0 oy
197 göst.
Aile kategorisinde (101 puan) tarafından
Bebeğim 7 aylık 3 bucuk yaşında da kızım var aşırı zorlanıyorum onların kahvaltısı ev işi derken çok zor geçiyor eşim de tam iftar vakti sofra hazır olunca geliyor elini birşeye atmıyor sahurdada öyle çok sıkıldım ve zorlandım bugün kırdım maalesef sizin nasıl oluyor 

16 Cevaplar

0 oy
(305 puan) tarafından
Sütün yetiyomu kız benimki sürekli memedeydi doymadıgı için aglıyordu benimde tansiyonum düşüyordu elim ayagım boşalıyordu açlıktan kan şekerim düşüyordu. Ek gıdayıda kabul etmiyordu rezil olmuştum geçen ramazanda ben 
(101 puan) tarafından
Maalesef canım yetmiyor göğsüm yumuşacık oluyor
(305 puan) tarafından
Bebek mama yiyiyormu gündüz? Bol bol su iç canım
-Reklam-
0 oy
(1,522 puan) tarafından
Canım benim oğlan da beş aylık sadece anne sütü şuanda iftardan sahura sürekli su şişesi elimde bide ara ara biseyler atistiriyorum o yüzden en azından süt azalma durumu yaşamadım ama yorgunluk açısından evet kolumu kaldirasim gelmiyo oğlum bide geceleri uyumuyo sabaha kadar ayakta gündüz öğlene kadar yatıyorum mecbur işler falan aksamis durumda saat 4te mutfağa girip yemek yapabiliyorum bende bide aşırı susama oluyor ama dayaniyorum işte çünkü geçen senede hamilelik bir ay borç oldu bu sene tekrar bir ay olsun istemiyorum 
(101 puan) tarafından
Ben çok su da içemiyorum canjm yoksa tuvaletten çıkamam bulaşık falan çok birikiyor çamaşır ay çok zor yetemiyorum çocuklar buyusede rahat etsem diyorum
0 oy
tarafından
4 yaşında kızım 7 aylık oğlum var oğlum gündüzleri hiç uyumuyor kızımda sürekli benimle oyun oynamak istiyor tabiki ee bayram temizliğine başladım iftara hergun yemek yapmak lazım eşim gecede yok gündüzde sabah 8-8:30 gibi gelip bı yatıyor akşam üzeri 6 da kalkıp iftarı yapıp çay bile içmeden işe gidiyor sabah geliyor yani hiç ama hiç yardımı yok bı yandan temizlik bı yandan yemek 4-5 gündür bunalıma girdim boşanmayı düşünmeye başladım sinirlerim bozuk bilmiyorum ya bı yere de gidemiyoruz çok canım sıkkın benimde acikmiyorum susamiyorum ama gel gör ki aşırı yoruluyorum zaten oruç olmasada aynı çok yoruluyorum çocuğun uyumamasi beni bitirdi 
(101 puan) tarafından
Ay aynı benim gibi canım benim esiminde hiç Hayri faydasi yok üstelik o çabuk sinirlenip kızıyor birşeylere beni ufacık şeylerden dolayı evden bile kovmus bende boşanmayı falan düşündüm ama gidecek yer yok çaresizlik çok zor
0 oy
(16,127 puan) tarafından
Benim bebem de 10 güne 7 aylık olacak sahur yapınca idare ediyorum da bugün sabursuzum karnım gurulduyor açlıktan 
(101 puan) tarafından
Bende sahuru iyi yapmadım ondan kötü oldum
0 oy
(1,068 puan) tarafından
İki buçuk yaşında biri 3 buçuk aylikda biri evet çok halsiz düşüyorum ama sütüm yetiyor şükür 
(101 puan) tarafından
Senin ki daha küçükmüş canım Allah yardımcın olsun
(1,068 puan) tarafından
Aynen öyle boncugumla yolu yariladik sayılır
0 oy
(1,193 puan) tarafından
3 tane çocuğum var en küçüğü bir yaşında emziriyorum yemekte veriyorum onlarla uğraşırken yoruluyorum ama yapacak birşey Yok 
(101 puan) tarafından
Anladım canım Allah kabul etsin
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Canım 11 aylık tutuyorum ama çok zor oluyo sütüm azaldi
(101 puan) tarafından
Anladım canım Allah kabul etsin
0 oy
(527 puan) tarafından
Benim oğlumda haftaya yaşına girecek tutuyorum bende sürekli emmek istiyor zaten çok düşkün emmeye biraz sütüm azaldı öğlen az geliyor meyve ve ek gıdayı arttım bende 
0 oy
(3,447 puan) tarafından
Oglum 23 aylik emiyor gene ama zor gecmiyor sükür sadece sahursuz bir gün tuttum ertesi gün mide agrisindan duramadim 
0 oy
(541 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oğlum 1 yaşında ek gıda aktif yemiyor . Zorlaya zorlaya kırk çeşit sunuyorum begendigini yiyor .. sutumde azalma oldu . Öğlene kadar iyi gibiydim sonra titreme tansiyon problemi . Oğlan memeye yapıştı.  Yumusacikti zaten belliydi sut gitmiş.  İftardan iki saat sonra tam doydu oğlum . Gece de en az 7 defa falan uyanıyor uykusuzluk da beni perişan ediyor . Eşim de gece çalışır gündüz uyur faydası da yok sagolsun bu sene de borca bıraktım ben . Dayanacak halde değilim cunku
0 oy
(2,013 puan) tarafından
yani ek gida yiyebiliyor ve oruç zten kolay gecmezki elbette zorluklar olacak ben tutyordm yememe su icmeme cok dikkat ediyordm sukur hepte tuttm 
0 oy
(1,646 puan) tarafından
3 gündür tutuyordum bende kırk ciktiktan sonra bugün tutmuyorum iki gündür kızım geceleri uykuya zor geciyor acaba oruçtan mi dedim birde böyle deniyeyim dedim onun dışında oruç güzel geçiyordu 5 yaşında da kızım var onu okula getirip götürüyorum dersi vs yani zaman çabuk geçiyor yemek yapmakta zorlanıyorum sadece shdhshhd
0 oy
(65 puan) tarafından
3 buçuk yaşında kızım var 40 günlük de bebeğim var maalesef tutamıyorum.
0 oy
(604 puan) tarafından
Oruç kolay geçiyor da canm uykusuzluk çok yoruyor sahura kalkmak beni çok zorluyor çocuklar uyanıyor bir daha uyuyana kadar sabah oluyor zaten biri üç biri nl bir yaşında iki bebeğim var sahura kalkmadan tutsam sevabını kaciririm diede kıyamıyorum sabah namazı faln var malum ne bilim artık bı şekil bitecek herkese bir sevap bize beş sevap daha fazla zorlandığımız için senin sütünde sıkıntı oluyorsa tutma kaza yaparsın sonra Rabbim herşeye kolaylık vermiş 
0 oy
(8,008 puan) tarafından
Küçük bebegim yok ama inan küçük bebeğim olsa bu kdr yorulmazdkm..her sabah en gec 9 da kalkiyorum oğlumu yedirip okula bırakıyorum.grlip kızımida yedirip giydirip.oglumada öğlen yemeği hazırlayıp kizida okula bırakıyorum ordan oğlanın okulana gidip onunda yemeğini veriyorum dönüyorum ev işleri vs sonra gidp oğlanı alıp dil terapistine gidiyoruz eve gelip yemek yapıyorum sonra gidip kızı alıyorum..ama çarşamba günü ise dil terapisti saatimiz sabah 10. Yine 9 da kaliyorjm 10 dil terapistine gidiyorjm geliyorim yeni ikisini yedirip giydirip beslenme hazırlayıp okula bırakıyorum. Bitmiyo Kur'an'ımi kadir gecesine yetiştirmeye çalışıyorum muhahak 2 cüz her gün okuyorum.aksamlari ise oğlanın dil terapisti ödevleri okulda yapmadığı boyamlari evde yapıyoruz kızım ilkokul ikinci sınıf onuda çalıştıyorum..bazen sinirden ağlıyorum eşim ise 3 vardiyalı çalışiyo ya uyuyo ya işte hafta bir gün izni var o gjnde okeye gidiyo. Emzirme konusuna gelince kızım bebekken ramazanda 2 oruç tutar bir tane yerdim sütüm kesilmesin diye .
(101 puan) tarafından
Canım ben diyorum büyüse rahat ederim ama daha zor oluyor sanki ya Allah yardımcın olsun canım gerçekten çok zor keşke eşin o izin gününde destek olsaydı bu erkekler ne kadar bencil ya Rabbim Kolaylık versin canım
(8,008 puan) tarafından
Aa nasil o gün evde kalacak kafasını dağıtması lazım boguluyormus işte cani cikiyormuş . O erkekmis miş
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Oğlum 2,5 yaşındayken kızım 6 aylıkti ek gıdaya ağırlık veriyordum o yüzden pek zorlanmiyordum

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 137 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
0 oy
0 cevap 38 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı