0 oy
396 göst.
Aile kategorisinde (475 puan) tarafından
Geceden çıkınca uyuyorlar mı uyuyorlarsa ne kadar uyuyorlar merak ediyorum eşim sabah gelince ayrı uyuyor öğleden sonra ayrı uyuyor gerçi çocukların sesinden de pek uyuyamıyor ama bıktım sürekli uyuyor 

33 Cevaplar

+1 oy
(4,403 puan) tarafından
Eşi geç bu soruya ben cevap vereyim 24 saat nöbet tutuyorum bazen gün aşırı bazen 2 güne bir bazen 3 güne bir eşimde bu konudan şikayetçi bende sürekli uyuyormuşum  eşime verdiğim cevabı sanada vereyim 

Doğamız gereği  yaratılışımız gece uyumaya programlı ve biz bu programa aykırı davranıyoruz  işimiz gereği otomatıkman vücutta uyku düzeni de şaşıyor her ne kadar gündüz ister 10 saat uyu gece uykusunun yerini almıyor  bilimsel çalışmalar gösterdi ki bir gece uykusuzluk bile beyni yaşlandırıyor otomatikman bizde tüm sistem bir süre sonra error veriyor algımız bozuluyor ve gerçekten eşini beni ve tüm nöbetçi çalışan emektar arkadaşlarımızı nöbetçi çalışan diğer emektar arkadaşlarımız anlar
-Reklam-
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Eskiden İstanbul da çalışırken daha çok uyurdu, şimdi doğuya geldik biraz daha rahat daha az uyuyor. Mesleğin 13. Yılında artık şu mantık oluştu 2 saat uyusam da aynı 5 saat uyusam da aynı deyip kalkıyor. Uykuyu uzun tutunca daha kötü olduğunu söylüyor. Gece çalışip Sabah gelince 1 2 saat oyalanıyor sonra 2 3 saat yatıyor. Geceye giderken de önceki gece normal uyumuş oluyor, öğleden sonra 1 saat kadar yatıyor. Bir gece çalışıp bir gece istirahat olunca iyi oldu aradaki gece dinlenmiş oluyor 
(475 puan) tarafından
Bizimkinin çalışma sistemide aynı ama o yeni doğmuş bebek gibi sürekli uyuyor siz nerdesiniz doğuda ilçe neresi rahatsa bizde orayı yazalım tercihte
(1,063 puan) tarafından
Biz Ağrı dayız ilçeler tercih edilmiyor onlar atama yapıyor, bulunduğum yere ben önce atandım eş durumundan geldi hatta 1 sene vermediler merkez de çalıştırdılar git gel yaptı eşim
0 oy
(866 puan) tarafından
Sabah 7 de geliyo çocuğu alıp öğlen 1'e kadar oyun oynuyolar sonra birlikte yatıp uyuyolar 
(475 puan) tarafından
Ya maşallah ne güzelmiş bizimki yatsa bile çocukların sesinden bi kaç kere kalkıyor
(866 puan) tarafından
Yok canım zaten 3 saat uyusa ona yetiyo şükür buraya geldiğimizden beri çok rahatız 12/36 çalışıyo zaten
(475 puan) tarafından
Nerdesiniz canım
(866 puan) tarafından
Urfa siverekteyiz  İstanbul'dan geldik
(475 puan) tarafından
Ne güzel bakalım biz nerede olacağız yayın çıkarsa
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Eşim eski askeri personel ama şuan vardiyalı calisio operatör 

Sabah 8 de geldiyse direk bayılır akşam 4 5 e kadar uyur yemek yer biraz çocuklarla oynar ise gider sabah 8 akşam 4 de mesai eklenmediyse 12 ye kadar oturur oynar deli gibi onlarla bazen çocukları uyutur 

Mesela akşam 4 gece 12 ydi 1 de geldi büyük oğlum uyumadı birazda ayrılık girdi bende hastaudim sabah 5 e kadar oturmuşlar ama bugün akşam 6 ya kadar uyudu 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Özel sektörde vardiyali olarak.calisiyor sabah 8 buçuk.gibi gelip öğleden sonra 3 yda 4 e kadar uyumaya çalışır coxuk.var o yüzden kaliteli bir uyku uyumadigi için ben uyandırmam
0 oy
(246 puan) tarafından
Benim eşim güvenlikci gece gidip sabah geldiğinde öğlene kadr yatar belki daha erkende kalkar ama genelde 12 1 arası kalkar yemek yer çıkar akşam tekrar gelir cocuklarla ilgilenir saat 22de yatar
0 oy
(40 puan) tarafından
Nöbetten gelsene yatmaz aşırı yorgunsa belki iki saat
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Eşim bekçi  . Sabah beşte geliyor öğlen 12 ye kadsr bazen 11 e kadar uyuyor  . Kzimla bizde 10.30 11 de kalkarz bazen biz kahvaltı yaparz o uyanınca bazen yetişir kahvaltımıza. Bütün işlerim öğleden sonraya kalıyor. Ve hiç sevmiyorum iş dedigin sabahtan biter :)
0 oy
(1,286 puan) tarafından
Sabah 9 gibi geliyor saat bire kadar falan uyuyor ben kaldırıyorum en fazla iki oluyor çok uyuyunca kötü oldugunu söylüyor bide çok uyuyunca gece uyuyamiyor denge iyice bozuluyor 
0 oy
(541 puan) tarafından
Eşim termik santralde vardiyalı çalışıyor. Hatta 2 gündür gececi az önce gitti. Sabah 8 buçukta geliyor direk uyuyor kahvaltısını yapıp geliyor çünkü. Öğleden sonra 2 3 e kadar uyur uyanır yemek yer TV izler bizle biraz vakit geçirir gibi yapar 7 gibi akşam yemeğini her geri uyur 11 de kalkar işe gider. Yani bıraksam o 2 3 saatte uyur ama sıkılıyoruz anlamıyor sürekli uyumak istiyor. Neyseki her hafta değişiyor vardiya saati 
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Ablan polis ama geceden çıkınca parti cikiyo durabildi kadar durup akşam 6 7 gibi uyuyor sabaha kadardi
0 oy
(512 puan) tarafından
Asker benimki Hafta ici sabah 8 de haftasonu 9 da gelir nöbetten kahvalti fln yapariz ben evi toplayana kadar fln der biraz kestirim sonra kalkar biyere gitceksek gideriz gitmiyceksek aksama dogru yine bayilir gece uyumak yasak nöbette 
0 oy
(856 puan) tarafından
Eşim polis 9da gelıyor oruç tane once2ye kadar uyuyordu şuan oruçta 4kadar yatıyo arada kalkıp namaz kılıyor
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Neredeyse hiç uyumuyor uyku problemi var uyursa da bir iki saati geçmez.
0 oy
(12,893 puan) tarafından
Tek kızım varken 3 4 saat uyurdu 

Şimdi hiç uyumuyor saatlerce uykusuz kalıyor 
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Ramazan'dan beri öğlene kadar uyur. Onun dışında uyumaz gündüzleri ben uyu dememe rağmen 
0 oy
(12,774 puan) tarafından
Benim eşim infaz koruma memuru bazen iki saat uyuyor bazen üç saat bazen çocuğu ona bırakıp işe gidiyorum hiç uyuyamıyor ama akşamına iptal oluyor aşırı aşırı abartmıyorsa bundan rahatsız olmayın kendimde çalıştım biliyorum insan gece uyumayinca gündüz dinç olmuyor surekli uykusu geliyor ve gündüzkü on saat uyku bilee geceki o 3 saatlik uykunun yerini tutmuyor 
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Sabah gelince bı yatar 2 bucuka kadar 
0 oy
(4,920 puan) tarafından
Benm kardeşim güvenlik görevlisi misal akşam 8 de gitse sabah 5 gelir uyur saat  2 ye kadar 3 gbi gitse 11de gelir gece öle uyur benim erkek kardeşim birlik yaşıyor çocukların sesi ona iyi geldiği için bizzat yastığını alır oturma odasına geçer annemde bu konudan şikayetçi ;)

Hatırladığım kadarıyla öyle cnm onlarında işleri zor aslında uykusuz kalıyorlar sürekli disardalar.  
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Küçük bir ilcedeyiz gece işe uyumaya gidiyor bildigin :D gündüz çocuklarla oynuyor evin içinde yardım ediyor. Ramazan olmasa cayckeyfi yapıyoruz gün boyu. Ynsi anlayacagin işi ne kadar yoğun ona bağlı biraz :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 470 göst.
20 Mart 2020 Diğer kategorisinde ❣ Gam ❣ Sat ❣ (1,635 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 403 göst.
2 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Papatya.esila (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 234 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mother of deniz (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 732 göst.