0 oy
80 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Kizim 6aylık ben 6 aydır adet olmuyorum bugün pembe akıntım oldu başına böyle bisey gelen var mı normal mi?

1 cevap

0 oy
(2,335 puan) tarafından
Evet kendi renginiz hariç tüm renkler adettir, en az 15 gün temiz kalma şartı var. Siz 6 ay temiz kalmışsınız.

3 gün içinde tekrar gelmezse 3.gün saati saatine dolduğu anda adet olmadığı hükmüne varılır, oruç tutmaya devam edilir. Ancak (ilk 3 gün dahil) 10 gün olmadan tekrar gelirse, ta en başından beri adetmiş diye hükmedilir.

Örn; 1 ocak saat gece 1de gördüm adet sayarım (çünkü kendi krem rengi akıntım hariç bir renk), 4 ocak gece 1e kadar da bir daha gelmedi, o zaman ben bunu artık adet saymam. Zira adetin en az mühlet tamı tamamına 3 gündür. Ama zaman geçti 9 ocak gece suları bir daha gördüm. Bu adetin 8. Günü olarak sayılır çünkü en fazla müddeti olam 10 günü henüz tamamlamadı.

Siz şimdi orucu yemelisiniz, gününe gün kaza gerekir aynı adette olduğu gibi çünkü artık adet hükmüne girdi.
(1,380 puan) tarafından
Şimdi anladım canım , bir soru daha :))) benim bir hastalığım var ve ilaç kullanıyorum geçici bir süreç bu . Ve bu ilacı ben her gün içiyorum , kanlı sümüksü uzayan bir akıntı geliyor, şöyle söyleyeyim düşük yapmış gibi ve genel olarak her gün geliyor bu akıntı . Yani adet olduğum zaman anlıyorum ama bu adet değil doktor da tedavi bitene kadar bu şekilde olacak . Sizin yazdığınız şey aklımı kurcaladi , beyaz akıntı harici her akıntı adettir diye ama adetli değilim biliyorum
(2,335 puan) tarafından
Özür diye bir şey var tabi ki. Öyle yazdım ama en az 15 gün temiz olma şartıyla diyerek açıkladım da.
Sizin durumunuz özre girer. Bunu yakınınızdaki bir hocaya mutlaka sorup en ince ayrıntısına kadar öğrenmelisiniz. Tedavi ne kadar sürecek?
(1,380 puan) tarafından
En az 3 ay canım en son kontrolde tamamen hastalık bitmiş gibi görünüyordu , en son ilaçlı BT çekilecek emin olunması için , sonra ilaçlar kesilecek şuan 2 ayı geçti tedavi süreci ama ben namazda kılıyorum oruçta tutuyorum dediğim gibi adet ne zaman olacağım biliyorum
(2,335 puan) tarafından
Bunun hükmünü sormalısın istersen ismailağa fetva hattının numarasını vereyim ben diyanetin fetvasına güvenmiyorum adetken kuran okunabilir diyorlar onlar
(1,380 puan) tarafından
Şaka mı bu :)))) özelden atabilir misin canım yarın arayıp sorayım
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
0 oy
1 cevap 59 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Buğlemsinem (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Esraa45 (393 puan) tarafından soruldu