0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (164 puan) tarafından
Şöyle aslında.      Hani her ay belli bir miktar 1000 2.000 gbi versem.   Bir bilezik fiyati oluncaya kadar  ne bilim akıl verseniz ben harciyorum bir birikimim yok 

22 Cevaplar

+3 oy
(327 puan) tarafından
Sakın öyle bir şey yapma, anlaşamazsanız elinde hiçbir kanıt yok adam paranın üstüne yatar. Banka hesabinda beklet ya da evde beklet. 
(164 puan) tarafından
Banka hesabim yok eşimin var ona güvenmiyorum olunca var diye harcar daga önce yapmişti
(3,352 puan) tarafından
Telefondan açın kendinize hesap.
(2,411 puan) tarafından
Doğru diyo çok dolandırıcılık yapan kuyumcu var kendine hesap açmak zor değil çok basit vakitin olunca bankaya git açtır
-Reklam-
+1 oy
(13,034 puan) tarafından
TV'ye bunun ara ara haberi çıkıyor altınları kuyumcuda saklayan veya ona birikip yaptıranların dolandırılma hikâyesi show TV ihbar hattına haber olarak gönderilmeyin amanın deyim 
(164 puan) tarafından
Ayyy allah korsun doğru diyosun aklıma bak göz göre göre dolandirilmak istemişim
(13,034 puan) tarafından
Gram gram al sonra çoğaldıkça tümlet bence
+1 oy
(48,671 puan) tarafından
bizim buranin yillarin esnafi kuyumcu o sekilde dolandirdi evinde yada bankada biriktir 
0 oy
(61 puan) tarafından
Ablamda öyle kuyumcuda hesap açıp birim yaptı sonra bankaya verdi yani ben bu zamanda asla guvenmezdim kuyumculara yap gram altın at kenara nolcak 
(164 puan) tarafından
Öyle düşndüm aslında cevremde yapan olmadi acaba deidmn.  Ama doğru diyosun gram alip koysam mantikli
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Bankaya git kendi adına hesap actir kuyumcu dolandirip kacan cok ben güvenmem
(164 puan) tarafından
Doğru diyosun bnde yarin gidip vercektim iyiki sormuşum bura tsk
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Kuyumcuya anlasıp evinde biriktirdim sonra göturup takas yap. Ablam öyle yapıo. Kuyumcuya emanet etme. Evinde dursun birikimin
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Hayır bankada biriktir sonrasında git ne istersen al ama sakın ola ki kuyumcuda falan biriktirme kaç tane kuyumcu kaçtı senin gibi düşünenlerin parasını alıp  o yüzden sakın sakın bu devirde en iyi dost bankalar 
0 oy
(1,915 puan) tarafından
Bankaya vadesiz hesap açtır ister para olarak yatır ister altın olarak en güvenli yer banka
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Banka da altın hesabı aç 
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Oyle bisey yapma devir kotu eskiden yapanlar varmis ama suan ben guvenip yapmam
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Enparadan hesap aç internet üzerinden açtırılıyor bir iki güne de kartın gelir gider yatırırsın kuyumcuya filan güven olmaz bu devirde 
0 oy
(405 puan) tarafından
Annenizin yanına verin yada onunla gram alıp eve koysanız sonra bozdurur bilezik yap hem kar edersin gram her gün artıyor 
0 oy
(414 puan) tarafından
Para değil de ben ayda bir ya da iki ayda bir gram parası verip gram biriktiriyorum sonra birleştirip bileziğe çeviriyorum
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Kız kocana güvenmiyon elin adamına nasıl güvencen parandan zorun mu var 
0 oy
(1,935 puan) tarafından
Öyle bir hata yapma çok mağdur olan insanlar var. En güzel banka hesabı aç bankaya gitmene bile gerek kalmıyor enpara var görüntülü görüşme ile hesabın açılıyor orada birikim yaparsın 
0 oy
(916 puan) tarafından
Bu zamanda mobil bankacılıktan hesap açmak 10 dk, açtıktan sonra bir de altın hesabı açarsınız her ay düzenli o altın hesabından alırsınız. Herkes söyleniş zaten ama bence de güven olmaz
0 oy
(646 puan) tarafından
Asla asla dolandıran var haberde cikti
0 oy
(3,352 puan) tarafından
Ne gerek var böyle bir riske. İnsan kıcasına kardeline babasına güvenemez oldu değil ki kuyumcu. 

Çeyrek alın, bankada altın hesabı açın, borçlanın... 
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Onun yerine gram altın al bir kenara atsan daha iyi canim
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Para kaptırıyorlar ya adam dukkani kapatip gidiyor. Surekli haberlere de konu oluyor. 1 gr seklinde kendin al sakla. Biriktirip gider alirsin sonra

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 127 göst.
14 Nisan 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Efenin Annesii (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 525 göst.
1 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 183 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu

379,745 soru

11,368,074 cevap

34,850 kullanıcı

...