0 oy
237 göst.
Aile kategorisinde (761 puan) tarafından

Bebeğim 18 günlük ama kundakta asla durmuyor ağlıyor. Kendini o kadar sıkıyor ki mosmor oluyor bende bu yüzden kundaklamıyorum. Ama herkes şey diyor işte kemikleri gelişmez kendini toparlayamaz falan. Kundakli bebekler daha çabuk gelisiyormus falan.

Çocuk durmuyor ama ne yapayım:(

Siz bebeklerinizi kundakladiniz mi ?

Kundaklamayan var mı ? 

Varsa herhangi bir problemi oldu mu bu sebepten dolayı?

29 Cevaplar

0 oy
(1,425 puan) tarafından
Hiç kundaklamadım. Şu an 20 aylık bir sorun yok şükür 
(761 puan) tarafından
Çok şükür tek yapmayan benim sanıyordum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben de sarardım aynı olurdu eli açıkta ırkı kırdı koliki :DD öyle böyle büyüdü kundaksız da büyüyor ayol
(761 puan) tarafından
Evet de ne bileyim ya herkes birşey söyleyince
tarafından
Kundak sağlıklı kasınca zorlayınca osuruyo fakat farz da değil ben 3 ay denedim öyle daha deliksiz uyurlar dediler 5 dk yatmadı sarınca açtım 2-3 saat uyuyordu
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Ya Allah aşkına o kadar doktorlar bangır bangır kundak yapmayın diyoken takılmayın su çevre baskısına benimde kaynanam tutturmustu kundak al kundaksiz olmaz ben hep yaptım doktorlar bile şaşırdı vücudu ne güzel diye kemikleri iyi oturur vucud şekli güzel olur konuştu konuştu asla dinlemedim sadece uyukusu çok hafifti ilk zamanlar kollarını sardım gevsekce ayakları yine açıkta kaldı mesela onu da 2 as asisinda asi yeri acır dediler bıraktım 
(761 puan) tarafından
Yaa hiç denk gelmedim geçen yarın kundak yapın refleksten dolayı uyanmasın çocuklar diyordu bir doktor o yüzden ayrı dert olmuştu bana
(7,043 puan) tarafından
Tamam bende yarım kundak yaptım işte bebekler ilk dönemlerde ellerini kollarını bilmezler bilinçsiz hareket ettirip ondanda korkarlar uykudan uyanırlar onun için yarım kundak yapiliyo onda da sadece kollar sariliyo o da sıkı değil ben de öyle yaptım
(761 puan) tarafından
Bende ilk kaç gün öyle yaptım kendine geldikçe bırakmadı
0 oy
(7,425 puan) tarafından
ben arada yapıyodum rahat uyusun diye uyanıken yapmazdım
(761 puan) tarafından
Bende yaparsam uyurken yapacaktım da iste
0 oy
(65 puan) tarafından
Kundaklamanın gelişimle alakası yok . Benim kızım ilk doğduğunda kaynanam kundaklamıştı ama nasıl kundaklama öyle sıkm8ştıkı kızımı sanki insan değilde eşya paketlemiş gibi . Bunu görünce hemen kundağı açtım bidaha da izin vermedim 
(761 puan) tarafından
Benim de geçen komşum öyle yaptı gider gitmez hemen açtım sanki kızı mumyaladi ya
0 oy
(1,429 puan) tarafından
Ben hiç kundaklamadim eli kolu çok hareket ettiği halde onu zaten kendini utandırmasın reflekslerini kısıtlamak için yapıyorlar ama onu öyle görünce bana fenalık geliyordu çocuk bogulcak gibi yapmadım o yüzden :D 
(761 puan) tarafından
Evet bende kendini uyandırmasın diye yapacaktım ama izin vermiyor miniğim
(1,429 puan) tarafından
Benimkide kol bacak bişey çıkarırdı zorla :D
(761 puan) tarafından
Duranlara şaşırıyorum zaten :D
0 oy
(826 puan) tarafından
Ben hiç kundaklamadim. Sevmiyorsa kundaklama. Ablamin kizini o ay kundakladılar. Yoksa uyumuyordu. Ikimizin çocuğunda da bir sıkıntı yok şükür. 
(761 puan) tarafından
Evet kimisi de seviyor işte her çocuk farkli
0 oy
(970 puan) tarafından
Bende rahat uyusun diye yapıyordum kundağı baktım ağlıyor o ağlayınca bende daraldim bıraktım böyle rahat uyuyor kundakta uyumadı 
(761 puan) tarafından
Benimki tam uyumussa kundak yapsam rahat yatıyor ama onun dışında asla kundakta durmuyor
(970 puan) tarafından
Sal gitsin bebeki ya sıkma küçük yüreğini
0 oy
(232 puan) tarafından
Gevşek olan çocuk gevsektir siki olan sikidir ben katılmıyorum kundaklama ya simdiki bebekler sıkıya gelemiyorlar tatlislar
(761 puan) tarafından
Evet hiç gelemiyorlar :)

İlgili bir soru bulunamadı

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...