0 oy
347 göst.
Aile kategorisinde (5,858 puan) tarafından
Biz yatmadıkça yatmıyor saat gece 1 de bazen 2 de uyuyor biz sabaha kadar otursak oturur sabah da benden önce kalkıyor 9 da 10 da en geç. Ayrı odası yok korkuyor yanlız uyumaya yatak odasına uyutup salona gelsem asla uyumuyor. E bizde çocuklar uyusun da biraz kafa dinleyelim istiyoruz eşimle özel bi anımız bile yok bide o kadar çok konusuyor ki başımızı ağrıtıtyot artık .

Burda çocugum 9 da uyuyor diyen annelere şaşıp kalıyorum bebek 10 gibi uyuyor ama oğlum asla ne yapmak gerekir kızlar ruhum yoruldu artık

21 Cevaplar

0 oy
(4,225 puan) tarafından
Sabah 7 de kalksın. :) akşam daha erken uyur inşallah :) 
(9,575 puan) tarafından
Emzirme dönemi için elenatol 3 tavsiye ederim canım
(4,225 puan) tarafından
Ben de elenatal kullanıyorum
(2,047 puan) tarafından
Uykunduzenini oturmanın ilk aşaması erken kaldırmakmis ben de ramazandan sonra deneyeceğim insaallab
(5,858 puan) tarafından
Ne içeriyor bu elenatal
(9,575 puan) tarafından
Multivitamin
-Reklam-
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Kızımda aynı asla biz yatmadan yattığını bilmem iki yaşında az önce zor uyuttum inanki tek şansım sabah erken kalmaz benimki gece yatmaz sabah da kalkmaz dediklerinden 
(5,858 puan) tarafından
Yok bizimki sabah da yatmıyor gece de :D bari sabah geç kalksa bende ondan önce kalkıp evin işine girişirim o kalkınca da kahvaltı ederiz geriye de bişey kalmaz zaten amma sabah da benden önce kalkıyor ses yapıyor bebeği de uyandırıyor e zaten gece 100 defa uyanıyorum bide sahura kalkıyorum şimdi ramazan girdiğinden beri perişanım hayalet gibiyim
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Çocuğunuz anaokuluna gitmiyor mu? Yani yapılacak tek şey erken kalkıp tüm gün yorulması. Anca öyle erken yatar
(5,858 puan) tarafından
Yok hayır beş yaşına girmesine 3 ay kadar var bu okul sezonunda 4 yaş 3 aylık oldugu için göndermedik almazlar diye
(1,618 puan) tarafından
Devlet anaokulları bazı illerde 36 aydan itibaren alıyor. O yaşta alırlardı bence. Evde de enerjisini atamaz, uykusu da gelmez. Arkadaşın kızı 3.5 yaşında kreşe başladı, 8de bayılıp uyuyordu
(5,858 puan) tarafından
Benim eski oturduğum evde evimin tam karşısında kreş vardı cnm orda otururken  sordum önümüzdeki eğitim sezonu başlayabilir ancak dediler sonra biz o yaz şuanki mahallemize taşındık okul başladı ama bu mahallede kreş yok anaokulu var oraya okul öncesi çağından önce 5 yaşından önce almıyorlar
0 oy
(2,411 puan) tarafından
5 yasinda cocuk gunde 10 12 saat uyur. Yani 12-14 saatte ayakta kalir. Yani sabah 7de kalkarsan 9da yatar. He demissin bebegim var. Zaten bebekte erken kalkarsa erken yatar. Dogal olarak ikisi de 9 10 gbi uyusa 12de yatsan sabah 7ye kadar uyursun. Bebegine kalksanda gece seni cok etkilemez. Nerden biliyosun dersen oglum 6 yasinda kucugum 10 aylik :)
(5,858 puan) tarafından
Brnimde küçük 7 aylık ama gecede en az 6 7 defa uyanıyorum hele bi de sahura kalkıyorum perişan oldum iyice . Yine seninkiler iyi uyuyormuş bizimki büyük adam gibi gece 2 sabah 9 nadiren 10 toplasan 7 -8 saat uyuyor sadece gündüz de uyuma huyu yok zaten sabah kalkması neyse ama gece biraz erken yatırabilsem çok iyi olucak bizim için
(2,411 puan) tarafından
Zorlama yapicaksin biraz. Oturucam diyip oturtursan oturur bizimkide. Okula gittigi icin hemen diyorum 1 kitap okuyrz snra daliyo. Benmkide kalkiyo sabah uykusu yerine aksam uykusu olsun diyorsan dene bunlari :)
(5,858 puan) tarafından
Okula gidiyorsa enerjisini biraz olsun atıyordur cnm haliyle daha güzel uyur bende bu sene kreşe vermek çok istedim ama oturdumuz mahallede kreş yok anaokulu var sadece oraya da almadılar
(2,411 puan) tarafından
Alakasi yok, gecen senede oyleydi. Bu sene ilk defa okula basladi. Duzen kac yasinda olursa olsun ise yarar :)
0 oy
(1,332 puan) tarafından
Bizimki de öyle ama kreşe başladığından beri yoruluyor akşam da erkenden uyuyup kalıyor bazen gündüzleri uyuyup kalıyor bu sefer gece geç uyuyor :D ama sabah 7.30 8 arası kaldiriyorum ben kreş için 
(5,858 puan) tarafından
Kreş de enerji atmak çok önemliymiş herkesin fikri bu yönde ama oturdumuz pis mahallede kreş yok eski oturdumuz mahallede vardı bu yıl göndermeye niyetlidim geçen yaz buraya taşındık olmadı yani
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Biz o konu da çok çektik bı kaç haftadır 9 buçukta yatağa sokuyorum iki kizimkda biri 5 biri 4 yaşında bazen fingir fingir ediyolar okula gittiği dönemlerde alışkın olduğu için çok erken kalkıyor erken yatmak zorunda kalıyor ve bünyesi alıştı okula gitmese bile erken yatıyor artık bazen 8de bazen 10' arası kalkıyor

Gece de en geç 10 buçuk olmadan yatıyor çok şükür gece 12 1 mahvoluyorduk 

Dikkatini çekecek şeyler anlatıyorum bide yatağa girince bağırma saldırma vurma şeyleri var simariyolar bende artık kızıyorum , büyük kızımın dikkatini cekcek seyler söylüyorum okulda su etkinlik vardı şöyle böyle gibi 
(5,858 puan) tarafından
Evet o gece vakti gelen enerji ile bianda saldırgan oluyor gece saat 1 hadi oğlum uyku vakti diyince ağlıyor bize vuruyor biraz da arsız yani kızsam da pek umrunda olmuyor
0 oy
(5,293 puan) tarafından
Sizde yatağa girin uyumuş rolü yapın dalınca keyif yapmak için kalkın :) 
(5,858 puan) tarafından
O zaman da eşim çoktan uyuymuş oluyor çünkü sabah erken kalkıyor yoruluyor kafasını koyduğu anda uykuya dalar :D
0 oy
(535 puan) tarafından
4.5 ve 1.5 yaş kızlarım var.Akşam  8-8.30 gibi uyurlar sabah da 6.30-7.30 arası uyanırlar.İlk düzen kurarken zor oldu ama oturunca alışıtılar onlarda
(5,858 puan) tarafından
Maşallah yaa ne güzel bian çocukların saat 8 8.30 da uyuduklarını hayal ettim ne güzel olurdu biz gece 1 de yatağa sokamıyoruz beyefendiyi
(535 puan) tarafından
Benim büyük kızım da öyle geç yatsr uyumayı sevmezdi çok zor oldu alışması yaklaşık 4 yaşında alıştı.zor ama oluyor bir zaman sonra
0 oy
(578 puan) tarafından
Kızım 7de yatar sabah 7de kalkar 
(5,858 puan) tarafından
Maşallah ne güzel bizimkide 7 de yatsa ne güzel olurdu psikolojikmen çöktük artık eşim arada akşam kahveye giderek kendini rahatlatıyor ama benim öyle bi şansım yok bazen bağırasım geliyor
(578 puan) tarafından
Gerçekten öyle geç yatan çocuklar annenin psikolojisini cokertiyor gündüz uyumuyor benim kız gece erken yatıyor gün boyunca bahçede olmadığından yorgun düşüyor
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Sabah erken kaldiracaksin bak nasil uyuyo. Ben benimkiler kalkmasa bile ayaga dikiyorum saat 7de
(5,858 puan) tarafından
Erken kaldırmak çok mantıklı da bide küçük var bizde gece 6 7 kez kalkıyorum en az bide sahur var tabi günde 5 6 saat uykuyla duruyorum bide 7 de kalksam iyice zor olur heralde benim için
(10,023 puan) tarafından
Valla bende aynen dediklerini yasiyorum canim :) biri 3.5 yasinda biri 1 yasinda. Kucuk gece 4 5 kere kalkiyo en az. Ama ikisinide sabah 7 en gec 8de kaldiriyorum :) cunku aksam kafami dinlemek oturmak daha iyi geliyo bana
0 oy
(15,955 puan) tarafından
9 da uyuyup 7 8 arası uyanıyor 
(5,858 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
(10,333 puan) tarafından
Önemli olan sabah kaçta kalktığı. Siz de sabah uykunuzdan feragat edip en geç 8 de uyandırın bir iki gün. Akşam 9 da yatar yorulduğu için
(5,858 puan) tarafından
Evet doğru diyorsun canım da gece de bebek 6 7 defa uyandırıyor beni geç kalkmama rağmen yetmiyor bide sahura kalkıyoruz 2 saat kadar da ordan gidiyor geç kalkmaya rağmen çok zorlanıyorum
0 oy
(61 puan) tarafından
Benim ki de aynı o yüzden bakıyorum saat 9 ya da 10 a geliyor artık yeter diyorym uyku öncesi hazırlıkları yapıyoruz diş fırçalama pijama giyme masal anlatma karanlık değil loş isikta sarılıp uykuya yolluyorum 

Diğer türlü bıraksam evet gece yarisiini geçer durması 
(61 puan) tarafından
Akşam bilerekten müzik açıp dans ettirip costurup yoruyorum kimi zaman bu yüzden 7 buçukta bile uyuyor akşam hareket etmesini sağlayın
(5,858 puan) tarafından
Valla anlatsm belki inanmazsın yazın ben eşim oğlum 40 45 dk yürüme mesafesinde bi parka gittik geri aynı şekilde yürüyerek döndük 2 saat kadar oyun oyandı oğlum biz eve geldik eşim bi koltuğa ben bi koltuğa elimizi ayağımızı yıkayacak halimiz kalmadı bizim oğlan yarım saat oturup tekrar ayaklandı bizde yolda gelirken diyoz ki eve gidince hemen uyur bu . Gece yine bizle beraber uyudu biz şok. Yani yorulss bile bana mısın demiyor
(61 puan) tarafından
Yani bu durumu çocuk psikiyatrisine taşıyabilirsniz yardım almaktan çekinmeyin bizim aklımıza gelmeyecek önerileri olabilir
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Nisanda 5 olacak benim oğlanda coooooook konuşur sabah erken uyanırsa 9 10 gibi uyur uyumasa bile yatağına koyarim çekinir bende uyu dersem uyur 
(5,858 puan) tarafından
Maşallah şimdiki çocuklarda çekinmek diye birşey yok ki bizimki uyu dedikçe tam tersini yapıyor
0 oy
(2,343 puan) tarafından
Beş yaşın içinde akşam genelde ya sekiz ya dokuzda uyur gece bikac kez su icin uyanır sabahta 7 de ayakta 12 dede yatirsam sabah 7 akşam sekizdede yatirsam sabah 7 bizde onu sekizde uyutup kafa dinliyoz sabahda ibibikler otmeden ayakta 
0 oy
(31 puan) tarafından
Benim kızım ışıkları kapattigim gibi zorla da olsa yatıyor kızım uyuyunca oğlum da ona bakıp yatmak zorunda kalıyor biz aksa 8 ila 9 dauyuyoruz sonra ben kalkıyorum 
0 oy
(323 puan) tarafından
Ya bu bence çocukla alakalı 9 gibi yatağa gideriz 9 buçuk gibi uyumuş olur ve sabah 9 10 gibi kalkar hep böyleydi bu bizde..
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Kreşe giderse yorulup erken yatıyorlar canim birde siz onu yanına yatiyor gibi yapın erkenden uyuyorlar o zmaan
0 oy
(4,289 puan) tarafından
Kızım 5 yaşında aksam en geç 10 da yatar sabah 8 de evden çıkar anaokuluna gidiyor. 3.5 yaşında başladığı için okula hiç zorlanmadik 
0 oy
(1,847 puan) tarafından

Ana okuluna gitmiyor mu? Evde enerjisini atamadigi icin uykusu gelmiyordur.

Oğlum 4 buçuk yaşında 9 9 buçuk gibi uyuyor okulda yoruluyor çünkü.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 175 göst.
3 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 119 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Irmak 3472 (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (331 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,009 cevap