0 oy
231 göst.
Aile kategorisinde (943 puan) tarafından
Eşim umreye gitmek istediğini söyledi benimle beraber ama daha benim annem babam gitmedi . Gidersem kendimi kötü hissederim sanırım. Öncelik onlardaymış gibi düşünüyorum ama şimdi gidemezler maddiyat elvermez. Siz olsanız naparsiniz. Eşime gitmek istemiyorum desem bu durumda eşimin hakkına girer miyim sizce 

8 Cevaplar

+3 oy
(13,630 puan) tarafından
Ölüm nasıl sırayla gelmiyorsa,

Böyle seylerinde sirayla değil nasiple olduğuna inananlardanim
-Reklam-
+1 oy
(3,577 puan) tarafından
Hacc değil ki bu kendini kötü hissedesin. Umre farz bile değil. Hacc olsa gitmekte çekilebilirsin evet. Ama umre için gereksiz bir düşünce. Herkes balayında umreye gidiyor artık. 
+1 oy
(1,110 puan) tarafından
Canım böyle bir imkanın varsa hiç bekleme git.

İnşallah rabbim onlara da nasip eder
+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun bu işler sirayla değil.Allah kime nasip ederse odur.benim bildiğim bu işler kurayla olmuyor mu yanlismi biliyorum.belki on sene sonra çıkacak bu kura.elinde imkanın varken git doğru yere gitsin paranız.ve ayrıca kimin kimden öleceği belli olmaz yanlış anlama .Allah korusun eşine bişey olsa gözü açık gider içinde ukte kalır .isteği varmış içinde bırakma adamın yanında ol ve git.ailende gitmiş kadar olur senin adına çok sevinir gururlanir bide böyle bak olaya ♥️
(943 puan) tarafından
Umre kura ile değil. Hac o. Teşekkür ederim yorumun için ❤️
+1 oy
tarafından
Öyle şey mi olur bu işler sırayla değil ki Allah kime nasip ederse ona nasip olur. O zaman nesiller boyu sırayla gitmemiz gerekirdi. O kutsal yerlere Allah dan özel davetle gidiliyor diye hissediyorum ben nedense herkese nasip olmuyor çünkü. Tabi gidip de hakkını veremeyenlere de bisey diyemem o ayrı bir konu. Ben olsam eşim gidelim dese uca uca giderdim :) 
0 oy
(762 puan) tarafından
Tamam aileni düşünüyorsun ama imkanları yokmuş.

Bende çok gitmek istiyorum ama eşim seninle aynı düşüncede ailem daha gitmedi ben nasıl gideyim diye. 

Benim annemin de en büyük hayaliydi ama imkanı yok ne yazikki ha bugün yarın kendi imkanım olsa giderim en azından o gidemiyorsa bile ben gideyim oralara hasret duyuyorum 
0 oy
(4,084 puan) tarafından
Herkes. kndine bnce. gonul isterki inlarida goturebilsen ama kendniz gdiosaniz kendiniz. gitmek istemiyorsan esin gider kendi
0 oy
(2,990 puan) tarafından
Canım ne alaka neden sırayla olsun imkanın varsa git tabiki 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde dunyali _birisi (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 151 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde &Nazenin & (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 172 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 119 göst.
23 Ocak 2023 Aile kategorisinde 341166 (248 puan) tarafından soruldu

378,323 soru

11,323,397 cevap

34,775 kullanıcı