+2 oy
688 göst.
Diğer kategorisinde (767 puan) tarafından
Bunu öğrenene kadar canım çıktı dediğiniz şeyleri yazar mısınız? Musibetten ziyade nasihat adamıyım.

Ev olur, iş olur, eş olur, aile olur, yemek olur, güzellik olur, evlat olur, kişisel bakım olur, psikoloji olur, islami olur, edep olur, aşk olur... olur da olur.

Benim ki hep bellidir zaten. İslam olmasa kafayı çoktan kırmıştım. Çocuklar babaları öldüğünde büyür, anneleri öldüğünde yaşlanırlar. Son nefes gelmeden önce sevebildiğin kadar sev, pişman olma.

31 Cevaplar

+11 oy
(705 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Dönüp kendime, börtü böceğin rızkı olarak bir daha baktım...

(Bu dünyaya kendimi kaptıracak olduğumda bu sözü mutlaka aklıma getiririm) 
(14,025 puan) tarafından
Tüylerim diken diken oldu Allah senden razı olsun
tarafından
Ooooo bu çok agır geldi
(705 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah. Ağır ama gerçek :(
tarafından
Böyle gerçekler insana bır hiç olduğunu hatırlatıyor o kadar boş kalıyor ki dünya
(705 puan) tarafından
Keşke o ego ve kibir sahibi kişilerin de kulaklarından geçse böyle sözler..
-Reklam-
+6 oy
(5,168 puan) tarafından
Gerçekten sen ilk sıraya neyi koyarsan Rabbim seni onunla başbaşa bırakıyor

Evi takarsan ev gözünde büyüyor

Eşi takarsan daha çok üzülüyorsun

Telefonu takarsan elinden düşmüyor

Ne zamanki Rabbine adiyorsun kendini tad aliyorsun yaptıklarından

Öncelik Allah rızası olmadıktan sonra boşa yaşıyoruz kisaca
+4 oy
(12,947 puan) tarafından
Kimseye kendinden çok değer verme değersiz olan sen olursun kimse için büyük fedakarlık yapma gün yapmasaydın olur 
(2,472 puan) tarafından
Buyuk fedakarlik kendine yaptigin buyuk haksizlikk
(12,947 puan) tarafından
Fazla fedakarlık= fazla vefasızlık
+3 oy
(1,500 puan) tarafından
Yalnız kalma pahasına kimseye sevilmek için eyvallah etme ne olursa olsun kötü ol nankör ol ama sevilmek için yalnız kalmamak için kimsenin doğrularını doğrun yapma her zaman önce sen 
+2 oy
(15,160 puan) tarafından
Özlü söz değil.  Ama aklından geçen ya da söylediklerine dikkat etmek gerektiğini öğrendim. Ne kadar yapabiliyorum tartışılır. Ama acı tecrübelerim var. Begenmedigin yakindigin şeyleri Allah gün geliyor mumla aratiyor. O yüzden her halimize sukretmeliyiz. 
(1,873 puan) tarafından
Son bir yıldır bende senin gibi düşünüyorum yakınımdan bile kimseye artık olumsuz cümle kurdurmuyorum uyarıyorum hep
(15,160 puan) tarafından
En güzeli . Ben tam beceremiyorum ama malesef .
(1,873 puan) tarafından
Konuştukça çekerim düşüncesiyle olumsuz ağzımı açamıyorum ☺️ daha çok inanmama neden olan şeyse konuşacaksanız hayır konuşun yada sus hadisi.
+2 oy
(433 puan) tarafından
Hayatta öğrendiğim tek şey acıya alışmak ve mutluluğun olduğu yerde ansızın gelen acıyada yol vermek
+2 oy
(7,249 puan) tarafından
Herşeyi yapma herşeye yetişmeye çalışma bazı şeyleri yapamıyorum diyip çekilmeyi bil yaparsın yaparsın bir sefer yapmadiginda en kotu sen olursun çeşit çeşit yemekler zor olsun baklavasindan su boregine kadar yaptım sonuç ne biliyor musun ne yapıyorsun ki oldu herşey insan için hastalanirsin yapamayacak durumda olursun nasıl olsa yaparsın diyen çekildi ben kendimi sürükleyerek iş yapmak zorunda kaldım kendini yormayacaksin görmedim duymadim bilmiyorum çok hayat kurtarıyor 
(7,249 puan) tarafından
Efem beybim
(6,219 puan) tarafından
Bunu neden uygulamiyorsun
(7,249 puan) tarafından
Acı bir tecrübeyle öğrenmis bulundum keske anam rahat buyutseydi de bende yapmak zorunda gibi hissetmeseydim bir yere gideriz oturmaya ama oturamayiz tabakta hazırlarız çayda doldurunuz şimdi kıza diyorum yapma yavrucuğum yapmayanlarinki daha kiymetli
(847 puan) tarafından
Benim teyzem yemek kurulucak tel oynar rtoplamaya yardım edicem der toplanır kahve yapıyım der kahve yapılır aaa oldumu ya der jabsjsbsa annemde adını deliye gtnu çalıya vurucaksn böyle si akıllı diyo jansjs
(7,249 puan) tarafından
Heeh onun başı hiç ağrımaz işte :)
+2 oy
(3,632 puan) tarafından
Sen ne kadar yazıp çizsen de Allah'ın kendi hesabı kitabı var..  Herşeyin de vakti zamanı var. 

Allah'ım affet, aklıma geldikçe utanıyorum. Bir gün isyan ettim, tüm umudumu yitirdim. Olacak olan şey olmadı mahvoldum. Tam bittim tükendim demişken istediğim şeyin 10 kat daha iyisiyle aniden mükafatlandırıldım. Bu iki olay arasındaki sabır benim imtihanımdı ama ben isyan ettim ve Rabbim tarafından utandırıldım. Sabahlarca ağlayıp tövbe ettim. Dua etmeye bile utandım ama şunu anladım ki tövbe etmeyi öğretti bana Allah. O'na güvenmeyi, hesapsız şartsız inanmayı. İnanmakla iman etmek, tevekkül etmek, teslim olmak arasındaki ince çizgiyi gördüm. Bu benim Allah tarafından bizzat şahit olduğum, aldığım en büyük derstir. 
+2 oy
(2,472 puan) tarafından
Plan yapmayin Allah in yaptigi plan bambaska oluyo bid3 ne yapmayi dusunuyorsanz sevdiginzle hemen yapin yarin hersey icin cok gec olabilir...
(6,306 puan) tarafından
Evet ya. Kayınpederim pazar izin kullanmayım pazartesi izin kullanıp işlerimi halledeyim dedi ve pazar günü iş kazasında vefat etti
(2,472 puan) tarafından
Annemle de planlar yaptik memlekete gidicektik katdesimde gelecrkti oradan kayseri6e gidilecekti vs bilet aldim 4 gun kala annrmi kalp krizinden laybettm
(6,306 puan) tarafından
Ay canım benim çok üzüldüm yattığı yer incitmesin
(2,472 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun
+2 oy
(4,438 puan) tarafından
Hayatta herşeyi gerçekten dibine kadar yaşaya yaşaya öğrendim 

1. Si herseyin başı gerçekten sağlık

2. Si kötü şeyler yaşıyorum dayanamıyorum sakın deme daha kötüsünüde yaşıyorsun ve obanada dayanıyorsun
+2 oy
(940 puan) tarafından

Göklerin ve yerin Hükümdarlığının Allah'a aid olduğunu bilmez misin? Allah'tan başka dost ve yardımcınız yoktur.

Bakara suresi 107. Ayet 

Allah'tan başkasından bişey ummayacaksn bende bunu hamd olsun iyi anladım 
+2 oy
(7,588 puan) tarafından
Zor günlerinde tek dostumun Allah olduğunu ona sığınıp güvenmem gerektiğini öğrendim çok şükür.
+1 oy
(3,102 puan) tarafından

Dünyanın en yüksek tepesine de çıksan oturacağın yer yine kıçının üstüdür :)

(1,204 puan) tarafından
Doğru :))))
(3,102 puan) tarafından
Çokta şeyapmamak lazım yani :)
(311 puan) tarafından
Limonlu kek sen miydin bacım kayni odasına gizlice giren. Ne yaptın kamera taktın mi
(3,102 puan) tarafından
Ay yok kız ben değilim o
+1 oy
(6,219 puan) tarafından

Ben hep çok büyük konuştum ve ne konuda büyük konuştuysam başıma geldi 

En sevdiğimle sinandim 

Ama.herseyin başı sabir
(767 puan) tarafından
O da vardı da kendi gelin gittiğim ailede bir sürü tutarsızlık vardı onu anlatırken sanki yalandan dert uyduruyormuşum gibi bir şeyler dediler. Onların laflarını söylerken beni o lafı söylüyorum diye linçlediler. Erkek torun düşkünü kürt bir aileye gelin gittim ben asla yadırgama değil diye de defalarca açıkladım ama erkek torun vermeme rağmen kaynım kızımız olmuş gibi insanlara anlatıyor dedim diye niye erkek bebek evlat da kız değil mi ne saçma düşünce diye beni linçlediler. Halbuki ben cinsiyeti bile öğrenmedim
(6,219 puan) tarafından
Amannnn buradakileri takma bosver
(767 puan) tarafından
Geçti gitti. Ama yılmadım tabi islami olarak linçlensem de düsturum var. Söylesem onlar kızacak, söylemesem Allah. Allahın kızmasını göze alacak biri değilim.
(6,219 puan) tarafından
Sen uyar geç sonra şeytan belliyorlar:)
(767 puan) tarafından
Kuralları ben koymadım, Müslümanım deyip rahatsız oluyorlarsa koyanla muhatap olsunlar. Hani tüm peygamberlerin ümmetlerine söylediği ortak bir söz var. "Utanmazsan, yap." Heh işte o.
+1 oy
(1,186 puan) tarafından
Kimseyi kendin gibi görme. 

Dışardan baktığında güzel giyinir güzel konuşurlar ama içine girmeden ne kadar iyi ya da kötü olduklarını bilemezsin . 

Evleneceğin insanın ailesi çok önemli . 

Genelde insanlara güvenme ile ilgili şeyler. Acı tecrübelerle öğrendim . Babam hep bu nasihatları verirdi halbuki …
+1 oy
(1,925 puan) tarafından
6 Şubat depremini yaşayana kadar herşeyi kafaya takan biriydim ama artık anı yaşıyorum ve bazı şeylerin kıymetini daha iyi anlıyorum. Yarının planıni yapmıyorum yeni bir kıyafet aldıysam özel bir günü beklemiyorum giyiyorum. Beğendiğim biseyi ertelemiyorum alıyorum. Aile ile geçirilen zamanın birlikte oturulan bi sofranın değerini biliyorum. Kullanmaya kıyamadıgim misafir takimlarimi kullanıyorum. Ve en önemlisi sıcak evimde uyandığım her sabah için şükrediyorum:)
(940 puan) tarafından
Yemin ederim aynı ben
+1 oy
(2,131 puan) tarafından
anne babamın benim göremediğim şeyleri gördüğünü. Aslında benim mutluluğumu engellemek değiş gittiğim yolda mutsuz olcağımı bildikleri için yoluma taş koyduklarını çoook çok acı bir şekilde öğrendim. Rabbim bu dünyada çok büyük imtihandan geçirdi beni eş konusunda evlilik ayrılık ama nasıl iğrenç bi evlilik. Velhasıl ana baba sözünden çıkmamak lazım mış :/ bunu anladım 
+1 oy
(300 puan) tarafından
Herşeye evet deme kafana çıkarlar geçte olsa farkına vardım bazen iyiliğin için hayır demek lazım 
+1 oy
(905 puan) tarafından
Asla büyük konuşmamak gerek ve kimseyi eleştirmemek en çokta bekar kızlar hakkında. Benim başıma şükür büyük şeyler gelmedi ama sülalemde insanları en çok eleştirenlerin başına hep evladıyla ilgili sıkıntılar geldi rezil oldular. Dil tutulması ve gereksiz eleştiriyi buradan insan çıkartabiliyor canım 
+1 oy
(350 puan) tarafından
Kimseye biseyini anlatmaman gerektigini öğrendim . Arkasından konuştuklarını ortaya atıp ben yapmışım gibi gösterdiler . Sadece dinlemiştim oysaki.  Yanarım o kişiye anlattığım şeylere yanarım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,440 göst.
7 Ekim 2019 Aile kategorisinde Miss91 (220 puan) tarafından soruldu
+2 oy
6 cevap 120 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 330 göst.