0 oy
320 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bir bebegim 18 aylik diğeri 1,5 aylik çok erken oldu biliyorum ama yetişemiyorum siz nasıl yetisiyorsunuz ruh hastası gibi geziyorum ortalıkta resmen ne uyku var ne bir düzen tuvalete bile gidemiyorum saatlerce kendimi tutuyorum aynaya bile bakmaya yetişemiyorum 

21 Cevaplar

+1 oy
(9,005 puan) tarafından
Zamanla alışıyor insan bir düzen oluşuyor 
(3,687 puan) tarafından
Kesinlikle.
-Reklam-
0 oy
(340 puan) tarafından
 Valla benim 5 yaşında 1 kızim var 2 yolda geliyor araları baya var ama benm hala beynim yanıyor ne yaparım diye kızım baya yaramaz çünkü 
0 oy
(10,037 puan) tarafından
Aralari 29 ay. Ilk 10 ay asiri zorlu gecti asiri asiri daha yeni yeni buraz kendime geliyoeum kucuk olan 14 aylik oldu
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Valla iteleye iteleye biri 27, biri 9 aylık olduk hala gece uykusu sıkıntı ama günler geçiyo sabret hemen hemen yaş aralığı aynı bebişlerimizin geçecek herşey ben günlerce ağladığımı biliyorum halada ağlıyorum gerçi :) bu seneyi atlatayım tamam diyorum böyle motive oluyorum :) Eşim akşam gelince çok yardımcı oluyo Allah razı olsun 
tarafından
Benim eşim uzmn suriyede 3 4 aya bir geliyor oda 15 gün kalıp geri gidiyor
0 oy
(15,983 puan) tarafından
Biri 5 biri 4 yaşında en küçükleri 7 aylık olmak üzere ve çok şükür daha tımarhanelik olmadım 
(305 puan) tarafından
Benim kızlarımda senikiler gibi canm . Büyüğüm 5
Yaşında ortancam üç buçuk en küçüğüm de 25 günlük
0 oy
(7,621 puan) tarafından

Bazen gözümle bakıyorum nazende onlar bana bakıyor böyle böyle ilerliyoruz insalah sağ çıkarım :D

0 oy
(2,804 puan) tarafından
3 yaşında 8 aylık 2 oğlumda valla pert oluyorm 
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Bnm kızım 4.5 yaşında oğlum bir aylık ben bile pert oldum :) oğluşum sakın olmasına rağmen zorluyor kızım zaten okula gidiyor günler öyle boyle geçiyor eşim işi gereği genelde evde o hep kızıma bakıyor oğlana ben smdi nöbette iki gece birini sağıma aldım birini soluma uyutmaya çalışıyorum iyi kötü gece zor geçiyor 
(2,479 puan) tarafından
Benim de öyle olacak. İnşallah benim oğlum da sakin olur. Amin. :)
(2,353 puan) tarafından
Benm oğlan anne karnından sakindi ben 24.25 haftalık ilkez hissetmiştim çok hareket etmezdi  harketlerini izleyemeden doğurdum öyle söyleyeyim :) çıkıncada zor değil en azndn kızım kadar zor değil Rabbim hayırlısını versin kuzumda ikiye bölünmek zor ya
(2,479 puan) tarafından
Benimkiye de doktor peşinden koşturacak bu sizi diyor her gittiğimizde:S Gerçi kızım karnımda sakindi, hiç sert hareketi olmadı. Ama doğdu hareketli bi de çok huysuzdu hala öyle. Bu iyi huylu olsun diye dua ediyorum hep:D
0 oy
tarafından
Sana tavsiyem vitamin değerlerini ve kan değerini demirini, B12, D vitamini özellikle yüksek tutmaya çalış takviyelerle. Kendimden biliyorum beni en çok yoran sebepler bunların eksikligiydi sonradan anladım. Tamam zor bebek bakmak hele de iki tane ama en azından değerlerini yüksek tut ki çabuk yorulma halsiz kalma. Bunlar da eksik olunca yaşama sevinci bile kalmiyor insanda çünkü 
(52 puan) tarafından
Benimde bir oğlum var 5 aylık oda şimdiden çok hareketli olacak belli kıpır kıpır hiç durmuyor ve uykusuz bir bebek beni çok zorluyor dediğin o kadar dogruki bende değerlerim dikkat edicem yoksa yaşama sevincim gitti çok doğru dedin
0 oy
(307 puan) tarafından
mecbur büyümesini bekliycez canim.benimde 3 yasinda ikiz kizlarim 2 yasindada oglum var. inanki 3 senedir kendi yatagimda 5 kere full yatmamişimdir geceli gündüzlü stres, sac baş daginik. oyle yoruluyorumki aksam hepsini uyutunca tam az kafa dinleyim diyorum 2 saate kalmadan bi biri bi biri sürekli uyaniyor. sabaha kadar uyu uyan devam..

Allah yardimcimiz olsun hepimizin 
(1,334 puan) tarafından
İkizlerin uyku düzeni oturmadı mı daha canım . Benimde 3 bucuk yaşında ikizlerim var. Biri sabaha kadar rahat uyur. Diğer oğlum özel çocuk onun uykudu sıkıntı arada uyanıyor sabaha kadar ayakta oluyor bir uyanınca
(307 puan) tarafından
malesef canim keske düzene girseydide iste. yanlarinda ben bile yatsam uyudum istemiyorum deyip duruyorlar .dogduklarindan belli sabaha kadar uyanmadan uyuduklari hic bilmem. buda cok yoruyor
(1,334 puan) tarafından
Allah güç kuvvet versin sana . İkiz büyütmek çok çok zor bende tek başıma büyüttüm ikizlerimi . Ömrümden 10 yıl gitti resmen. Gözlerimin altı çökmüş yorgunluktan. Senin 1 tanede küçüğün var . 3 yaşı atlattıktan sonra bir sakinlik geliyor çocuklara . İnşallah düzelir uykuları
(307 puan) tarafından
Aminnn canim sagolasin♡♡  
insallah sakin olacaklari zamani dört gözle bekliyorum gercekten. Allah sizinde yardimciniz olsun
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Aralarında 34 ay var arada huni takıp geziyorum şuan kızım 2 aylık eşimin destegiyle düzen kurdum o düzende devam ediyoruz suanlik bakalım ☺️
0 oy
(1,011 puan) tarafından
4 buçuk yaş 28 aylık 13 aylık 3 tane hamd olsun yetiştiriyorum Allah yardım ediyor eşim de destekci gurbetteymde o rutine alışıyor insan:)
0 oy
(333 puan) tarafından
Benim büyük 17.5 aylık küçük 5 aylık ilk başta alısma surecı zor oluyo ama alışıyo insan ilk bebelerin karnını doyuruyom sonra ikiside durmazsa kahvaltımı salona getirip yavas yavas yiyorum ogle uykusunda bende dinleniyorum iş yapıyorum benim büyük kıskanmadığı icin zorlanmıyorum ama zarar vereceğini bilmediğinden küçüğü hep korumak zorunda kalıyorum o konuda zor oluyo 
0 oy
(2,852 puan) tarafından
Benimkilerin arası 28 ay.. ilk 6 ay çok güzeldi herşey oğlum sabah uyuyordu o uyanınca kızım uyuyordu kızım uyanıyordu oğlum ikinci uykuya yatıyordu ... Sonra kızım öğlen uykusunu bıraktı oğlum ek gıdaya geçti hareketlendi zorlanmaya başladım .. şimdi kızım kreşe gidiyor 5 yaşına geldi oğlum 2 buçuk oldu canları sağolsun.. gittikce zor olmaya başladı çalışan anneyim bir de 
0 oy
(967 puan) tarafından

Ben 4 çocuk bakıyorum :D

İkizlerim 9 aylık kızlarım da küçük senin gibi üst üste oldu

Zamanla alışırsın canım:-)

0 oy
(676 puan) tarafından
Hiçbir şeye yetişemiyorum şuan da ev berbat çamaşırlsr birikti bir yandan yıkanacaklar bir yandan temizler mutfağı saymıyorum bile oğlum bazen çok gazlanıyor yine öyle bir gündeyiz ikisi de yatıyor şuanda ev bu haldeyken yattım artık yarına iyi olursa çocuklar evi anca öle temizlerim yoksa gene kalacak 
0 oy
(12,629 puan) tarafından
Gittikçe oturacak düzen ,içini ferah tut canım Allah bağışlasın ☺️♥️

Benim kız 21aylik oğlum 3 aylık ve kolik. İlk başta dünyam şaştı şimdi iyi ki doğurdum diyorum zaten çok isteyerek oldu

Her gün dişarı çikartıyorum parka yada yürüyüşe,kızın yemeği etkinlik her gece yatmadan düş derken gün bitiyor geceler bizim ☺️ koca ayıyla oturuyoruz 3.4 e kadar takılırız 
(363 puan) tarafından
Sabah nasıl kalkıyorsun bacım
(12,629 puan) tarafından
Kiz 11.12 de kalkıyor
Oğlum ara ara emmeye kalkıyor 9 gibi uyanır
Eskiden de böyleydi düzen 4.5 saat yetiyor bana
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Heryerimm agriyo yorgunlukdan  kafam yerinde değil lohusayim .ilk çocuğum hiç bı hareketi düzgün değil sinirim çok bozuyor diğeri daha 35 gunlukk ..
0 oy
(1,015 puan) tarafından
12 aylıktı oğlum hamile kaldım 21 ay var aralarında şuan biri 3yas 4 aylık biri 1 buçuk yaşında 2 Şi erkek nasıl baktığımi bir ben bir Allah biliyor ama saolsin annem de imdadıma Hızır gibi yetişiyor 
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun valla bende 1 tane 10 taneye bedel sabah 8 kalktı öğlen yatmadı şuan yeni uyudu namaz kılıp sahur hazırlıycam

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 413 göst.
5 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ArasEgem ♥ (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 366 göst.
19 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 335 göst.
18 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prens-annesi44 (516 puan) tarafından soruldu

379,827 soru

11,369,868 cevap

34,853 kullanıcı

...