0 oy
134 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar iyi akşamlar, bebeğim 3 aylık eğimli reflü yatağı vardı kenarında bebeği sıkıştıran ama artık ona sığmıyor bende beşiğe düz yatırıyorum. Ama yan yatırma nasıl olacak düz yatsa ne olur bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,776 puan) tarafından
Bize sırt üstü yatırıp kafasını bir sağa bir sola çevirin demişlerdi öyle yatırmıştık. Kusma ihtimaline karşı bazen sırt kısmına müslin bezle destek yaparak çok hafif yan yatırırdık. 
(582 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim, bende kafasını çevirip yatirayim
-Reklam-
0 oy
(523 puan) tarafından
Yan yatırmanın sağlıklı olduğunu söylemiyorlar canım. Benim bebeğim de sığmıyor reflüye bende bizim yattığımız yastıkların üzerine yatırıyorum yumuşak olanlara 
(582 puan) tarafından
Evet yan yatırmak güvenli değil diyorlar emin olmak için sordum. Benimde nette takip ettiğim bir doktor var sert olmalı yatağı dedi, beşiğinde yatıyor düz şekilde
(523 puan) tarafından
Ona da dikkat et süt falan kaçar boğazına. Ben o yüzden düz yatırmıyorum. Kendi yastıklarımıza yatırıyorum reflü yataginda yatar gibi baş yüksekte duruyor
(582 puan) tarafından
Haklısın canım dikkat edilmesi gerekiyor. Allah korusun
0 oy
(2,869 puan) tarafından
Beşiği bas yukarıda ayaklar asagida kalcak şekilde meyilli olursa bide yan yatırıp sırtına destek koyarsan rahat eder düz yatağında koştuğunu geri yatar aspire edersin cocigu sakın dikkat et
(582 puan) tarafından
Bazı doktorlar da düz yatırın diyorlar kafa karışıklığı oluyor. Allah korusun
(2,869 puan) tarafından
Kustugunda geri yatarsa solunum sıkıntısı yaşayabilir ciğere kaçabilir dikkat edilmesi gerek
(582 puan) tarafından
Haklısın canım kafayı çevirmek lazım, emince hemen yatırmadan takip etmek lazım
0 oy
(2,052 puan) tarafından
O reflu yatağı yüzünden cocugumda kalça cikigi başlangıcı oldu. Büyüdükçe bacaklarını kurbağa gibi alamıyorlar yatarken düz uzanıyor o da kundak etkisi oluşturuyor. O yataklar ilk 40 gün için anca zaten bence.

İlla.egim olsun istiyorsanız yatağının altına eğim sağlayacak şekilde battaniye tarzı bir şey serin 
(582 puan) tarafından
Kalça ultrasonu şükür iyi çıktı artık onda yatmıyor zaten bebeğim teşekkür ederim
0 oy
(133 puan) tarafından
Ben kızımı hiç yan yatırmadım. Düz yatırıp kafasını sağa sola çevirdim sorun yaşamadık zaten böyle öneriyorlar. Zaten kendi dönmeye başlayınca kafalarına göre yatıyolar :)
(582 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim:)
0 oy
(483 puan) tarafından
Yorumlarda gördüm ama 3 aylık bebeğe yastık falan koyma omurgası düz durmalı . 2 yasina kadar da onerilmiyor diye biliyorum . 5-6 aylik olunca zaten o istedigi gibi donerek yatar .Reflü yatağına sığmıyorsa sağa doğru bazen sola doğru eğimli yatır ki gece kusma vs olursa genzine kaçmasın . 
(582 puan) tarafından
Evet canım yastığa yatırmak olmaz doktorlar önermiyor sert zemin yatak olmalı. O şekilde yapacağım kafasını çevireceğim.
(483 puan) tarafından
Yandan hafif eğim vermek için ince battaniye koysan daha iyi olur . Vücudu düz kafası yan yatabilir mi bilemedim
(582 puan) tarafından
Yatıyor canım kafayı hafifçe çeviriyorum
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Yatağının altıni hafif yukseltebilirsin bir çarşafla düz yatır zaten kendileri kafalarını yana çeviriyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 196 göst.
29 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 286 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde Anneadayi45__- (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 206 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Linkin (15,187 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 643 göst.