0 oy
38 göst.
Diğer kategorisinde (14 puan) tarafından
Kizlar en son 2 cm açılma var dedi dokdor o günden bugüne kadar kahverngi akıntım oluyor ara ara ama sancı vs yok bu Hint yağını önerdiler kullanmanız oldumu acaba zararı varmı  Gebelik haftası 37+3

4 Cevaplar

0 oy
(14 puan) tarafından
Üste ciksin lutfenn 
-Reklam-
0 oy
(202 puan) tarafından
Canım ben çocuğumun plates topları vardı onda hafif sallanıp hareketler yapıyordum.ve bir de elle yerleri siler gibi emekliyodum.o çok işe yarıyor diyorlardı.bende yerleri siliyodum 2cm vardı hiç ilerlemiyodu :) doktora gittim sanki kasılmalarım oluyo diye.arabadada giderken demek ki biraz hopladi zıpladı birazda o etki etti.doktora gittim 3cm dedi yarına kadar dogurursun dedi.ama o alttan bakmayla birlikte ağrılarım başladı yavaş yavaş , iki saat olmadı kendi sancimla doğurdum.,rabbim inşallah sanada doğumda kolaylık sağlar ve sagsalim alırsın kucağına bebişini.hurma bol bol ye canım merdiven in çik ,yada yürüyüş yap bol bol ,
(14 puan) tarafından
Evin içinde bol bol yürüyorum canm yürüdükçe kahverengi akıntım oluyor benim
(202 puan) tarafından
Canım evde yürümekle dışarıda yürümek aynı olmuyor,banada diyolardi inanmıyordum.disarida zorlaniyo insan yoruluyor
(14 puan) tarafından
Dışarıda cnm tek kendime pek güvenip çıkamıyorum korkuyorum biraz açıkçası ne olur ne olmaz diye
(202 puan) tarafından
Teksen olmaz zaten canım aksamlari eşinle diyecektim de ,rabbim yardımcın olsun inşallah
0 oy
(14 puan) tarafından
Kizlar bakın hele daha 
0 oy
(2,735 puan) tarafından

39+1 de doktorumun önerisiyle kullandım 3 gün günde 1 sefer ölçüsünü doktor söylemişti şimdi aklımda değil. Portakal suyuna katmıştım ben. İçtikten 1 saat sonra falan kasılma ve bağırsak hareketliliği oluyordu hooop 2 saat sonra geçiyordu. 3. gün sonunda bıraktık :) çünkü hiç etkisi olmadı. Normalde bağırsak hareketliliği yapıyor bu yağ ve bağırsaklardaki hareketlenme doğum kasılmalarını tetikliyor ama bende etki etmedi. Doktorum önermese ben kullanmazdım, sana da tavsiyem kendin kullanma.

Onun yerine dışarıda 2 saat yürü, squat yap, pilates topunda kalçanı dairesel olarak çevirme hareketi yap. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 244 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Emine S (15,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 185 göst.
0 oy
5 cevap 164 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu