
(849 puan) tarafından
İlla kolik bebekle değil canım iyi gelir ama bilemedim bazen nedensiz yere oluyor haytalar da 8 aylik olacaz günü gününü tutmuyor malesef canım
(849 puan) tarafından
Benim oğlum da ayakta sallanmaya alışık ama ne hikmetse 5 6 gündür ayağıma koyduğum an basıyor çığlığı ama gözler kayıyor o halde bile inat ediyor bende inat ediyorum baddaniye de sallamayayim alismasin diye ama yarım saat oluyor artık öksürüyor boğazı ağrıyor dayanamıyorum ve merti inadı beni yeniyor;// neden böyle yapıyor bende anlamadım
tarafından
Dış olabilirndemissinz dis ağrısı yapar ağrı ateş meme reddi çok norml kızım 4 yaşında zamanında bizde yaşadık bu dönemleri ama egerndedigim gibi doktorunuz kontrollerinde kilo alımı yetersiz demediyse mamaya baslamayin araba uyumsnin sebebeo zaten uykusuzdu ve anne karnındaki duyduğu seslere benzetmesiydi ne olursa olsun 4 aylık bebeğime sakin inek sütü pirinç unu gbi katı şeyler vermeyin
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Hip combiotik gaz yapmaz ve iyi canım.
0 oy
tarafından
Canım sütünün yetmedigni nerden bhiliyorsn belki başka bir sıkıntısı vardır aylık kilo kontrde doktor az almış yetersiz demediyse sütun yetiyordur ha illa mama alalım dersen nobetcfi eczanerde maama bulunuyor 
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Bez sayısı iyiyse doyuyordur aslında canım, göğsünü sağıp baksana kaç cc çıkıyor hemen mama verme bence

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 93 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (7,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 445 göst.
22 Mart 2020 Diğer kategorisinde Casper (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 394 göst.
0 oy
2 cevap 172 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Cangul19 (91 puan) tarafından soruldu