+1 oy
277 göst.
Aile kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Protez tırnak kullanan kızceler , Gusül olayını nasıl yapıyorsunuz:) Regl bitti Gusül aldım tırnak yaptırdım fakat eşimle cinsel münasebet uzak duruyorum gusül geçmez diye tırnaktan... Kimisi kabul olmaz su değmiyor diyor kimisi de geçici bı işlem sargı gibi düşünün olur diyor riske atmak istemedim orucumu fikrinizi almak istedim 

18 Cevaplar

+1 oy
(2,066 puan) tarafından
Nasıl birşey protez tırnak gerekli birşey mi sonra vücudun parçası oluyor mu 
tarafından
No no no, tırnağa tırnak yapıştırıyorlar. Eski işlettiğim güzellik salonunda protezci vardı oradan izlemiştim
-Reklam-
+1 oy
(974 puan) tarafından
Protez tırnak su geciriyorsa sorun yok ama gecirmiyorsa gusül kabul olmuyor

Ayrıca ne gerek vardı protez tirnaga onu anlamadim
tarafından
Kız protez tırnak nasıl su geçirsin tırnak üzerine tırnak yapıştırıyorlar
(974 puan) tarafından
O yüzden diyorum kiz kabul olmaz diye :))
+1 oy
(5,307 puan) tarafından
Geçen eşim gösterdi alalım sana diye ben emin olmadığım için istemedim içime sinmedi. Bilen birine sor hoca filan
(1,186 puan) tarafından
O takma tırnaktır . Protez tırnak alçı gibi oluyor yani kendisi çıkaramaz .
+1 oy
(10,025 puan) tarafından
Olmuyo canim ya gusul altina su gecmiyo cunku. Bende yaptirmistim ama bekardim o zaman abdest aldim yaptirdim bi daha regl bitti cikardim abdest aldim
+1 oy
(849 puan) tarafından

Oje bile sürmeyen ben.:):)

Bencede kabul olmaz  

+1 oy
(2,131 puan) tarafından
Tövbe ya sargı sağlık sorunu zaruri bi sebep. Eşten uzak duruyosun bu bi günah protez tırnak ayrı günah :)) yani önce sorman gereken başka konular var ama kesinlikle kabul olmuyo gusül zaruri bi sebeple kapalı değil çünkü 
(2,131 puan) tarafından
Hahahahah :)) akıllı ol aklını kullan demişler :)))
(6,219 puan) tarafından
Güzel taktik ama )))

Sen napiyon bebeler napiyo
(2,131 puan) tarafından
Birini uyuttum beşiğe koydum biri ayağımda :)) oğlanı kız doğana kadar sallamadan uyutuyodum kendim uyumaya alıştırmıştım çocuk 2 yaşnda ayakta sallanmaya alıştı başka uyumuyo. Kendi elimle topuğuma sıktım gibi oldu :))) sen nasılsın ♡♡
(6,219 puan) tarafından
Oyyy kizzzz niyeee 2 yaştan sonra ayakta sallamaya alıştırdın ki:( zor oluyordur
Bende napim biraz çamaşırlarım vardi onlari katladim ortalığı topladım camasir asicam smdi
Sonra kaynana felah koftesi yapicakmis dedim sen hamurunu yap ben yuvarlarim  öyle dönüp duruyorum:)
(2,131 puan) tarafından
Ya kızım doğdu kolik gibi bişeydi oğlanı da uykular iyice sarktı hemen hızlı uyusun diye 2 5 derken çocuk ayağa alıştı. :( anam fellah köfte çok severim ama hiç yapmadım biri yapsa da yesem diye gözlerim bunu öğrenmem lazım :))) afiyet olsun sana şimdiden cnm.
+1 oy
tarafından
Canım su geçirmiyor galiba,ne abdest olur nede gusül engel diye biliyorum ama bazı yerlerde olur deniliyor sen en iyisi hocaya sor, hocanın işine karışmayalim:)
+1 oy
(2,873 puan) tarafından
Kabul olmuyor diye biliyorum bende bir zamanlar meraktan kullandım ama artık yapmıyorum keşke oruç ayında yapmasaydin
+1 oy
(1,016 puan) tarafından
Teşekkürler kızlar, cevaplar için ikilemde kalmıştım 
+1 oy
(938 puan) tarafından
Hiç bilmiuorm kuzum bilen biri çıkar heralde hiç anlamam öyle şeylerden Ojeden bile nefret ederim .
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Şu geçmez kabul olmaz :) hayatınızi zorlaştıracak süs eşyalarından uzak durmak en iyisi :)

+1 oy
(15,156 puan) tarafından
Sargiyla protez tırnağı bir tutmak ne kadar saçma . Protez tırnağın tam olarak yapılışı nasıl bilmiyorum. Ama sargida gusül sarginin altindaki tene değdiği zaman zararı olacaksa o zaman şu degdirilmez. Sorumluluk sağlık durumu söz konusu. Protez tırnak tamamen keyfi bir uygulama. Sargiyla bir tutulamaz bence 
+1 oy
(1,911 puan) tarafından
Adını hatırlamıyorum ama bir hocadan dinledim daha dün eğer sağlık sebebi ile olursa sayılıyormuş ama öyle değilse su geçirmediği için olmuyormuş. 
+1 oy
(12,947 puan) tarafından
İçine su geçmediğine göre gusül olmaz 
+1 oy
(1,016 puan) tarafından
Sağolun kızlar bı kaç güne cikarticam tirnaklari
+1 oy
(15,928 puan) tarafından
Abdest olmaz tabi ki. Ne demek sargı gibi düşünün. Sargı keyfi bir şey değil. Ama tırnak keyfi bir işlemdir. İgne ucu kadar bile kuru kalmamasi gerek duş alırken..
+1 oy
(3,653 puan) tarafından
Sargı alçı sağlıktan dolayı bir kolaylık ama protez sence sargı ve alçı ile aynı kefede mi?
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Bı kere kocanız sizin için daha önemli 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 262 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 2Melek annesi.27 (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Arya455 (175 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Arya455 (175 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 231 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Merveruzgar (1,030 puan) tarafından soruldu

379,194 soru

11,350,981 cevap

34,820 kullanıcı