0 oy
126 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,371 puan) tarafından
Hanımlar akşama sebzeli horozlu sulu bir yemek yapacağım ama hem yumuşak olsun hem de kızarsın diye yani kızarmış olsun diye arkasını önünü iyice tavada kızartıp Ondan sonra haşlasam mı yoksa haşladıktan sonra mı o işlemi yapsam. Ya da hiç tavayı işe karıştırmayıp Düdüklüde haşlayayım sonra Fırında mı kızartayım. Eşimin arkadaşında köy horozu varmış marketlerden almaktansa bari köy horozu alalım Çocuklar için daha sağlıklı olur dedi Ben de ilk kez yapacağım tavuğu tavada arkalı önlü mühürleyip Ondan sonra fırına atıyordum ama bunu nasıl yapayım bilemedim

9 Cevaplar

0 oy
(903 puan) tarafından
Köy horozuysa önce düdüklüde haşlaman gerekir yoksa pişmez uzun sürüyor pişmesi
-Reklam-
0 oy
(984 puan) tarafından
Horoz eti geç pişer kız ona göre yap 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
valla benim kaynanam yapıyor once hasliyor ondan sonra kizartiyordu horoz eti sert bir et onun icin baya bı iyi haslanmasi gerek
0 oy
(601 puan) tarafından
Kız akşam için geç kalmışsin o tavuk gibi olmaz çok geç pişer düdüklü ile bile bayağı haşlaman gerekir sonra kizartman gerekir 
(1,371 puan) tarafından
Kızartmadım canım ya haşladım sadece sonra diğer sebzelerle de biraz kaynattım o şekilde oldu haşlanması 25 dakika sürdü sadece
0 oy
(1,428 puan) tarafından

Önce haşla sonra kızartmak istersen kizartirsin köy tavuklari horozu kart olur :D

(1,371 puan) tarafından
Evet canım eti sertmiş ama iyi haşlandı şükür
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Onun için geç kaldın canım. Sizin orda ezan kaçta okunuyor bilmiyorum ama horoz eti geç pişer. Hele ki köy horozu ise
(1,371 puan) tarafından
Bursa'dayız Canım bizim burada 7.30'da okunuyordu çok da gecikmedim ya 5-10 dakika geciktim diğer sebzelerle buluşturmam gerektiği için uzun sürdü yoksa haşlanması şükür beklediğim kadar uzun sürmedi 25 dakika sürdü düdüklü ile alakalı bir şey
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Geçen haşladım 1 saat min düdüklüde
(1,371 puan) tarafından
Dün pişirdim canım fissler Düdüklüde 25 dakika sürdü
0 oy
tarafından
2 ay önce bı horoz pişirmeye kalktım düdüklüde 1 buçuk saatte zor pisdi bacım 1 saat 45 dakika falan sürer diyeyim
(1,371 puan) tarafından
Dün haşladım da canım çok şükür düdüklüyü yenilediğimden çok da uzun sürmedi 25 dakikaya pişti fissler düdüklü aldım Sanırım onun farkı eski düdüklüm olsaydı kesin uzun sürerdik karacaydı O da ama yani o da kolay pişirmiyor birçok şeyi
tarafından
Fisslerse.piser :D
0 oy
(1,691 puan) tarafından

Kuzum iyice haslaman gerekiyor yoksa pisiremezsin 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 116 göst.
29 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Buket masal (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 226 göst.
6 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Tinky minky (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 210 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2prensannesi. (905 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,429 puan) tarafından soruldu

380,315 soru

11,387,045 cevap

34,887 kullanıcı

...