0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (2,562 puan) tarafından
Bebeğim 2 aylık sadece anne sütü alıyor 1 aydır sadece 500 gr almış mama veriyimi şuan szce eşim almış doktora pazartesi gdeceğim

8 Cevaplar

0 oy
(8,936 puan) tarafından
1 ayda 500 ge çok az bencede ver sütun az mı senin günde kaç cisli bez aliyosun 
(2,562 puan) tarafından
Toplu alıyorum büyüğünü yapınca daha cok değiştiriyorum
(8,936 puan) tarafından
Sen farklı bişey soyluyosun ama o zaman şöyle soyleyim gundd 6 7 kez çiş yapiyo müdür
(2,562 puan) tarafından
Yapıyordur ama yapsa bile kg almamış aynı 1 aydır belkide yaramıyor süt
(8,936 puan) tarafından
Süt yaramaz mı öyle bişey yok varsa yarar senin sütun az mama ver ama sık sık emzir günde 3 4 kere mama ver yeter mamayı da siringayla ver az az damla damla
(2,562 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(649 puan) tarafından
Benzer bir konu bende de var sana cevap verebilecek kadar bilgim yok canim hem postun yukari ciksin hem bende bilgi edinirim 
(2,562 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,621 puan) tarafından
Ayına göre az almış canim, doktoruna da danış ver derse verirsin
(2,562 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
(1,162 puan) tarafından
1. Ay 600 gram aldık ebeler doktor alt sınır dedi yapacak bisey yok 2. Ay mamaya ağırlık verdim yarı mama yarı süt o şekilde 1 kiloyu doldurduk, ya sütü artırma programı yapın ve saat tutarak emzirin sık sık deneyin alıyor mu kilo hala almıyorsa yapacak bisey yok gelişimi için mama gerekli hale geliyor. Kendi süt durumunuza göre karar verin 
(2,562 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(324 puan) tarafından
Ayına göre biraz az almış daha sık emzir süt artırıcı şeyler kullanabilirsin sütün az ise 
(2,562 puan) tarafından
Ne kullanabilirim
(324 puan) tarafından
Kuru beyaz dutu kaynatıp içebilirsin kuru meyvelerden hoşaf yada süt artırıcı damla oluyor ben kullanmadım ama kullananlar var. En önemlisi şu günde kaç litre su içiyorsun mutlaka ölçerek iç en az 3.5 l
(2,562 puan) tarafından
1 lt belki var belki yok şimdi yalana gerek yok
(324 puan) tarafından
Çok az canım, en çok su içmen gerekiyor zorlada olsa içmeye çalış sütün çoğalır inşallah
(2,562 puan) tarafından
İmşallah canım ya çok teşekkür ederim
0 oy
(9,731 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu canm şuan kaç kilo
(2,562 puan) tarafından
3460gr doğdu suan 4700gr
0 oy
tarafından
Bebeklerın  1 ayda 500 gram ile 1000 gram arasında kilo alması normaldır eğer onunda altına düşerse mama takviyesi önerilir kaldı kı zaten ölcumu yapan hemşire doktor önerırdı
(2,562 puan) tarafından
Ama ne biliyim arkadaşımın cocugu benim cocukdan 1500kg azdı ve premeyureydi geçmiş bile bizi
tarafından
Her çocuk bır degıldır ama neden kıyas merakı anlamıyorum yab
(2,562 puan) tarafından
Bu kıyas değil anne olarak baktım arkadaşımınkşyle benim çocugumun arasında büyğk fark var 100 gr değil 1500 kg oynamış arada kıyas değil ihmaldir belki cocuk açtır açlıkdan ağlıyordur kg almıyordur
0 oy
(7 puan) tarafından
Takip eden hemşire herhangi bir bilgi vermedi ve sütünüzun yetip yetmediğini siz daha iyi bilirsiniz yetmiyorsa ek olarak verebilirsin yinede doktoruna danışın 
(2,562 puan) tarafından
Verdi sütün yeter dedi ama o dediğinden bu yana aşırı az almış

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 64 göst.
15 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,562 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.
0 oy
3 cevap 55 göst.
31 Aralık 2022 Aile kategorisinde Tugcee.r (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
19 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,163 soru

11,878,978 cevap

35,995 kullanıcı

...