0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (762 puan) tarafından

Bebeğim 18 günlük ama kundakta asla durmuyor ağlıyor. Kendini o kadar sıkıyor ki mosmor oluyor bende bu yüzden kundaklamıyorum. Ama herkes şey diyor işte kemikleri gelişmez kendini toparlayamaz falan. Kundakli bebekler daha çabuk gelisiyormus falan.

Çocuk durmuyor ama ne yapayım:(

Siz bebeklerinizi kundakladiniz mi ?

Kundaklamayan var mı ? 

Varsa herhangi bir problemi oldu mu bu sebepten dolayı?

29 Cevaplar

+1 oy
(901 puan) tarafından
Canım ben kundakladım fakat kendini uyandırmasın diye yani yoksa bunun gelişimle falan alakası olduğunu hiçbir şekilde düşünmüyorum böyle düşünenleri de anlamakta zorluk çekiyorum
(762 puan) tarafından
Bende refleksten dolayı uyumadan önce kundakladim birkaç kere de durmadı hiç
(901 puan) tarafından
Durmadıysa sarmayı ver sen de canım boş ver herkes kundaklayacak diye bir kural yok
(762 puan) tarafından
Öyle tabiki sorayım dedim acaba tek kundak yapmayan ben miyim diye :)
-Reklam-
+1 oy
(9,971 puan) tarafından
Ay ben asla dara gelemem 2 bebegimide kundaklamadim hic. Ikiside tosun gibi masallah :D
(762 puan) tarafından
MaşeAllah Allah bağışlasın ay ne bileyim millet o kadar söyleyince
(9,971 puan) tarafından
Kiz yok agzi olan konusuyo. Oglumun hatta bacaklari 1 yasinda parantezdi boylemi kalacak derdim. Simdi sutun gibi :)
(762 puan) tarafından
Kendiliğinden düzeldi yani :)
(9,971 puan) tarafından
Aynen oyle şuan 3.5 yasinda öyle guzelki vucudu :)
(762 puan) tarafından
Allah bağışlasın insAllah
0 oy
(390 puan) tarafından
Hiç yapmadım annem bi tane resmi olsun diye 10 saniye yaptı ben daraldım geri açtım
(390 puan) tarafından
Ben hiç yapmadım ama hiç öyle düşünüp zorlanmadım yani kundak yapılmalı diye düşünmedim canım bende çevre baskısı da yoktu ama olsaydı da farkeder miydi hayır :)))
(762 puan) tarafından
Bende bu kafadan istiyorum ya:)
(390 puan) tarafından
Görme duyma canım ne derlerse desinler sana doğru gelen neyse onu yap bebeğini en iyi sen bilirsin ve sana birşey dediklerinde onlar büyütmüyo bebeğini sen büyütüyosun bunu düşün
(762 puan) tarafından
İlk günler baya taktım şimdi kim şunu bunu yap derse evet yapıyorum doğrudur vs diyip kendi istediğimi yapiyorum
(390 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım sağlıkla büyüt evladını
0 oy
(1,210 puan) tarafından
46 günlük doğru düzgün kundaklamadım. İlk haftalar biraz sardım yani kundak denmez çünkü kızım elleri dışında seviyor sıkı sıkı kundak yaptığım zaman daralıyor o yüzden bende pek kundak yapmadım. Şimdi de öyle evin içinde normal dolanıyor sadece dışarı çıkacağımız zaman sariyorum hava soğuk diye onu da 
(762 puan) tarafından
Evet evet benimki de öyle ellerini içeriye koyunca bir ağlıyor bir sıkıyor kendini komşum geçen geldi sardı benim yaptığım kundak değilmiş yani normal sarmaymis kız cagiz nefes alamıyordu gider gitmez açtım geri
(1,210 puan) tarafından
Hahah kıyamam ya evet kimisi şöyle sımsıkı sarıyor ben bile daralirim ya çocuk nasıl daralmasin
(762 puan) tarafından
Dimi dimi neymiş anne karnında da yerleri dar rahat ediyorlar diye
0 oy
(13,648 puan) tarafından
İkisinde de yapmadım yavrum durmuyolar ki zaten daraliyolar
(762 puan) tarafından
Evet yani bizde olsak bizde dayanamayız
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Yarım kundak ilk 3 ay yaptık ayakları serbest bıraktım sadece
(762 puan) tarafından
Benimki de kolları dışarda istiyor
(1,162 puan) tarafından
Kollarıyla kendini uyandırıp ağlıyordu o yüzden yaptik
(762 puan) tarafından
Evet öyle oluyor zaten ama yine de kundak istemiyor
0 oy
(7,662 puan) tarafından
Ben yaptım çünkü daha rahat oluyordu bebeğim. Seninki rahat olmuyorsa yapma. Zaten yarım kundak öneriyor doktorlar da. 
(762 puan) tarafından
Uyuduktan sonra yapsam güzelce uyuyor ama uyuyunca yapınca uyanıyor tekrar işte sıkıntı şu kızım kolları kapalı sevmiyor
(7,662 puan) tarafından
Anladım canım. Yapma o halde
(762 puan) tarafından
Aynen mecbur :(
0 oy
(5,727 puan) tarafından
uyku problemi olduğunda yarım kundak yaptım başka zaman yapmadım. sen de yapacaksan yarım kundak yap ama yapmak zorunda da değilsin 
(762 puan) tarafından
Bende uyanmasın refleksten dolayı diye uyumadan önce yapıyordum ama durmuyor tekrar açıyorum
0 oy
(951 puan) tarafından
3 çocuğumuda kundakladım daha rahat yatıyorlar uykuda sıçramıyorlar yani kimi bebek daha rahat ediyor bazı bebekler kundak sevmiyor 
(762 puan) tarafından
En azından kollarıni sarıp uyutmayi istiyorum ama yok yani kollarını sarınca bir ağlıyor bir zorlaniyof
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Doğduğu günden itibaren üç ay yarım kundak yaptım. Bayağı rahat ettim. Tek sıkıntı sırt üstü yatıyor sürekli. Hâlâ öyle. Başka da bir sıkıntısını görmedim. Tabii her bebek kundak kabul etmeyebiliyor.
(762 puan) tarafından
Benim kızım kolları sarilmasina dayanamiyo. Bazen çok derin yatınca kundak yapıyorum güzel yatıyor ama öteki türlü durmuyor
(2,674 puan) tarafından
İstemiyorsa yapma canım, milletin ne dediği önemli değil , önemli olan bebislerin rahat olması
(762 puan) tarafından
Aynen öyle uyurken rahat eder diyordum da işte sevemedi
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Kendini uyandırmasın diye kolları sarıyorum sadece 22 günlüğüz
(1,119 puan) tarafından
Var şükür canım bol sıvı tuket gelir sıcak suyla masaj yap
(1,119 puan) tarafından
Emzik kullandir
(762 puan) tarafından
Ya hepsini deniyorum var ama çok az tek delikten geliyor o da yetmiyor ne yazikki emzik de tutmuyor midesini bulandırıyor
(1,119 puan) tarafından
Yuvarlak uçlu emzik bak benimki de tutmadı öyle aldım dün tuttu
(762 puan) tarafından
Onu da aldık onu hiç tutmadı yine bazen damak olanı tutuyor az da olsa
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Ay hayir tabikide seni öyle dumduz bağlasalar durabilir misin hoşuna gider mi 

Sadece küçükken kollarını sardım kendini uyandırmasın diye oda sadece uyurken 

Maşallah her şeyi tam gelişti 11 aylık yürüdü 9 da emekledi 
(762 puan) tarafından
Ben zaten dar kıyafet bile giyemem kızım da benim gibu belli oldu:)
Açıkçası bende uyanmasın diye yapmak istiyordum çünkü daha rahat yatıyordu ama istemeyince bıraktım
0 oy
(161 puan) tarafından
Bende yaptım ama gelişim için değil sürekli elleriyle ağzını arıyordu sadece kollarını kundak yaptım daha rahat uyuyordu yoksa elleriyle kendini uyandıriyordu :D eğer bebeğin seviyorsa yarım kundk yap canım ama direk kundak yapıp sırt üstü uyutma sırtına ve önüne destek koyup yan yatır kusursa boğazına kaçmasın ama önüne de koy dönerse yüz üstü gelir yan yapıp destekle etrafını 
(762 puan) tarafından
İşte kolları kapalı sevmiyor kundak yapınca ağlıyor kollarını tek açıyorum duruyor genelde hep yan yatırıyorum desteksiz ama hareketlenme ye başladı şimdi destekli yatırmam lazım
0 oy
(5,089 puan) tarafından
İstemiyorsa yapma tabi cnm 

Bazı bebekler daha rahat uykuya geçiyor kundakla 

Ama bazı bebeklerde asla istemez 

Bir zararı olacağını sanmıyorum 
(762 puan) tarafından
Uyunca yapıyorum kesintisiz uyuyor ama işte o tam uyumalı ki yapayım
0 oy
(2,997 puan) tarafından
Ben de yapmadım bana daral geliyor kundaktan eller kolları bağlı pek sağlıklı gelmiyordu. Baktım bir iki kere eldiveni çıkarıp yüzünü çizmişti ben de lc waikinin kıyafetlerden aldım kendinden eldivenli olanlardan onu çıkaramıyordu. Sorunu öyle çözdüm yani 
(762 puan) tarafından
Başta eldiven sorununu bizde yaşadık sonra bileği lastikli eldiven bulduk onunla durdu
0 oy
(5,713 puan) tarafından
Benim iki doğumum da yaza denk geldi biri temmuz bi Ağustos en sıcak günlerde hiç kundaklamadım 
(762 puan) tarafından
Kundaklamasak da oluyomuş :)
0 oy
(10,460 puan) tarafından
Kayinnam bı kere kundak yaptı ben boğuldum asla öyle şeye gelemem ben boğazlı kazak bile giydiremem hemen çıkardım ikisini de yapmadim
(762 puan) tarafından
Bende öyleyim ya bir kıyafet azıcık dar olsun nefes alamam
(10,460 puan) tarafından
Bırak kız kundaklama çevrede herkes doktor zaten;)
(762 puan) tarafından
O da doğru:)
0 oy
(787 puan) tarafından

Beni kundaklasalar napardm diye düşündüm ve sinir krizi gecircektim düşününce bile bebeğimi asla kundaklamadm kulağımi kapattm çok isteyen varsa kendini kundaklasn.

Uyanma vs hiç de bişey olmadı kundak pişmanlıktir.kundak kaldırılsın.:D

(762 puan) tarafından
Hahaha:):) bende aynı dusuncedeyim:) nefes alamam galiba birde beyaz kundak yapanlar var Allah korusun aklıma kefen geliyor
(787 puan) tarafından
Aşırı haklı bir yorum:))
(762 puan) tarafından
:) :) öyle ama :)
0 oy
(405 puan) tarafından
Ben ilk ay kundaklamadim güzel yatıyordu şimdi de kundakliyorum güzel uyuyor iki buçuk aylık 
(762 puan) tarafından
Kızın veriyorsa çok güzel
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Defne'de annemlerde kaldık kırk gün, kundak yaptılar. Ben beceremedim eve geldik bıraktım yapmayı. Efe de eve taburcu olduk hiç yapmadım kundak uç aylık oldu 
(762 puan) tarafından
Genelde kırk gün yapın diyorlar zaten aman iki çocuğun da aynı değil mi kundak yapmama farkı yok
(12,536 puan) tarafından
Küçüğü hiç yapmadım
(762 puan) tarafından
Aman en güzeli

İlgili bir soru bulunamadı

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı

...