0 oy
102 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (966 puan) tarafından
Fakat ana yemeğin biri önceki akşam yapılabilecek yemek olsun çünkü hepsini aynı gün yapamam. İki ana yemek yanına çorba salata cacık pilav vs olabilir. Bebekle çok zor ya bu yüzden önceki günden biraz hazırlık yapsam iyi olur. Tatlı da önceki günden yapılabilecek birşey olsun ne olabilir. Önceki günden ana yemek dedim ama mesela dolma sarma akşamdan hazırlayıp ertesi gün pişirilir bunun gibi birşey ama aklıma gelmedi başka 

4 Cevaplar

+1 oy
(1,538 puan) tarafından

Ben sahura kadar hepsini yapıp soğutup atıyorum dolaba ertesi günü tatlimi salatami yapıp yemekleri istiyorum yani zaten gece yaptigim için  bozulma durumuda olmuyor mesela ben illa iftara birini cagiedigimda değil normalde de yaparım Ramazan'da oruçlu iki küçük cocukla zor oluyor diye Ramazan haricî de öyle yaparım çoğu zaman  

Menü olarak da tavuk patates at fırına çorba olarak yeşil mercimek yap sonra bı patlıcan kabak falan yapabilirsin pilav yap salata hafif birde sütlü tatlı yeter bence 
-Reklam-
+1 oy
(2,818 puan) tarafından
Çorbayı aksamdan yap ısıtirsin 

Firinda tavuklu patatesi de hazırla tepsiyle dolaba koy ertesi gün fırına atarsın

Karnıyarık da geceden içini hazırla patlıcanları sabahtan halledersin

Tatlı da kemal paşa al a101den 20 dk da oluyor mezelerde yoğurtlu mezeler seç kolay olur pirinç pilavı da zaten iftara yakın yaparsin
(966 puan) tarafından
Tavuklu patates olur evet aklıma gelmemişti akşamdan hazırlamak . Kemalpaşa sevmiyorum ya
(2,818 puan) tarafından
Hazir bir sürü tatlı var kadayıf şekerpare kalburabasti sadece şerbetini yaptığın bak bi marketlere hangisini seversen ben hep onlardan yapıyorum
+1 oy
(875 puan) tarafından
Firinda tavuk patates ya da kofte patates. Et sote yapabilirsin. Etli kuru fasulye ya da nohut. Çorba salata pilav hem onlar kaynarken zaman da kalır sana
0 oy
(3,861 puan) tarafından
İzmir köfte yapabilirsin. Dolapta bekletirsin

İslim kebabı 

Tavuk sarma

Fırında köfteli patates patlıcanlı yemek

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 143 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 146 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
26 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mrv37 (3,222 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 237 göst.
10 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu

378,439 soru

11,327,815 cevap

34,781 kullanıcı

...