0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Selamün aleyküm sizlere bişi danışmak istiyorum cevap verirseniz çok sevinirim ben pocosum kilom gayet normal boyum da doktor hamileliğimde engel değil dedi bir buçuk yıllık evliyim eşimi götürdüm doktora doktor eşim için azosperm teşhisi koydu ve ben nasıl bir yol izleyeceği mi bilmiyorum hani belki çevrenizde azosperm teşhisi konan kişiler vardır eşlerine lütfen siz nasıl bir izlem sağladığınız bana yardım edermisiniz nasıl başlıyacağımızı bilmiyorum lütfen yardım edin bana çocuk çok istiyoruz ❤️

5 Cevaplar

+1 oy
(2,087 puan) tarafından
Cnm öncelikle rabbim sana da evlat hasreti ile yanan tüm kadınlarımızin kucağını doldursun bnde pcoslu bir kadınım ilk evlendigim ay hamile kaldım sağlıksız bir gebelikti kürtaj oldum kürtajdan sonra pcos olduğumu öğrendim 3 sene ilaçlarla tedavilerle geçti hiçbir sonuç alamadım kilomda vardı regl de olamıyordum olabilmek için ilaç kullanıyordum bi sure sonra Allah'a bıraktım kafamdan attım o düşünceyi Allah'tan daha iyi mi bilecem dedim biraz kilo verdikten sonra adetim düzene bindi ve hamile kaldığımı öğrendim hiç beklemediğim bir anda Allah'a hamd olsun eşimde bı problem yoktu ama ben ileri derece pcostum dediğim gibi regl bile olamıyordum ummadığım anda Rabbim nasip etti oğlan şuan 5 yaşında bu ay tekrar ikinci çocuğu yapmaya karar verdik bakalım bu süreçte bizi neler bekliyor hiç bilmiyorum ama doğumdan sonra düzenli regl olmaya devam ettim umudum tekrar gebelik yasayabilmekte sana şöyle böyle yap diyemicem ama Allah a dua etmeyi unutma en içtenlikle Allah'ın kapısına git seni geri çevirmez ben gebe kaldiysam dualar sayesinde rabbim bu hayırlı günlerin yüzü suyu hürmetine sanada senin gibilerede evlat nasip etsin banada tekrardan bı evlat nasip etsin inşallah 
-Reklam-
0 oy
(549 puan) tarafından
Bende pcosdum. Ovulasyon testleri ile yumurtlama günümü öğrenip planlı ilişki yaşadım. Ama eşimde bir sorun yoktu. Azosperm nedir bilmiyorum. İnstagram kullanıyorsan birgebeningunlugu sayfası var ebru ceylan kadının ismi. hem bilgi veriyor hem test vs satışı var. Bayağı yararlı bir sayfa eminim Azosperm sorununa da değinmiştir. Bi bak istersen
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Öncelikle Allah'ım bu hayırlı günlerin yüzü suyu hürmetine seninde kucagını doldursun amin 

Şimdi bu süreçte saakin ve stres yapmaman lazım eşin için aktarlardan sperm kalitesi için karışımlar var deene istersen ve ceviz muz türk kahvesi bunlarda etkiler keçi boynuzu pekmezi filan da etkili ki sendee bu süreçte ovilasyon testi kullanan yumutlama takibini yap ve yumurtlamayı gördüğün gün çarpması için 3 tane havuç ye ve sık ilişki yerine gün aşırı tercih et ki senin yerinde olsam yumurtlama gününü görmeyene kadar ilişki olsun istemem kaliteli sperm olsun diye 

Benim aklıma bunllar geldi Allah'ım yar ve yardımcın olsun inşallah 
0 oy
(256 puan) tarafından
Bununla alakalı (azosperm için) bir aktar karışım önermişti birçok kişi hamile kalmış. Karışım şu.. 

Yarım kavanoz  hakiki bal veya üzüm pekmezinin içine yarım çay bardağı ölçüsünde çekilmiş

Ceviz

Fındık

Yer fıstığı

Antep fıstığı

Badem

Keçi boynuzu tozu

Kuru üzüm

Karıştırılıp aç karnına sabah akşam bir kaşık yenirse sperm azlığına iyi geliyormuş deneyebilirsin. 
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Azosperm teşhisi için öncelikle emin olun bu önemli doğal yoldan mi tedavi ile mi olacak diye.

Eğer durumunuz tedavilik.ise öncelikle doktorunuzu seçin ve başlayın azospermlilerin doğal yoldan kalması.oldukca zor.. zorlari kolay eden tabiki Rabbim ama gayret tedbir tevekkül edelim inşallah. Kürlerde yapabilirsin tedaviye başlamadan önce sperm kalitesine iyi gelir. Keciboynuzu kaynatin İbrahim Saraçoğlu un kurlerine bakin iyi geliyor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 105 göst.
0 oy
0 cevap 44 göst.

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı

...