0 oy
100 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından

Kızlar ben pek bilmem. Bi lif örerim onun dışında el işim sıfır  :)) bugün kaynanam gilde idik sadece 5 dk oturdm kızım oyuncaklari ile oynuyordu. Bana diyor ki canın sıkılmiyor mu vakit nasl geciriyosan oturarak diyor. Kendisi battaniye gorumcem de iğne oyası yapiyodu . Valla hiç sıkılmaya vaktm kalmıyor dedim. Surda oturduğum 5 dk sabahtan  beri kızın peşinde kosuyorm  dedim. Hele evde asla oturmiyorm dedm. Gorumcem de onun hevesi yok örmeye diyor. Ama gerçekten kızlar evde hiç işim bitmiyor ki . Ören vardr ona saygı duyarım. Ama gerçekten bilsem de örecek vaktim yok. Ben hem çocuk bakardm hem evin işi hemde el işi yapardm diyor kaynanam. Bu kendini de her yerde örnek göstermese sasirdm zaten :)) gorumcem de bırakta òrsn yani ben onun yerinde olsam kendimi acindiracagima fakirim diye oturur el işi yapar para ile satArım oğlu büyümüş kızı büyümüş o örmesnde ben mj oreym. Oda yeni yeni örüyor yani kızlar. Valla bu kaynanalar kapatilsa keşke yaa. Sizler yapar misinz el işi..?

6 Cevaplar

0 oy
(896 puan) tarafından
Aylar önce BİM'e ip gelmişti şapka ipi ponponu ile beraber ben de 3-4 tane aldım o gazla Bir de gittim 2-3 tane de şiş aldım başladım Allah nasip ederse 10 seneye kadar öreceğim  inşallah
(1,207 puan) tarafından
Hahahah inşallah maşallah:D
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Hey Allahimm muhabbete bak ya.d bizimki de öyle hemen eskilerden bahseder ben şunu yapardım bunu yapardım der durur duymamazlıktan gelirim.d valla sen yine lif felan örüyormuşsun ben hiç bir şey bilmiyorum hahzhshsh valla az bı boş vakit bulayım isim olmazsa çocuklar uyur olurlarsa bende yatıyorum miss gibiii
0 oy
(4,039 puan) tarafından

El işine becerim yok maalesef. Aslında öğretmek istediler ama Ben yanaşmadım. Yapınca kafa rahatlıyor sakinleşiyor insan, meşgale oluyor elinde. Ama dediğin gibi ben oturacak vakit mi buldum ki el işi yapayım :) kitap okuyorum Fırsat buldukça. Kitap okumak için ayrı vakit ayıramıyorum artık...

0 oy
(7,660 puan) tarafından

Annem oldu mu örüyorum. Annemin yardımcı olması lazım bana yoksa model filan yapamıyorum :D

0 oy
(1,240 puan) tarafından
İnternetten bakıp kızıma 2 tane yelek ördüm o da heves ettim diye yoksa öyle pek beceremiyorum aslında istesem çok güzel olur 
0 oy
(687 puan) tarafından
Benim ailemde hemen hemen herkesin eli yatkın olmasına rağmen bizde bir söz vardır. "Elişi, el işi."

Onunla vakit öldüreceğim yerde kitap karıştırır 2 mesele fıkıh öğrenirim genelde. Sonuçta farz değil vacip değil sünnet değil. Allah bana ondan sorsun istemem.

"Nasıl yaşadıysan, öyle öleceksin. Nasıl öldüysen, öyle dirileceksin. Nasıl dirildiysen, öyle hesaba çekileceksin." Bu beni korkutuyor biraz.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 220 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 430 göst.
2 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydan YILDIZ (551 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 807 göst.
31 Ocak 2020 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 79 göst.
7 Aralık 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,314 soru

11,323,298 cevap

34,774 kullanıcı

...