0 oy
86 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (12 puan) tarafından
Kızım 7 aylık ve alerjik bir birey. Ek gıda donemi ama gıda alerjisi var benim farketmem lazım neye alerjisi olduğunun. Yakınımızda bulunan küçük bir ile immünoloji doktoru gelmiş ama bize pek bir faydası dokunmadı. Doktor bana senin farketmem gerek dedi. Ee bu çocuk ne yiyecek? Çünkü neye alerjisi var söylemedi. Kanda bir şey çıkmadı dedi o kadar. Bende eşime diyorum ki Ankara'da gelişmiş bir yerde yaptıralım testleri. O da diyor ki devlette bir doktor var o çok iyi o baksın ama ona da bir türlü sıra gelmiyor. Evladımın cildi pütür pütür kabarmaya devam ediyor. Ve rahatsız çocuk bu durumdan. Siz olsanız ne yapardınız?

7 Cevaplar

0 oy
(2,759 puan) tarafından
Kan ve deri testi beraber yapılır aslında. Egzaması var diye biz de yaptırdık mesela 8-9 aylıktı sanırım. İkisi beraber yapıldı. Şükür ikisinde de birşey çıkmadı. Deriden de alerji testi yaptırın bence. Orada test edilenleri size söylesinler, geri kalanı da sen evde kendin deneyerek test edersin eğer bulunamazsa.
(12 puan) tarafından
Kendisi sadece kan testi yaptı o kadar. Ve onda da herhangi bir şey çıkmadı. Ama vücudundaki kabarcıklar alerjik diyor her doktor. Korkuyorum kızıma bir şey olur diye. Çünkü alerji bizde hem kusma hem kabarcık şeklinde
(2,759 puan) tarafından
En azından yumurta, süt ürünleri, çilek gibi alerji oranı yüksek olan şeyleri verme bir süre.
(12 puan) tarafından
Onları vermiyorum ama gene bir şeye alerjisi var. Anlayamadım bir türlü. Çünkü kabarcıklar ve kusma hala devam.
(2,759 puan) tarafından
Emziriyor musun? Eğer öyleyse senin de sıkı bir diyete girmen gerek çünkü. Sadece ona vermemekle olmaz. Ama siz başka bir uzmana gidin, yazık bebeğe de ya.
(12 puan) tarafından
Emziriyorum. Kendimde diyet yapıyorum ama bebeğe ne vereceğim hiç bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(4,211 puan) tarafından
Hangi sehirdesiniz ? Maalesef devlette ki doktorlar duzgun ilgilenmiyolar. Ozel klinigi olan doktora gitmenizi oneririm. Ben 4 doktor degistirdim ve dogru kisiyi anca buldum. Ankara da iseniz Bulent beyi oneririm. Farkli sehirlerden gelenler ile 1 kez yuzyuze gorusup sonra online gorusme imkani sagliyomus. Yinede arayip sorun tabi
(12 puan) tarafından
Şuan Çorum ilindeyiz ama kızım için her yere gidebilirim. Teşekkür ederim tam olarak isim soyisim şeklinde ve varsa eğer kartvizitini atar mısınız? Bir de bu durum için eşiniz ile nasıl anlaşma sağladınız?
(4,211 puan) tarafından
Rica ederim. Bulent Enis Sekerel. Google yazin yorumlara bakmaniz yeterli zaten. Ama ben bu doktora gitmedim . Son care gidecektim. Ben İzmir deyim. 2 devlet 2 de ozel de doktor bebegimi gordu. 4.doktor tedavisiyle alerjimiz buyuk oranda azaldi.
Benim bebegim 2 aylikken alerji belirtileri ortaya cikmisti. Esimde bu konuda anlayislidir yani saglik icin heryere gideriz. Devlette ki doktorlari kendisi de gordu. Ve bebegimiz asiri huzursuz ,uykusuzdu. Bende iyi degildim zaten. Heryere giderdik yani.
0 oy
(4 puan) tarafından

Öncelikle geçmiş olsun bizde bu alerjikten iki çocuğumuz rahatsız ilk farketigimde 5 aylık iken emziriyordum ara sıra nefesi tikaniyordu kalbi duracak gibi oluyordu 

Sürekli acillerde geçti o iki yil pandemide bile çıkamadık acillerden hem nefes daralması hem 20 günü aşan kabızlık yaşıyordu sonra yüzündeki döküntüler dikkatimi çekti normal bebek cildi sanıyordum tabi ozamanlar çocuk gastroenteroloji den takipliydi kabızlık tam dolayı biyopsi yapıldı temiz çıkmıştı şükür
Ama kabızlık devam etti fittiler ve kabızlığı gideren ilaçlar kullandık
En son gastroenteroloji doktoruna sordum dediler sizi çocuk immünoloji ye yonlendirelim kanda bişey çıkmadı deride hem çoklu besin hem süt ve ürünleri yüksek derecede tehlikeli çıktı tabi ben emziriyordum diyet verildi 4 hafta baktım devam eden alerjiler var emzirmeyi kesmek zorunda kaldım çünkü ben beslenemzsem bu sefer ben 
Halsizleştim 5 aya kadar emzirdim stresten sütüm azaldı bıraktım bu sefer çocukta hiç bişey olmadı
Fakat ek gıdaya başlayınca mühim bir sorun var çoklu besin her yedirdigim yiyecekten 3 gün verdim belirtiler olanları not alıp kestim vermedim 
Domates salçası ve domates bezelye nohut kuru fasulye ve dana eti inek büyük baş ****** etleri alerjileri ve bir sürü şey çıktı ...
hasır ambalajlı hiç bişey vermedik sadece ek şu alerjik mamalardan kullandık ara transfer sıra  4 yaşına girdi sadece köyde mayalanan yoğurdu veriyoruz gerisi hala devam
(12 puan) tarafından
Allah razı olsun beni baya bilgilendirdiniz hakkınızı helal edin. Çocuk söz konusu olunca her şeye dikkat etmek gerekiyor. Peki hangi doktora gittiniz? Ve eşinizi nasıl ikna ettiniz?
(4 puan) tarafından
Antalya Akdeniz üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde 4 yıldır takipli eşime gelince aman şunu yedir bunu yedir diyordu en sonunda doktor senide çağırıyor demiştim neden diye sorunca çocuğumuzla alakali birşeyler anlatacak deyip adamı merakta bıraktım neden çağırdığını da bilmiyorum demistim doktor ciddi ciddi anlatınca kulağıyla duyunca kendisi dikkat etmeye başladı aileden kimse inanmıyordu normal geçer erken doğdu ondandır falan halaları bile basit görüp ikramlar edince ortalığı ayağa kaldırmıştim çünkü çocuk ne yerse kabız neyerse alerji oluyordu gece yada gündüz nefes tikaniyordu tabi bize doktor raporlu anafilaktik otomatik enjektör yazdı yanımızda taşıyoruz önce eğitimini verdiler pat diye verilmedi kimse umurunda olmadı arkadaş komşu yok ablam yok aile öncelik masum olan alerjik çocuklarım oldu
(12 puan) tarafından
Antalya benim için uzak. Çünkü eşim olmadan çocukla o yolu gidemem. Eşime göre çivi çiviyi sökermiş. Alerjinin üstüne gitmek lazımmış. Ve doktor konusunda beni oyalayıp duruyor. Yakın bir ile kendim götüreceğim kavga dövüş. Çünkü bebeğim böyle daha çok hırpalanıyor. Benim kızımda 36 haftada 32 haftalık doğdu. Herkes benim abarttığımı söylüyor. Benim kızımda kusma ve kabarıklık şeklinde
(4 puan) tarafından
Kusma vücutta döküntü kulak mememesinde ve bebek göbeğinde vücudun her yerinde olabilir  birde kakada kanlı kaka yapabilir kakasini sürekli kontrol ediniz en yakın eğitim ve araştırma hastanelerinde çocuk immünoloji bulunur evet alerji üstune gidilir fakat çocukta en risklisi hangisi bilinmediği için ani nefes darlığı çıkabilir nefes almakta zorlanır yada tam tersi hızlı kalp atışı olabilir tabiki her alerji farklı hafif yada ağır en tehlikelisi varmı onu öğrenmeye çalışın kandan yapmışsınız birde deride yapılsın ihmal etmeyin doktora gidene kadar siz annesi dikkat ediniz siz dışında bebeyi kimse anlamaz doktora gidene kadar emziriyorsanız 3 gün boyunca bir yiyeceği 3 gün yiyip emzirin döküntü oluyorsa not yazın doktora anlatacaksınız unutmayın diye sonra yemeyin başka içecek yada yiyecek 3 gün boyu deneyin emzirin yada yedirin 3 gün sonra yedirmeyin not yazın en büyük doktor bir annedir size bize herkese geçmiş olsun günümüzün nesili alerjik
(4 puan) tarafından
Tabi kafanız karişmasin ne yerseniz yiyin bir saat başka bişey yemeyin emzirin kontrol edin yada yedirin bir saat başka bir şey vermeyin kontrol edin not almayı unutmayın
0 oy
(3,090 puan) tarafından
Valla ben de anlamıyorum bu doktorlar neyin kafasını yaşıyor ? Ben daha önce oğlumu medikal parkta Ömer hocaya götürüyordum çok iyi bir profesör doktordu. Orası uzak diye burda basit bir Hastanede ki doktora götürdüm kızımı götürmez olaydım. Yani o kadar berbat bir doktor ki… vücudunda isilik gibi izler çıktı ve baya da geçmedi doktorun biri iki krem yazdı yine geçmedi bu doktor da kan testi yaptı ama kan testinde çıkmadı bana diyor ki iğneli test 5 yaştan önce yapılmıyor eee oğluma yapıldı daha önce valla iyi bir doktor bulman lazım açıkçası işini seven ve bilgili bir doktor araştırıp gitmeni tavsiye ederim
(12 puan) tarafından
Bir anlasam dertleri ney? Ankara, Samsun, Kayseri tavsiye ettiğiniz bir doktor var mı buralarda? Çocuk doktoru da şaşırdı nasıl deriden test yapılmadığını söyleyince. Herkes kendi aleminde
(3,090 puan) tarafından
Valla anlamıyorum canım o iller hakkında hiç bilgim yok İstanbul olsa medikalpark gop şubesi Ömer bey derdim ama o illeri hiç bilmiyorum İstanbul’a filan gelme ihtimalin varsa burda yaptırabilirsin
(12 puan) tarafından
Eşim doktora götürmek istemediği için orası bizim için çok zor ancak yakın illere kendim götürmeye çalışacağım. Eşime göre çivi çiviyi sökermiş. Üstüne gitmek lazımmış
0 oy
(5,850 puan) tarafından
aslında alerji testi yapmalılar, özel yerleri araştır canım. çoğu doktor yapıyor kimi kandan bakıyor kimi cilde uyguluyor  alerjik bir bebekse deneme yanılma yoluyla çocuğu hırpalamanın pek anlamı yok
(12 puan) tarafından
Evet onun için çok zor bir süreç. Araştırıyorum yakın illeri bulunduğum ilde yok. Eşimde yardımcı olmak yerine köstek
0 oy
(3,340 puan) tarafından
En çok ne veriyorsan  ona alerjisi  vardır cnm  yumurta sarısı olabilir  havuç  peynir süt  alerjisi elma  filan
(12 puan) tarafından
Daha yeni ek gıdaya geçtik. Birçok alerjisi benim sütümden ben anladım. Yumurta, süt ve süt ürünleri vs.
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Ankara’ya gelebilirsen Hacettepe Üniversitesi Alerji bölüm başkanı profesör Bülent Enis Şekerel var . Herkes onu çok övüyor . Arama motorundan bakıp muayenehanesinin numarasını bulabilirsin .
(12 puan) tarafından
Teşekkür ederim çok sağolun.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 158 göst.
0 oy
3 cevap 86 göst.
0 oy
0 cevap 31 göst.
0 oy
4 cevap 107 göst.
4 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu

379,006 soru

11,344,704 cevap

34,808 kullanıcı

...