0 oy
235 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (0 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar benim kızım 4,5 aylık ve sabaha kadar yatmıyor bugün doktora sormadan bay bay uyku ilacı aldım 4,5 aylık bebek için kaç damla kulanmaliyim

13 Cevaplar

+2 oy
(9,205 puan) tarafından
Yaa yorumlarda herkes amma duyar kasmış :D kadın başlıkta 'uyku ilacı' değil de 'bay bay night damla' diye yazsaydı eminim kimse boyle şeyler söylemeyecekti.

Damlanın içeriğinde ıhlamur melisa papatya fln var zaten tamamen bitkisel yani.. ama 4,5 aylık için kullanılır mı orasını bilemicem dr.a sormadan aldığı için hata etmiş yalnızca..
(9,205 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim Neyin var sende mi bu salgına yakalandın bu aralar Herkeste bir salgın hastalık :/ Ben de iyiyim Allah'a şükür ikinciyi doğurdum iki buçuk aylık ettim buralarda Dolanıyorum işte ☺️
(13,669 puan) tarafından
Oyssss maşallah bacima Cat cut doğurun gülüm valla teyze olmayı çok sevdim ben :D
Adı ne :)
Ya sorma gülüm ya daha 1 ay önce çok fena yakalandık zor geçti. 3gundur gene aynıyım deli Olcam sagimdan soluma dönsem totom sizliyo o kadar diyim :D
(9,205 puan) tarafından
Ah kuzum ya Allahım iyilik şifa versin inşallah :(
Ismi ege teyzesi ❤️ çat çut 2 tane doğurduk yeter gayrii Allah isteyenlere versinn☺️
(13,669 puan) tarafından
Hep diom Allah olmayana isteyene versin dağa taşa versin bana daha vermesin ben bittim tükendim :D

Allah bağışlasın gülüm benim..
Benziyo mu sana :)
(9,205 puan) tarafından
Hahahua amiin gerçekten 1den fazlası zor ya yıpratıcı bi süreç :) bana pek b3nzemiyor dayılarına benzetiyorlar genelde ☺️
-Reklam-
0 oy
(1,921 puan) tarafından
4.5 aylık bebek şuan uyku gerilemesi var bunu hepimiz yaşadık lütfen kullanmayın siz sakinlesin stres yapmayın uyur. Yanına uzan ninni aç uyucakti. 
0 oy
(1,192 puan) tarafından
7 aylık kızımda uyumaz per perişan durumdayım ama alıp kullanmadım onu arada büyüme atağı oluyor idare edeceksiniz 5 6 aylıkta çok rahattık 7 de yine bozuldu ama asla kullanmam ben 
0 oy
(12,854 puan) tarafından
6 aydan itibaren kullanabilirsiniz bu damlayı daha çok küçük 2 yıldır gece gündüz uyumayan bi oğlum var seni çok iyi anlıyorum 
0 oy
(339 puan) tarafından
Bebeğiniz çok küçük ve uyku alışkanlığı kazanmasını önlüyorsunuz. Bebek dediğiniz yatt dediginde yatan kalk dediğinde kalkan bir varlık degil. Belli bir süre siz ona ayak uyduracaksiniz o size degil. Bu kadar bencil olmayın. Kendi uykunuzu rahatınızi düşünüp böyle bişey yapmayın. Kızım yeri geldi sabahlara kadar uyumadı bazı dönemler ama hiç aklıma bunu kullanmak gelmedi. bu yapacaginiz doğru bı davranis değil. 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Daha çok küçük verme derim. Bu aylarda uyku gerilemesi oluyor idare edeceksin mecbur. Duş falan aldır rahatlasin uykuya daha rahat geçer 
0 oy
(1,320 puan) tarafından
20 aylık kızıma bir ara kullanayım dedim ama o kadar vicdan yaptım ki neden dolaylı şekilde uyutayım, uyuşturayım onu dedim. 2 yaş sendromu gelip geçecek dedim ki seninki 4.5 aylıkmış. 4 ay atağında kaynaklı olabilir. Hemen ilaca başvurmak yerine. Kendini sakinleştir. Sen strese girdikçe bebekte hissediyor bunu. Sen sakinsen bebekte sakin olur. Geçici bir dönem ilaca başvurma bu aylarda.
0 oy
(655 puan) tarafından
Bebeğim güllerce kucağımda olduğunu gece gündüz uykusuz kaldığımı hatırlıyorum yine de böyle şeyler düşünmedim daha doğrusu yeni yeni fark ettim küçücük bebeğe uyusun diye ilaç verilirmi . Allah akıl fikir versin 
(2 puan) tarafından
Aynn valla nasıl cesaret edilir bilmiyorum
0 oy
(2 puan) tarafından
Nasıl cesaret edip böyle bir şeye kalkışıyor sunuz uykusuzluk tan aylarca ağladım da yine de böyle bir şeye kalkışmadim ve o uyku ilacı hakkında da hiç iyi şeyler duymadım az dayanın da uykusuzluğa sağlıklı büyütün bari 
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Şuan atak dönemi ve uyku gerilemesi yaşıyor. Fayda etmez bide 6 aydan önce kullanma derim. Biliyorum hepimiz bu dönemlerden gectik cok zor ama bebegin uyuduka sendeuyu. Yemek temizlik o uyanikken yaparsin. Cok agladigi sancili bir donemi ama geçecek emin ol 
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Bebeğiniz çok küçük benim kızım 20 aylık hala uyku problemi yaşıyoruz doğdu doğalı uyuyamadım resmen ancak bu tarz takviyeleri hiç kullanmadım. En fazla 1 yaş sonrasında ara ara rezene çayı içti 
0 oy
(867 puan) tarafından
Bu damlanın Şikayetvar sitesindeki yorumları okursanız kriz geçiren hatta yoğun bakıma kaldırılan bebekler bile var 
0 oy
(497 puan) tarafından
İnan 7 aylık oğlum asla uyumuyor çok ciddi söylüyorum uyumuyor hâlâ uyanık sahurdan gece 1 kadar ayaktayım uykusu 15 dk en fazla uyumamaktan göz altlarim morarmış düşün ama cesaret edip te bu damlayı kullanamıyorum ne yalan söyleyeyim 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
0 oy
3 cevap 427 göst.
10 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Berf (6,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 251 göst.
3 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 265 göst.
5 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cihangirnur (1,576 puan) tarafından soruldu

379,278 soru

11,352,743 cevap

34,825 kullanıcı

...