0 oy
440 göst.
Aile kategorisinde (259 puan) tarafından
Hanımlar enson 6 sene önce kendi koyumde ramazan bayramı na gitmiştim eşimin hep tatili bayramın iki üçüncü gününe denk geliyordu.gecen sene bir hafta senelik izin almıştı o zaman da kaynanamlara gittik.Benim köyümün bayramlari çok güzel olur imece usulü herkes toplanır bayramlaşr yer içer mezarlıkta dua eder dağılırlar.simdi bu iznimiz arefe günü ne denk geliyo.ben arefe gününden köyüme gitmek istiyorum her bayram zaten eşimin ailesindeyiz.daha eşime söyleyemedim sizce ne demeliyim.benm ailem benmle adana merkezde yasiyo bayramda köye giderler.kendi köyüme gitmek istediğimi söylesem haksızlık etmiş olur muyum sizde durumlar nasıl?

14 Cevaplar

0 oy
(880 puan) tarafından
Once kaynanam gıle gıdyrz 1 saat falan oturyz bayramlasıyrz sonra kaynanam gılın taraflarındakı buyuklero zıyaret edyrz sonra annemlere gecıyrz annem gılde 1 kac saat kalıyr esım. Sonra esım eve gıdyr ben 3 4gun annem gılde kalıyrm gelıp benı alıyor eve gecıyrm boyle gecyr ve boyle olmalı da 
(259 puan) tarafından
Kuzum bizim imkansız arefe günü işten geliyo sabahtan bizim köy 2 saat onların köyü iki saat iki farklı mesafede uykusuz olacak mecbur iki köyde ayrı ayrı yerde.bayramib birinci günü akşam da işe gidecek hani ikimiz ayrı ayrı gitsek bu sefer araç yok
(259 puan) tarafından
5 senedir her bayram onların köyündeyim kendi köyüme hiç gitmedim
-Reklam-
0 oy
(7,411 puan) tarafından
bi annemin köyünü gezeriz babamın akrabalarıda şehirde eşimle annesi babası şehirde onlara uğrarız bi eşim kendi köyüne gitmiyo 
(259 puan) tarafından
Ne güzel kuzum eşiniz de düşünceli biri sanırım:-) bizimki annesini kiramiyo her bayram öncesi hangi gün tatil onun hesabını yaparlar
(7,411 puan) tarafından
aynen canım bazı sebeblerden dolayı küs köydeki akrabalarına
(259 puan) tarafından
Valla bazen herkesle küsüp bağımibkoparmak istiyorum o derece bu kış maşallah bir geldiler pir geldiler
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Ramazan bayramı kahvaltıdan kaynanmda oluruz eşim tarafı ile bayramlaşır aileme giderm akşam yemeğini yer geliriz iki üç gün de kendimize ayırırz arkadaşlara falan kurban da ilk iki gün bizimkilerin orda oluruz her sene böyle 
(1,929 puan) tarafından
canım benm eşine tatlılıkls anlat anlayşlı bir eşin varsa ikiletm
(259 puan) tarafından
Canım tatlılıkla söyledim verdiği sözü de hatırlattım unutmuş :-) tatlılık yaramiyo
(1,929 puan) tarafından
O zaman en güçlü silah var bebiş  çenemiz
(259 puan) tarafından
Bebeğim az önce de demiş kavga yapmayalm askm o gün gelsin bakarz eders falan :-) kavga etmeye başlarsam biliyo susmayacagimi kız bende unutkanlık da var ya hiç hatrlatmiyor da kaç senedir söz verdiğini :-) bugün kafama dank etti hatırladım :-)
(1,929 puan) tarafından
ay bacım yaa
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Bir gün eşimin ailesini bir gün benim ailemi gezeriz bayramlasırız mutlaka köy şehir farketmiyor
(259 puan) tarafından
Keşke iki gün iznimiz olsa kuzum bizde öyle yapardık tabi kaynanam müsade etse :-)
(1,091 puan) tarafından
Kaynana ne oluyor sen ve eşin bilir
(259 puan) tarafından
Canım timsah gözyaşı döker zorla gözünden bir iki damla akıtır.senelik isimlerde 3 gün diye gideriz 5inci gün döneriz ya artk büyüdü senin çocuğun.cocugunun hepsi dizinin dibinde olsun istiyo
0 oy
(472 puan) tarafından
Kayınvalidenle annenin evi arası çokmu uzak kendi köyüne bayramda 6 sene olmuş zaten arefeden gitseniz bayramın ikinci günüde kayınvalidenle olsanız eşin kabul etmez mi kurban bayramında da önce eşin annesine gidersin 
(259 puan) tarafından
Aşkım arefe günü sabah eşim işten geliyo gelir gelmez yola cikacagiz bayramın birinci günü öğlen geri eve dönmek zorundayız akşam eşim ise gidiyo yine 1 gün izni var oda haftalık izni denk geldi.emniyette gece bekçisi izin yok onlarda
(596 puan) tarafından
Eşine izin yoksa seni annene bıraksın sen orda kal birkaç gün her bayram her bayram kendi tarafina gitmesi büyük bencillik.
(259 puan) tarafından
Kuzum konuştuk tamam bakarız dedi :-) o gün gelsin bakalm yine bencillik yapan o zaman görüşeceğiz onunla bende eşimle beraber gidip gelmek istiyorum nereye gidersem gideyim iki oğlum var biri de daha yeni hamileyim rezil olurum onsuz :-)
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Söyle özlemişsin sonuçta bunu anlattığında neden hayır desinki konuşarak halledilebilcek bir durum 
(1,661 puan) tarafından
Söz verdin demeyecen başta hangi erkek hatırlar hemen unuturlar dediklerini özledim özeniyorum diye vicdanına oyna geçinmek için kırk takla attırıyorlar vallaha
(259 puan) tarafından
Yok aşkım ben bekliyorum o gün gelsin yeterki ben ona o kırk taklayi attiririm :-) ben iyilikle söyledim bakalm önce dedi herkes kendi koyune gitsin bende dedim ben nasıl gideyim araba yok iki çocukla 1 de karnimda var.ben her sene seni tek mi gonderdim ailenin yanına dedim akşam işte iken yazdım ona tamam bakarz demiş kuzum umarım bakar bakmazsa kendimden bu sefer odun vermeyeceğim gerçekten köyümun bayramlarını çok özledim
(1,661 puan) tarafından
Sürekli istediğin birşey değil sonuçta ödün verme haklısın
(259 puan) tarafından
Yok kuzum konuştuk gidecez inşallah ödün vermem inadım inat bilir o :-)
(1,661 puan) tarafından
Gönlünce geçsin inşallah ;))
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Biz her sene önce kaynanamlara geliriz sonra kendi ailemin yanına gideriz.  Her tarafın gönlünü etmek için.  Önce senin ailen vs gibi hiç aramızda lafı geçmez eşimle.  Ailem de bu konuda bir şey demez 
(259 puan) tarafından
Aynen kuzum benim o aslnda kendi ailesinde rahat bile değil sadece çekiniyor.yoksa benm ailemde gidelm on gün kalalm desem gider kalır.ailemin yanında sıkılmaz iş yaptirmaslae yemegini önüne getirirler :-) biricik damatları ya ama kaynanamlar maşallah çocuklara harçlık çıkar emmisi çocuklara kıyafet al emmisi yurda para ver emmisi afedersin vereceğin fitreye bile karisiyorlar.bir yemek yiyorsun tabak tabak kişi başı sayıyla yapar kaynanam israf olmasın diye belki ben ikinci tabağı yiyeceğim bide 7 haftalık hamileyim
(259 puan) tarafından
İştahım o kadar iyi ki maşallah şuan yani onun yaptığı yemek beni doyurmaz bile bilerek yemeğin başına gecirmiyo beni cunki biliyo elimin ayarı yok fazla fazla yapıyorum
(3,826 puan) tarafından
Canım demene göre kaynananlarda kimse rahat edemez her şeyin hesabını yapıyorlarsa... bence sen eşinle konuş durumu anlat bu defa olsun gitmek ister belki ailenin yanına
(259 puan) tarafından
Aynen kuzum gorumcem dışında kimse rahat edemez.oteki gelini yıllar olmustr gitmemistr daha.
(3,826 puan) tarafından
Anladım canım hakkınızda hayırlısı
0 oy
tarafından
Şu toplumun su erkek ve erkek ailesi önceliği nedir ya. İlk erkek tarafına gidiliyor hatta kendi oğullarından çok biz konuşup muhabbet kurmak zorunda kalıyoruz çünkü erkekler soğuk ve muhabbet pek kurmuyor geneli yani kadınlar kadar. O kadar fedakarlık yapmamıza rağmen adın gelin oluyor sonucta. 

Ama erkekler karısının ailesinde çok kalmak istemiyor oldu canım saçmalığa bak. Kadınlar yeri geliyor onca haksızlığa rağmen eşinin ailesine katlanmak zorunda kalıyor susarak. Ama erkekler istediklri gjbi hareket edip bir de hiç laf isitmiyorlar üstüne daha pohpohlaniyorlar dümdüz otursalar bile. 

Bence her bayram ya da izinde sırayla gidilmeli bı bayram önce kocaların bı bayram önce kadınların  aileye gidilmeli. Bize üvey evlat muamelesi görüyoruz 
(259 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum kuzum biz kadınların soyadı bile değişiyor erkekler hep aynı düzenleri bile degismiyo
0 oy
(2,353 puan) tarafından
ablam 12 senelik evli her bayram arefeden giderler eniştemin tarafına bizim tarafada hep 2.günü gelirler yaptigi yanlış bi bayram sizde eşinin tarafina bir bayram kendi tarafınıza gidin ayrımcılık olmasın 
(259 puan) tarafından
Aynen kuzum ya bide ben gitmeyelm de demiyorum ama 3 günde bir tatil bunların 3 üncü günü gene tatil o gün giderz oraya da diyorum bakalm o gün gelsin de telliogullari mi galip gelecek seferogullaru mi göreceğiz :-)
(2,353 puan) tarafından
aynen canım şimdiden iyi bayramlar size ♥️
(259 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benm hayırlı bayramlar diliyorum ailen le birlikte ♥️
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Hep eşinin ailesine gidiyorsan sorun olmaz bence güzel dille söylersen eşin anlayisla karşılar diye düşünüyorum bizde bayram diye bişey yok evlendim evleneli bayram namazindan gelince eşimin ailesine kahvaltıya gideriz eşimin ise giderse kendi evime gelir otururum bayram gibi geçmez yani kendim annemlere gidersek gideriz bi o kadar kaynanama da çok gelen gün yok 
(259 puan) tarafından
Her bayram orayq gittim kuzum 5 inci senemiz ben bir bayramı da ailemle kutladım diyemem.ah ah bizim de öyle ya kaynanamgilse gelene gidene hizmet edip duruluyor insan uyuyamiyo bile doğru dürüst
(7,039 puan) tarafından
Valla ben yatılı kalmaya tövbe ettim kaynanamda 5 dk yürüme mesafesinde oturuyorum zaten eşim yokken gitmiyorum bile
(259 puan) tarafından
Allah dan bizimkiler yakın değil yakın ola her gün gelmiyonuz diye sitem ederlerdi :-)
(7,039 puan) tarafından
Bizimkiler de başta öyleydi hava güzel niye gelmiyodunuz dışarı çıktınız bize de uğrayın bugün niye gelmedin geldiniz yemeğe de kalın çaya da kalın adım atsak aksamliyoduk yetmiyodu burda kalın diyolardi aramızda sorunlar çıkmaya başladı eşim ailesini de beni de tanıdıkça mesafe koydu şuan istersemgiderim istemezsem gitmem onlar niye gelmiyorsun diyemezler eşim 4 gün çalışır 2 gün izinli olur ilk izinli olduğunda birlikte geçiririz 2 günü ikinci izinli olduğunda ilk izin günü akşam üzeri 4 5 gibi gideriz 8 de eve döneriz yani 10 12 günde bi gitmiş oluyoruz
(259 puan) tarafından
Ohhh iyi kuzum başta oulr mesafe koymanız iyi olmuş onlar sanıyorlar ki çocukları hala çocuk dizlerinin dibinden hiç ayrilmasn istiyorlar.ya bazen keşke eşimin işinde tayin işi olsa da uzaklara gitsek diyorum o derece
0 oy
(1,197 puan) tarafından
E her sene onlara gidiosun bu senede sizinkilere gidin haksızlık.bu bayram dokuz gün oldu tatil .eşin ne iş yaoiyor bilmiom ama
(259 puan) tarafından
Kuzum emniyet de gece bekçisi onların izinleri kısıtlı haftalık izni denk geliyor oda bir gün arefe günü sabah işten cikiyo bayramın birinci günü akşam ise gideck
(1,197 puan) tarafından
Ozaman bu bayram size gidin ,diğer bayram onlara canim .onun ailesi varsa senin de var vakit geçirmek istiyorum de
(259 puan) tarafından
Konuştuk kuzum gidecez inşallah bir problem çıkmazsa
(1,197 puan) tarafından
Çok sevindim canım şimdiden güzel bayramların olsun ailenle insallah
(259 puan) tarafından
Amin hep birlikte hayırlı bayramlar canım benim
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Açık bir şekilde konuşun
(259 puan) tarafından
Konuştum bakarız o gün gelsjn dedi canm o gün bakacağım duruma göre ben kolay kolay inat etmem ama bu konuda inat ettim :-)
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Bayramdan bir hafta önce anneme gidiyoruz bayramdada ordayız 
(259 puan) tarafından
Bayramda farklı oluyor aile yanında kuzum ya sende bende dün :-)
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ahhh canım 7 yilllik evliyim

9 gün tatili var 1 gün annemlerde 8 gün kaynanamda

Ne kavga kiyamet ettim yok anlamiyo 
(1,125 puan) tarafından
Çok sacmalik geliyo bana hele kayinbabamgil gelin geldiysen aileni sileceksin dusuncesindeler
(259 puan) tarafından
Bizimkiler el öpmeye gittik kız kısmı zırt pırt anasinjn evine gelip gitmeyecek öyle dediler :-) ama tabi karşılığını aldılar mi aldılar o lafı dediklerine pişman ettim :-)
(1,125 puan) tarafından
Ne dedin canım :)
(259 puan) tarafından
Kuzum dedim benm annemin evi 5 dk lik mesafede sizinki 2 saat ben bir alo desem bı ihtiyacim olsa 5 dk da gelirler sizi arasam geleceğiniz bile meçhul kusura bakmayın ben annemin yanına zırt pırt da giderim kimsede bişey diyemez dedim :-) benm eşim ilk gunsen beri annemlerden çıkmaz ben derim gitmeyelm o ısrar eder gidek gidek diye bazen dışarda eşimin işi olur gider oraya uğrar orda uyuyakalie yemeğini yer çıkar gelir:-) ulan senin evin bura buraya gelsene diyom bı kahve içmeye geldimdu uyuyakalmsm der.annemlerin yanında xok rahattr iş yaptrmazlar hizmetini yaparlar yanlarında rahat oturup kalkar kendi ailesi eski kafalı arkadaş gibi değil o yüzden kendi de çok gitmez köye bizim annemgilin koyde de evi var bayramda diyo üst katı biz alalm :-) ben dedim diretir herhalde annesigile gitmek için diretmedi
(1,125 puan) tarafından
Ay ne güzel canım ya özendim masallah Allah bozmasın bizimkide sadece bayramda gider onda 1 saat durur gidelim hadi der

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 1,069 göst.
13 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Gulsn (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mucizelerim4444 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 134 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,121 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 113 göst.