0 oy
81 göst.
Diğer kategorisinde (1,118 puan) tarafından
Bebeğim 23 günlük normal emziği tutmadı ve uykuya dalamıyor sürekli emmiş halindeyiz aç tok fark etmez sizi yalancı meme gibi dün fark ettim ki mama bitti bir biberonda biberonu emzik yerine kullandı emip durdu aventin biberon emziğini

Nasıl bir emzik öneriniz olur

Ve meme reddi yapar mı ki

Saatlerce böyle emiyor sonra tam yatırıyorum uyanıyor emmek istiyor yine

7 Cevaplar

0 oy
(603 puan) tarafından
Ebelere kalsa hiç vermeyin diyolar meme reddi için özellikle biberon daha sakıncalı bu konuda.kimi de bir aydan sonra ver diyor.silikon olanlarını tavsiye ediyolar canım benim bilgim bu kadar 
-Reklam-
0 oy
(108 puan) tarafından

Dogal kaucuk emzikleri var cnm ondan kullandim ben ogluma Allah nasip ederse simdikinede kullanmayi dusunuyorum daha saglikli.

image

(1,118 puan) tarafından
Şuan kullansam sakınca olur mu
(1,118 puan) tarafından
Kusarsa falan sıkıntı olur mu ki
(108 puan) tarafından
Neden olsun? Bende ogluma hemen ilk dogdugunda vermistim yoksa agzi durmuordu. Bunlarin yaşlarina gore boyutu var cnm. Valla her cocuk denisik o senin eline kalmis birsey benm oglum 2 yasina degmeden birakmisti bagzilari var 5 yasina kadar kullanio daha
0 oy
(283 puan) tarafından
Avent'in emziğini al. 

Avent'i tutmayan bebek sayısı çok az. Yani onu kabul etmezse normal emziği kabul etmesi çok zor. Minik yassı bir şey çünkü. 

Ayrıca biberon meme reddi yapabilir ama emziğin red yapması çok zor. Bu konuda çekinceniz varsa biberonu kullanmamanız kazım. 
(1,118 puan) tarafından
Biberonu çok kullanmıyorum günde 1 veya 2 30 ml
(1,118 puan) tarafından
Meme arası veriyorum biberonu
(1,118 puan) tarafından
Aventin hangi emzigini
(283 puan) tarafından
Avent'in tüm emzikleri aynı, yani yassı bir şekilde üretilmiş. 0-6 ay olanlardan al.

Biberon bir iki fark etmez. Şuan küçük olduğu için anlamazsın ama birkaç ay sonra meme reddi yapar maalesef.  Biberon ne kadar meme formunda da olsa, bebek çekmeden mama gelmiyor olsa da , anne göğsündeki kadar yavaş olmuyor. Çocuğun o 30 CC içtiği biberon ile 5 dk ise anne göğsünde 30 CC için bu süre daha uzun. Zamanla bunun farkına varıyor.
30 CC mamayı kaşık ile verebilirsin bence. Ama tabi büyüdükçe mama ihtiyacı artıyor ve kaşık ile vermek zor oluyor.
0 oy
(347 puan) tarafından
Philips avent emzik al cnm her bebek tutuyor onu benim kızım hiç bir emziği almadı bı tek onu tuttu ucu anne memesine yakınmış zaten onun
0 oy
(141 puan) tarafından
Kızım 6 aylık neredeyse bu zamana kadar hiç kullanmadım emzik ilk bi kaç kere denedik 2 aylık civarı almadı sonra bende zorlamadım sizin günlerinizde saatlerce emzirip memede üzerimde uyuttuğumu bilirim ama bu durumdan o da ben de çok memnunduk başka çocuğunuz var mı bilmiyorum ama eğer yoksa bırakın doya doya emzik yapsın sizi bu dünyada bir tek sizi tanıyor o da memenizdeki kokudan doya doya çeksin içine yorucu evet ama ilerde emziği bıraktırmak daha da yorucu oluyor :) 
0 oy
(15,313 puan) tarafından
Tutarsa ver.. doktorlar da bu konuda ikiye ayrılıyor. Ama meme reddi sadece bunlara bağlı degil

Kızım da oğlum da 3 aylıkken meme reddine başladılar. Zamanla geçti. 
0 oy
(358 puan) tarafından
İlk verince meme reddi oluyor ben verdigimde oldu ama ben sürekli emzirmeye çalıştım sonra ikisinede aliştı kolaylık olıyor uykuya falan geçerken

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 79 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,774 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
13 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deriniko (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 257 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Sewinnn (557 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 508 göst.

381,406 soru

11,418,434 cevap

34,975 kullanıcı

...