0 oy
77 göst.
Diğer kategorisinde (929 puan) tarafından
Hanımlar 3,5 yaşındaki oğlum kabız olmuş tuvalette gitmeye korkuyor afedersiniz ihtiyacı olduğu zmn ağlıyor evde deneyebilecegim bildiğiniz herhangi bir tarif var mı şuan için lütfen uygulayabileceklerim yazsın...

8 Cevaplar

+1 oy
(791 puan) tarafından
Kızimda geçmeyen kabızlık var zeytinyağından tut kayısı vs me varda kullandım çok da fayda etmedi  en etkilisi çocuğun yeme şeklini değiştirmek ekmek hamur işi makarna pirinç pilavı muz patates bunları kabızlığı geçene kadar kesinlikle verme birde dupolock şurup çok iyi geliyor 
-Reklam-
0 oy
(15,609 puan) tarafından
Makatina şırınga ile zeytinyaği sıkın 
(929 puan) tarafından
çok sağolun kesin deniycem bende 1 yemek kaşığı zeytinyağı yağı icirdim ama işe yaramadı :(
(15,609 puan) tarafından
İçirmek ise.yaramiyor ama.dedigim gibi iğne şırıngasina koy makatina sık yumuşar ve rahat çıkar
Kayısı verebilirsin
Portakal
Çorbalar falan
(929 puan) tarafından
Hmm çok saol cnm ya kayısı vericem zeytinyağı kesin yaparım portakal muz kivi ne versem yemiyor illa sadece ama sadece çikolatalı ekmek yiyiyor o yüzden kabız olmuş ztn illalllah ediyor başka bişey yemiyor
(3,582 puan) tarafından
Fatoo o Makattan müdahale olayı eskisi gibi değil  . travmasız müdahaleler yapılıyor artık.  Makattan müdahale, ileri yaşlarda anüsü uyardığı için kesinlikle önermiyorlar. Kabızlığa mümkün olduğu kadar oral yoldan çözüm aranıyor. Ateşlenen çocuklara fitil olayı da şaibeli bir durum. Makata yaklaşmamak en ahlaki ve tıbbi çözüm.  Ahlak kavramdan kasıt dediğim gibi ileriki yaşlarda ortaya çıkan problemler oluşturuyormuş.
0 oy
tarafından
Armut yedir canım birde kayısı suyu 
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Köyde kurutulmuş kayısı gün kurusu gibi turuncu olmayanlar var sert takir takır onu hasla yedir iyi gelir inşallah 
(929 puan) tarafından
İnşallah iyi gelirde çocuk hicbisey yemiyor ki zorla daha sıvı hale getirip iciricem artık
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Öğünlerde mutlaka corba icir canim. Bide kayısı iyi gelir. 1 yemk kasigi zeytinyagi icirebilirsin
0 oy
(15,033 puan) tarafından
Kayısı suyu içsin bol bol
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Mevsimi iken kivi yedir canım kabızlığa bire bir 
0 oy
(1,604 puan) tarafından
A101e falan bile ara ara geliyor, Hindistan cevizi yağı veriyorum ben ertesi güne rahat kakasını yapıyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 25 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pamira (929 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 13 göst.
24 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ytdcg (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 45 göst.