0 oy
81 göst.
Diğer kategorisinde (154 puan) tarafından
Biz hiç kredi kartı kullanmadık bilgimiz 0 bu konuda

20 bin kadar bı ödeme yapmamız lazım tamirciye adam kredi kartına taksit yaparız demiş bu taksit nasıl oluyor kredi gibi belli bi miktarmı ödüyoruz her ay yoksa asgarisini ödeyip o şekilde bitirene kadar devam edebiliyomuyuz

4 Cevaplar

0 oy
(3,092 puan) tarafından
İkisini de yapabilirsin ama sadece asgari ödersen faiz işlenir diye biliyorum 
(154 puan) tarafından
Yani mağazadan mesela taksitle bişey alıyoruz ya onun gibimi oluyo mesela 5e böldük aylık taksit 4bin bide faizi o sekilmi
(3,092 puan) tarafından
Şimdi aynı fiyata mağazada taksitli aldın ürünü ya o taksit fiyatını her ay yatır ki faiz işlemesin
(154 puan) tarafından
Anladım yani asgari değilde aylık ödenmesi gerekeni ödersek faiz işlemiyo
(3,092 puan) tarafından
Aynen canım
(154 puan) tarafından
Tamamdır anladım teşekkürler :)
-Reklam-
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Her ay asgari öde yada tamamını kapat paran varsa o sana kalmış ama diyim faizi çok oluyor misal 20 bin TL olarak ödedin diyelim onu 21 yada 23 olarak ödeyeceksin malum bankalar böyle işliyor taksit işi biraz sakat sanki rahat ederim diyosan bilemem bende var mesela ama 500 tl limiti tek harcama yaptığım için normal harcama olarak ödüycem ama taksit olsaydı daha fazla ödemiş olacak o olacaktım 

(154 puan) tarafından
Mecbur taksit yapıcaz elimizde olanı oraya versek bize bişey kalmiyo bende borçtan nefret ederim bitene kadar aklım hep orda kalır ama şuan tek çare o gibi
0 oy
(910 puan) tarafından
Asgari olayı bi süreden sonra ekstre borcu 9larak 2 3 geçirdiler bana:DD yani asgari yle  yapınca kurtarmıyor ödedikçe limit düşürün  ne kadar az o kadar az borç
(154 puan) tarafından
Yok zaten bu ödemeyi bitirip kartı geri kapattıralım dedik kullanmayiz diye düşünüyorum:)
0 oy
(866 puan) tarafından
Asgari ödenirse faiz oluyor ama normal şekilde aylık ödeme yapıyorsun ne kadarsa 
(154 puan) tarafından
Mesela 20bini 5e böldük her ay 4 mü ödüyoruz hiç faiz binmeden
(866 puan) tarafından
Eğer kredi çekersen faiz mutlaka ödenir ama aydan aya belirli tutar halinde asgari ücrette ekstra faiz oluyor o ay sadece asgari ödeyebilecek durumun var mesela faizi de oluyor.  Bazı krediler peşin fiyatına faizsiz oluyor mesela biz 20 bin çektik peşin fiyatında ödüyoruz karışık biraz umarım anlatabilmişimdir
(154 puan) tarafından
Anladm bizim peşin fiyatına taksitle değil faiz biner ama asgari olursa daha çok biner diyorsun
(866 puan) tarafından
Evet canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 76 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yekta.16 (49 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 224 göst.
0 oy
4 cevap 95 göst.
11 Aralık 2021 Aile kategorisinde Furkimmmmm (119 puan) tarafından soruldu

379,066 soru