0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
Kayınpederim mide kanseri 4. Evre Ankara'ya tedaviye gidiyoruz arabamız yok bı akraba önerdi raporla araba alınıyor bı başvurun diye bize pek mantıklı gelmedi duymadık da arabamız da şahin iyi değil uzun yolda çok riskli çok sallaniyo aniden bozuluyo böyle bişey var mı alsak günah mı bilemedik

15 Cevaplar

0 oy
(4,294 puan) tarafından
Vergi indirimi ile araba alıyorsunuz. Normale göre neredeyse yarı fiyatına geliyor. Sıfır almanız lazım bu arada ve kayınpederinin üzerine olacak. 
(15,224 puan) tarafından
Ben de böyle biliyorum. Arabayı 5 yıldi sanırım kimseye satamaz devredemezsiniz. Kayınpederinin üzerine olur. İhtiyacınız varmış. Bu devletin size verdiği bı hak. Sağlığı için de gerekli. Neden günah olsun ki
(4,294 puan) tarafından
Bence de niye günah olsun ki. Asıl o kadar vergi almak günah bence. :D
(15,224 puan) tarafından
Arabanın fiyatindan daha fazla vergi ödüyoruz zaten . Bı zahmet devlet en azından ihtiyaç sahibi vatandaşlarına bu imkanı saglasin yani
(242 puan) tarafından
Eşim araştıracak bakalım en ihtiyacımızın olduğu şey araba
(15,224 puan) tarafından
İnşallah alabilirsiniz hayırlısıyla
-Reklam-
0 oy
(1,148 puan) tarafından

1milyonluk araç ve ustü fiyati olan araçları aliyorsun 0 olma şartı var 1 milyonluk araca 500 ödüyorsun 

5 yıl aracı satamıyorsun 

Engelli raporu ile aliniyor araç kayınpederinin üstüne oluyor neden günah olsun hasta engelli olmayan insanı engelli göstermeye calissaniz haram tamam da öyle bir durum yok 
(1,148 puan) tarafından
Öğğretminimmmmmm iyiyim sen nasilsinn❤️❤️❤️❤️
Kaynım toyota dan aldı 2 ay önce 1milyon 100 e 550 ödedi örtmenim bizde almak istedik eymenin üzerine heyete girdik raporu haziranda bitiyor hazirandan sonra rapor veremeyiz bu çocuğa şu an da onay imzası atmıyorum otizim uada engel yok dedi heyettekiler ederim arabasina biz atlattik ya sukurler olsun sonra özel piskiyatrimize gittik hemen o da otistik hic bir belirti yok dehb kesinlikle dedi emin olduk şükürrr rabbimmmmmme ay arabadan nereye getirdim konuyu çok özlemisim seni nagis ogretmenim❤️
(242 puan) tarafından
Eşim araştıracak bakalım çok ihtiyacımız var kimseden hergün araba da alınmıyor
(10,371 puan) tarafından
Elhamdülillah ya çok sevindim yağmuş senin sayende oldu biliyorsun değil mi öyle güzel ilgilendin ki ❤️ ben de seni özlemişim kuşum,ben iyiyim standart okul ev. Biz superb baktık yağmur canım kayınpederim rahatsız sonra vazgeçtik. Bakalım kısmetse olur zaten :) çok sevindim ben ama her şeyin düzelmiş olmasına ne kadar panik yaptığını hatırlıyorum ilk öğrendiğinde
(541 puan) tarafından
Yaaa yağmur araba postuna bu kadar güzel bir şey okuyacağım aklıma gelmemişti ya❤❤❤❤
Yemin ederim bak o kadar sevindim ki değil bir araba bin araba olmasa bu haber karşısında sevinçten havalara uçar insan ya. Rabbim ne kadar büyük. Şükürler olsun çok sevindim canım.
(1,148 puan) tarafından
Ah nagisim nasil aglaya aglaya acardim postlari.. ne cabuk gecmis zaman diyorum sen olacak atlatacak dedin hep ama o kadar agir bir surecti ki inan aklima bile gelmezdi yenecegimiz❤️

Cicegiiiimmm allah daha cok sevindirsin seni insallah derdime ortak oldunuz simdi ise sevincime.. iyiki varsiniz allah razi olsun canimmm❤️❤️❤️
0 oy
(5,909 puan) tarafından
Benim bildiğim kadarıyla engelli vatandaşlara  raporu olan kişilere bu hak tanınıyor mesela benim kayınpederim %96 raporu var kaynım araba almayı düşünüyor onun üstüne. Ama hasta olup da o şekilde arabayı uygun fiyatlı alan kimse duymadım ben bilemiyorum orasını
0 oy
(329 puan) tarafından
İlk engelli raporu alınıyor, yüzde 90 engelli oranı üstünde ÖTV indirimi ile sıfır alınıyor, hasta kişinin üstüne oluyor araç. Sizin kayınpederinizin oranı yüzde 90 üstü olur 
(242 puan) tarafından
Eşimin ablası sormuş kanser hastalarına yüzde 80 oluyo demiş hastanedekiler babamın hipertansiyonu falan da var bakalım
0 oy
(5,990 puan) tarafından
sıfır arabalarda ÖTV indirimi oluyor canım. hastaya bakıyoruz getir götür yapıyoruz indirimi
0 oy
(547 puan) tarafından
Evet var daha bir kc ay once arkadasimin esi ablasinin üzerine aldı hemde 1.300 milyonluk araci 700 bin mi 800 bine aldı 
(242 puan) tarafından
İnşallah eşim halledebilirse bizde alırız
0 oy
(3,650 puan) tarafından
Günah değil canım ama kayınpederin ölürse varisli mal oluyor ama 5 sene geçmesi lazım ki sizin üzerinize dönsün 
(242 puan) tarafından
Bi ablası var zaten canım babamızın anı sağolsun Rabbimin dediği olur
(3,650 puan) tarafından
Benimde engelli amcam var babam bakıyor onun üzerine veriyorlar ama babam alamıyor inan ölse  falan kızkardeşleri vermez bize arabayı direk sattırır parasını alırlar o yüzden hiç bulaşmıyor babam
0 oy
(13,090 puan) tarafından
Bunu söylediğim için üzgünüm ama kayinpederine bir şey olursa miras malı olur kardeşleri ile problem yaşar kendi malınızın dilencisi olursunuz 
0 oy
(78 puan) tarafından
benim amcam babaannemin sakatlık raporuyla bı trilyonluk araba aldı indirimli 
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Kanser hastalarına da veriliyor ama önce rapor çıkralması gerek birde 1 milyonluk araba 500 e iniyor 5 yıl satılamıyot kayınbaba üzerine olmalı birde
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Alınıyor ve günah değil ayrıca raporu varsa elektrik su indiriminden de yararlanabiliyorsunuz haklarınızı bir araştırın tabii aynı evde yaşıyorsanız elektrik su oluyor 
0 oy
(32 puan) tarafından
Bizim durumla aynı sizin de. Benim de kayınbabam mide kanseriydi 4. Evrede dediğin gibi tedaviye filan götürüyorduk. Raporu veriyorlar isterseniz ama benim eşim babam bu durumdayken böyle bişey yapamam dedi. Ona göre durumdan faydalanmak oluyor herhalde duygusal davrandı yani. Günahı filan yok eşim imam benim. Kısacası kayınbabam vefat etti rapor filan çıkarmadık. Geçen sene eşimin dedesinin raporu vardı onu aldık . Araba onun üzerine oluyor 5 yıl boyunca satamıyorsun. Güzel bir imkan ama baya indirim oluyor sıfır araç için.
0 oy
(932 puan) tarafından
Babam aldı geçen hafta. Sıfır olması lazım arabanın zaten. İkizim engelli onun adına. 1 buçuk milyonluk araba 950 ye geldi yanlış hatırlamıyorsam peşin yatiriyorsun parayı 5 sene satamazsin neden günah olsun ki devletin tanımladığı bir hak bu
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Benim annemde almak istiyo da rapor da yuzde 90 engelli olma zorunlulugu var araba alabilmek icin bizim 3 puan eksik suan 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Bende babamın üzerine almayı düşünüyordum %65 engeli var yılaaar önce verildi ilaç falan alıyor o raporla, tekrar heyete girmesi gerekiyor, o zamanda yüzdesi düşüyormuş . raporu eski olduğu için. Epilepsi hastası sağ elinden üç parmağını kaybetti, bayıldığı için sobada yandı. Bende rapor yüzdesi etkilenmesin diye vazgeçtim sıfır arabayı yarı yarıya alıyorsun vergi ödemediğin için. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 46 göst.
0 oy
2 cevap 57 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Melekkk (10,042 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 135 göst.
18 Haziran 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde Gmzkyashn (120 puan) tarafından soruldu