0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde (176 puan) tarafından
Kızlar görümcemi istemeye gelecekler isteme söz olcak yüzük takılcak daha sonra bayramda da nişan olcak. Benım annemde sürekli diyor bizi çağırack mı kaynanalar diyor hala  işey demedi felan dıyoe bende çağırır dedim nişana zaten davetliler evdeki söze de davet edilsin istiyor annem ama kaynanam  çağırır mı bilmiyorum arada bir küslük vs hiç bişey yok sadece aman aman samimi değiller annemler de gelme gitme  dünür lük meselesi aile bağları kuvvetlidir o yüzden çağırsın istiyor eşim tarafı da hiç aile bağları kuvvetli değil ne yapçam bilmiyorum  sizce kaynanam davet etmese ayıp olur mu annemlere sizin aile bağları nasıl. Acaba diyorum kaynanam desem mi annemide çağıralım diye

14 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Ne gerek var istemede aile dışındaki kişilere? ben olsam annem babam kardeslerim, eşleri ve yeğenlerim dışında kimseyi istemem. Dünürler falan bana gereksiz geldi.ha böyle sülalecek isteme gibi bir adetiniz varsa bilmiyorum
(176 puan) tarafından
Sülalece isteme işi annemler de var eşim tarafında yok bana göre de gerek yok ama işte annemlere anlatıcam olmadı uygun bi dille
-Reklam-
+3 oy
(854 puan) tarafından
Bence annen boş yere umutlaniyor. Yani istemeden dunurlerin ne işi var ki açık konuşmak gerekirse. Bence annene demelisin, nisanda gelirsin anne bu sadece isteme daha, kimse olmayacak diyr
(176 puan) tarafından
Bende öyle yapmayı düşünüyorum
+1 oy
(13,088 puan) tarafından
Yanlış anlama ama evde yapılacak sözde senin ailen gereksiz kalabalık yapar gelininin ailesine gelene kadar amca dayı teyze bir sürü akraba var çağırılacak senin annen başka bir kardeşini evlendirse herkesi bir kenara bırakıp senin kaynananı mı çağırır zaten gelmesi gereken yer nişan ona da çağırmış kadın 
(176 puan) tarafından
Haklısın gerçekten bende kahinvlaideme hak veriyorum  uygun bi dille anneme anlatıcam
0 oy
(526 puan) tarafından
Sen diyemiyorsan bile eşine söyle o söylesin annesine
(176 puan) tarafından
Ben diyebilirim aramızda o samimiyet var ama bilemedim ben demeden çağırır mı yada demem uygun olur mu
(526 puan) tarafından
Çağırır belki, söz ne zaman?
(176 puan) tarafından
Nisanın 6 sı ben bi ağzını aradım kimi çağracaksın felan dedim bizimkileri söylemdi bilmiyorum sonradan aklıma gelip çağırırmu
(526 puan) tarafından
Bilmiyorum canım
0 oy
(674 puan) tarafından
İsteme ve sözde dünürlere gerek yok bence. Zaten nişan yapılacakmıs. Annene bu şekilde anlatsan daha iyi olur
(176 puan) tarafından
Aynen anlatıcam
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Bu aile bağı değil ki ama senin ailen kaynananın ailesi değil kanun yoluyla oluşan bir bağ bu. Nişana gelir istemede bence çok manasız
(176 puan) tarafından
Haklısın ben annemle konuşayım en iyisi
0 oy
(962 puan) tarafından
Ozmn tatlı dille anlatacaksın anne bunlarda kalabalık kız isteme olmuyormuş kendi aralarında olacakmış dersin olur biter yani 
(176 puan) tarafından
Aynen öylemi diyecem
0 oy
(1,747 puan) tarafından
İstemeye gerek yokki ama kız kardeşimin istemesine bende gitmedim ki nişanına kaynanamla hep beraber gittik 
(176 puan) tarafından
Doğru olan bu bencede
0 oy
(7,740 puan) tarafından
Allah'ın ne olur birgün Bana da görüncemin nişanı var diye post açmayı nasip et yarabbim amin herkes amin diyebilir mi☺️
(2,986 puan) tarafından
Aminnnnn
(176 puan) tarafından
Hahaha kız beni güldürdün amin Amin'm
(7,740 puan) tarafından
Amin amin aminnn☺️
0 oy
(1,659 puan) tarafından
İstemede hiç gerek yok kalabalığa 
(176 puan) tarafından
Bencede
0 oy
(270 puan) tarafından
Annen de biraz oturaklı olsun yani. Çocuk gibi çağıracak mi diye sormak tutturmak nedir? Annem hep ağır ol ki batman gelesin der. Annem babam eşimin annrsine babasına bir türlü isinamadi yani sürekli gidip gelmezler zaten uzaklar. Aramazlarda hastaliktan bayramdan bayrama yani. Ama abim nişanlı (bizim köylü biriyle nişanlandı uzaktan akraba oluyoruz.) Onlarla çok samimiler yedikleri içtikleri ayrı gitmez vs. Ben sorun etmiyorum annemde sorun etmiyor. Tabi onlarla akraba geliyoruz ama olsun yani. 

Bence anneniz bı sakin olsun. Cagirmazlarsa da ayıp olmaz. Herkesin adeti farklı. Eğer annen sana ya da ona hesap soracaksa eşim tarafının böyle adetleri yok dersiniz olur biter. Bir de isteme yani Nisan sonra anladığım kadarıyla ona çağırırlar. Bizim de öyledir. İsteme aile arası Nisan'da herkes gelir. 
(270 puan) tarafından
Kız ne dert edecem herkesin evi ayrı derdi ayrı.
(176 puan) tarafından
Ay o kadar haklısın ki senin gibi olmayı çok isterdim ben her şeyi böyle kafaya takıyorum
(270 puan) tarafından
Kız bende takıyorum ama takmaya değmiyor gerçekten
(176 puan) tarafından
Hiç değmiyor hemde yıpranan bizler oluyoruz
(270 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(8,326 puan) tarafından
Sözde annenin işi ne? Nişana çagrılır ama söz için ısrar etmesi tuhaf. 
(176 puan) tarafından
Banada öyle geliyor
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Vallaha benim istememe eşimin kardeşi bile gelmedi anne baba yeter dendi nişan yapıldı nişana herkes geldi zaten çok kişi olması her zaman sıkıntıdır iş gücü artar saçma sapan konuşmalar olur bence en iyisi az ve öz alınacak bir durum yok belki karşı tarafında talebide budur herkes gelsin istemeye bilirler 
0 oy
(15,224 puan) tarafından
İyi de istemede annenlerin ne işi var. Hiç gerek yok. Annenin alınması çok saçma olur 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 243 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Leyla inci (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 443 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
0 oy
10 cevap 226 göst.
9 Kasım 2023 Aile kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu